Skocz do zawartości

wstawienie xenonów


ralf7742

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem zwolennikiem "niefachowych przeróbek", ale prawidłowy montaż lamp xenonowych daje naprawdę duże korzyści.

 

1.Mając dobre światła jeździ się bezpieczniej, przynajmniej bardziej widać pieszych na poboczu. :cool2:

2.Kierowca powinien dbać o ustawienie i czystość reflektorów. Żadne urządzenie nie zrobi tego za niego. Spryskiwacze ośmielam się powiedzieć, że niewiele pomagają (miałem w pięciu samochodach). Samopoziomowanie musiałoby chyba mieć żyroskop, żeby pomagało na podskakujący samochód na naszych drogach. :mad2:

3.Tak jak wspominają inni - dużo samochodów z oryginalnymi xenonami oślepia. To niedbałość kierowców.

4.Mam xenony w E38 i w E32, staram się dbać o prawidłowe ustawienie i czystość, jazda z takim oświetleniem jest dużo bezpieczniejsza - ten kto ma to przyzna rację. :D

 

ps.

Czy nie jest czasem tak, że krytykują montaż xenonów ci, którzy xenonów nie mają :?: :wink:

Grzesiek740 - (kiedyś było jeszcze 735 i 750)

http://img136.imageshack.us/img136/3693/mojeauta034podpisgo3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No to ja już nie wiem co mam robić? Montować te ksenony bez spryskiwaczy? A moglibyście polecić jakiś fachowy warsztat? Może być w W-wie lub Białymstoku. Przez zimę znajdę lampy ksenonowe i wiosną bym założył.

Pozdrawiam :!:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, Ci co mają ksenony są terminatorami widzącymi w podczerwieni i nic ich nie ślepi ?

 

Frank przestań filozofować tylko wstawiaj ksenony i zobaczysz co to są światła bo E32 normalne to ma świeczki nie światła ...... :wink:

http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KotSly - bierzesz sobie za duzo do serca :mrgreen: ja Cie naprawde lubie :D

 

NIKI - ja mam 2 letnie czarnule HELLI i naprawde nie swiecą jak swieczki, a poza tym chodziło mi o to,ze nawet jak bedziemy jezdzic na TRI-XENONACH to i tak bedą nas slepic kolesie ze zle ustawionymi swiatłami, w tym takze xenonowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem "niefachowych przeróbek", ale prawidłowy montaż lamp xenonowych daje naprawdę duże korzyści

 

Tu się zgodzę że fachowa przeróbka jest ok !! dodam o czym nie było prędzej że dużo forumowiczów kupuje ksenony z allegro lub giełd i wymienia poprostu lampy.

Mogę tylko dodać że w 95% lamp z giełd lub allegro to 3 lampy w jednej (taka zbieranina dobrych części z rozwalonych lamp i składane w kupe).

Później okazuje się że soczewka 63 12 8 361 315 (lewa ksenon) jest zastąpiona 63 12 8 361 287 (lewa soczewka zwykła).

 

Ktoś zaraz powie że soczewka to soczewka to od razu powiem że nie do końca !!! zobaczcie dokładnie na specyfikę i ogniskowe tych elementów.

 

Jako że ja jestem typowym przeciwnikiem niefachowych przeróbek często powtarzam że częsci forumowiczów przerabiających lampy na ksenon najczęscie kieruje się prestiżem samochodu posiadającym ksenony a żadziej bezpieczeństwem.

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa mi w lewej lampie mechanizm samopoziomujący... Taki mechanizm znajduje sie w lampie czy poza lampą

 

najpierw sprawdź czujnik samopoziomowania natężenia światła znajduje się na prawym wachaczu przednim.

 

Pisal ze tylko jedno swiatlo mu sie nie podnosi. Wiec wydaje mi sie ze czujnik przy wahaczu odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co, Ci co mają ksenony są terminatorami widzącymi w podczerwieni i nic ich nie ślepi ?

 

Tych ktorych oslepiaja Xenony bez sampoziomowania i spryskiwaczy powinni zakladac przyciemniane okulary takie jak ten smiley :8)

Okulary samosciemniajace tez powinny spelnic swoje zadanie. Dla najbardziej zagorzalych przeciwnikow ktorym przeszkadza najmniejsza ilosc nieporzadanego swiatla i maja bardzo wrazliwy wzrok pozostaje stosowanie maski spawalniczej. :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tych ktorych oslepiaja Xenony bez sampoziomowania i spryskiwaczy powinni zakladac przyciemniane okulary takie jak ten smiley :8)

Okulary samosciemniajace tez powinny spelnic swoje zadanie. Dla najbardziej zagorzalych przeciwnikow ktorym przeszkadza najmniejsza ilosc nieporzadanego swiatla i maja bardzo wrazliwy wzrok pozostaje stosowanie maski spawalniczej. :twisted2:

 

maska z Twojego linka nawet w Polsce uchodzi juz za archaiczną :wink:

poza tym nie widac w niej pieknych zegarów BMW , chyba ,ze ktos ma przeróbke na Golfa IV :D

 

:8) :8)

 

a załoze sie ,ze bez tych bajeranckich cyngli, o których wspominałes, wykonczy Cie nawet MAluch jadący na długich świecących na gniazda dzięciołów :twisted2:

więc nie w xenonach problem ,Panowie, tylko w kierowcach ( jak zwykle zresztą) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa mi w lewej lampie mechanizm samopoziomujący... Taki mechanizm znajduje sie w lampie czy poza lampą

 

oczywiście że w lampie - taki mały silniczek, który lubi się zalać wodą, jeśli lampa nieszczelna.

 

Wymiana jego to no problem (nowy w ASO 140 zł, używka 30-50) - rozbierasz lampę, odkręcasz silniczek, nowy na miejsce i gotowe. Oczywiście potem regulacja ustawienia, bo po drodze wygodnie jest wszystkie te elementy regulujące ustawienie zwierciadła wewnątrz rozpiąć (altenatywa to wyciąganie takich plastikowych szpilek z gwintem regulacyjnym z ich gniazd - co się czasem udaje, a czasem nie :( - a wtedy zostają w zasadzie tylko nowe w ASO, bo to właśnie one lecą jako pierwsze przy jaichś zderzeniach - więc ciężko z używanymi do podmiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonczy Cie nawet MAluch jadący na długich świecących na gniazda dzięciołów

 

!!! ale zakładając przerobiony xenon będziesz bardziej świadom że sobie poprawisz widoczność a innych porazisz > co do malucha to nie bede sie wypowaidał bo tam długie światła są tak słabe ...

 

mnie już raz poraził przerobiony xenon skody octawi --- nie mialem AC i slono placilem za taki wybryk a pozniej jeszcze rok w sadzie spedzilem aby sie dowiedziec ze gnojek bo moim dzownie szybko zmienil lampy na zwykle !!

www.7er.pl > BMW7 Klub Polska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

a ja właśnie sobie zamontuje taki zestaw http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=78796167

bez żadnych przeróbek, żarówka ma ustawioną juz ogniskową będzie się trzymać jak orginalna, trochę się obniży reflektory i będzie okey i nikogo nie bedzie oślepiało, a ja będę i tak lepiej widział. Sam muszę dbać o swoje bezpieczeństwo, bo już ledwo co kolwiek widzę w nocy przez te moje świeczki w soczewkach :lol:

 

PS. Poczytajcie to :!: (przepisy)

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Grzesio, Opowiedz nam jak żarówka może miec ustawioną ogniskową? Bo mi się wydaje że żarówka świeci dokoła i nawet w każdym kierunku.... Do ogniskowej potrzebna jest jedna lub więcej soczewek :) Chyba że na tej lekcji z optyki byłem na wagarach... :? Ale skoro będziesz je dobrze obniżał to w okolicach skrętu na Otwock i Józefów nie musisz obawiać się KotaS. z przeciwka na długich z tendencją do zjeżdżania ku osi jezdni..czy raczej przeciwległego pobocza :mrgreen:

 

A serio to czytałem link który dałeś, duży jest koszt i zabawa w spryskiwacze?

 

O ile system czyszczenia jest dosyć łatwy do zrealizowania i raczej potrzebny (brud zbierający się na szybach reflektorów ogranicza strumień światła i rozprasza go, powodując oślepianie innych)

 

 

A serio , ostatnio zacząłem się przyglądać autkom z fabrycznymi ksenonami ( a przynajmniej rocznik i marka na to wskazuje) i stwierdzam że nowe ksenony w ogóle mnie nie oślepiają. Dzisiaj nawet spotkałem z przeciewka nowego Cherokee - wysoko światła i było cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej ogniskowej to zauważcie że w tym zestawie co przedstawiłem są żarówki o różnej długości (tzn. mają długość standardowej żarówki np. H1 lub H7 itp.) a jak kupujesz zestaw taki za 500zł to żarówka ma jeden wymiar i nie jesteś w stanie jej ustawić odpowiednio do ogniskowej soczewki, tak mi się wydaje :?
Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to występują dwa rodzaje żarników D2S i D2R. Żarówka D2R ma częściową przesłonę co pozwala na umieszczenie jej w reflektorze ze zwierciadłem (chociaż nie uważam, ze jest to dobre rozwiązanie). Natomiast D2S nie ma przesłony. Jest umieszczany w reflektorze soczewkowym ,który ma na dole przesłonę w kształcie półkola co odpowiednio kształtuje strumień światła. Co do ogniskowej to Grzesio juz powiedział. Skupienie strumienia i odpowiednie dostosowanie pozycji żarnika do zwierciadła i soczewki reguluje się odpowiednimi przejściówkami (ogólnie rzecz biorąc wkładając głębiej lub płycej żarnik w reflektor).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.