Skocz do zawartości

Wahacz prawy przedni e39 525i jaka firma?


radziu77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,walnał mi jeden wahacz prawy dolny,podczas hamowania wali mi halas i jak w czasie jazdy kiedy jadę ok 60km/h,wystarczylo podniesc auto i wiem który poszedł

 

z związku z tym jaki najlepiej wymienic?

-febi?

-meyle?

-TRW?

-czy Lemforder?

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już załozyłem TRW

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
wiadomo lemforder jest lepszy,ale powiem Ci ze TRW robi wrazenie i nie narzekam na jakosc,polecam!

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Akurat jestem na bieżąco z tematem więc się podepnę.

6.000 km temu wymieniłem wahacz dolny lewy prosty bo luźny dziad był. Wybrałem wahacz firmy Swag. Zawieszenie zaliczyło i lód i śniegi i ok 2.000 km temu pojawiły się stuki. W międzyczasie wyłapałem piękną pozimową dziurę i stuki się nasiliły. Mechanik stwierdził, że luz jest ale nie jest straszny i można jeździć. Podobno na tym samym wahaczu prawym też jest luz ale sporo mniejszy. Generalnie za jakiś czas obydwa będą nadawały się do wymiany.

Dziury staram się omijać chyba jak nikt inny na szosie :) więc mam duże wątpliwości co do jakości tego wahacza (a w sklepach mówią, że Swag to jest to samo co Febi). Nie wiem jakiego producenta wahacz jest po prawej stronie ale wiem, że nie był wymieniany od co najmniej 40.000 km! Swag przy nim wypadł raczej miernie (6.000 km pffff).

W związku z moim powyższym biadoleniem pytanie do radziu77:

Słyszałem pozytywne opinie o TRW ale czy możesz powiedzieć coś na temat jego jakości po "jakimś" czasie użytkowania? Ile km na nim zrobiłeś? Już sam nie wiem co kupić, żeby wytrzymało na naszych drogach przez rozsądny czas.

 

Pozdrawiam

adsf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniałem 20tyś km temu całe przednie zawieszenie. Kupiłem febi tylko prawy drążek kierowniczy miałem trw (nie było w sklepie febi :( ) ostatnio wymieniałem maglownice pojechałem na zbieżność i prawy przedni drążek kierowniczy już ma luzy a lewy z febi dalej śmiga a dziury to wymijam jak tylko się da :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te firmy są dobrej jakosci, LMI najlepszej bo to oryginał. Febi ostatnio ponoć obniżyło loty więc osobiście bym pominął. Ja zawsze zakładam lemfordera jak juz wczesniej wspomnialem, a meyle jak braklo mi nieco kasy do LMI ;) Meyle bardzo dobre. Nieco gorsze od LMI ale moim zdaniem najlepsze poza LMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zadam pytanie z innej beczki, jak często musicie coś wymieniać w zawieszeniu w waszych E39? Chodzi mi co ile km, a nie że co 2 lata bo jeden przez 2 lata przejedzie 15tys a drugi 50tys.

Czy zawieszenie E39 leci tak samo często jak zawieszenie w Audi A4/A6 czy jest solidniejsze? Mowa o zamiennikach Meyle TRW no i o Lemforderze też, a nie o najtańszym badziewiu z alledrogo żeby tylko jak najmniejszym kosztem wymienić.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.