Skocz do zawartości

Kierownica m-pakiet/sport


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich!!!

Kupiłem kierownicę przed liftową sportową oraz poduszkę m-pakiet przed liftową,przy demontażu zwykłej odłączyłem akumulator dokładnie klemę minusową,po wymianie kierownicy z poduszką podłączyłem akku,wyskoczył mi komunikat żebym ustawił godzinę,którą ustawiłem I wyciągnąłem kluczyk,za godzinę chcę uruchomić samochód a tu klakson wyje,więc obracam kluczyk na pozycję 0, po około minucie obracam ponownie kluczyk i odpalam auto,klakson już nie wyje z tym ze wogóle nie działa.Tak się dzieje za każdym razem gdy chcę uruchomić bunie :( Miał ktoś coś podobnego???co to może być??/proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponawiam pytanie:co może być przyczyną tego ze przekręcając kluczyka uruchamia się klakson,lub nie działa,zastanawiam się czy to mogą być błędy po wymianie poduszki?z tym ze na desce nie pokazuje błędów,a klema minusowa była odłączona podczas wymiany.Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ponawiam pytanie:co może być przyczyną tego ze przekręcając kluczyka uruchamia się klakson,lub nie działa,zastanawiam się czy to mogą być błędy po wymianie poduszki?z tym ze na desce nie pokazuje błędów,a klema minusowa była odłączona podczas wymiany.Proszę o pomoc

 

Zdemontuj jeszcze raz poduszkę. Sprawdź kostki. Pamietaj o zdjęciu klemy. Napewno masz i poduszkę i kierownicę z przed liftu? Może kierownica jest z przed liftu a poduszka po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wypięciu klemy jedyne błędy to błąd aktywnego wspomagania. Zaden inny, a już na pewno nie taki przez który klakson daje dźwięk. Sprawdź połączenie poduszki, i wszystkie styki przy kierownicy. To że klakson daje dźwięk lub go nie daje, to albo wina poduszki albo kierownicy, zamontuj starą kierownicę i zobaczysz, że problem nie wystąpi. Postaraj się przeczyścić styki i sprawdzić czy dobrze zamontowałeś poduszkę.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam - szybkie pytanie: Czy do E60 08.2005 (czyli przed zmiana mocowania kiery) w automacie podejdzie kierownica mpakietowa z lopatkami - kierownica jest chyba tez sprzed 09.2005 (ma te dwie srubki pod otworem centralnym) http://moto.allegro.pl/bmw-e60-m5-kierownca-z-lopatkami-smg-i1861947378.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już dokładnie nie pamiętam. Ale zapłaciłem chyba coś ok 1500-1600 zł (kierownica + poduszka)

 

No i plusem było to że sprzedawał ją gościu mieszkający jakieś 20km ode mnie :mrgreen:

 

tak więc najpierw pojechałem, obejrzałem i wziąłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie jakby komuś była potrzebna kiera m-pakiet do przedliftów to proszę :D

 

http://allegro.pl/bmw-e60-m5-kierownica-gruba-m-pakiet-i1920190259.html

 

http://allegro.pl/kierownica-bmw-e60-e61-e63-e64-m5-m6-m-pakiet-05r-i1925357354.html

 

b.rzadko spotykane na allegro więc nie marudzić tylko brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
A powiedzcie mi czy wymiana kierownicy wiąże się z jaką adaptacji czy coś w tym rodzaju?

Chodzi głównie o wymianę taką jak przed liftem na sportową lub m również przed liftem.

 

Żadnych adaptacji. Jak masz zwykłą przed liftową to kupujesz M pakietową lub sport pakietową z przed liftu wymieniasz i wszytko działa jak należy. Trzeba tylko pamiętać o odpięciu klemy minusowej przed wymianą aby uniknąć po wymianie wywalania błędu poduszki bo będzie trzeba błąd kasować. Wymiana to 10 minut roboty.

 

PS. Jak masz zwykłą kierownicę to musi kupić komplet z poduszką czy M pakietową czy sport. Poduszki są takie same w M i sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą,że kierownica poliftowa nie pasuje do auta przedliftowego,że nie pasuje kostka (przecież w "gołej" kierownicy nie ma kostki) ,że ma jakieś dodatkowe otwory(może wystarczy je nawiercić) ?

Czy ktoś mógłby wyjaśnić dlaczego kierownicy poliftowej nie da się zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą,że kierownica poliftowa nie pasuje do auta przedliftowego,że nie pasuje kostka (przecież w "gołej" kierownicy nie ma kostki) ,że ma jakieś dodatkowe otwory(może wystarczy je nawiercić) ?

Czy ktoś mógłby wyjaśnić dlaczego kierownicy poliftowej nie da się zamontować?

 

Jest kostka od przycisków które są na kierownicy.

Jeśli chodzi o zamontowanie poliftowej do przed, to jest to wykonalne, ale trzeba trochę pokombinować.

Poczytaj sobie, było już na ten temat.

Tutaj: viewtopic.php?f=73&t=196151&hilit=kierownicy

Ps. Ja bym nie kominował na twoim miejscu i kupił przedliftową :norty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.