Skocz do zawartości

Jakie bmw??


Kamil1285

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i chciałbym kupić bmw :) e36 coupe to jest pewnie !! Zastanawiam się tylko z jakim silnikiem mój znajomy ma 1.8is gaz sekwencyjny i jest zadowolony i ciągle mi napiera żebym kupił bmw z tym silnikiem ze względu na spalanie i bezawaryjność ja jednak wole dzwiek 6cylindrów i był bym raczej za 2.0 ale słyszałem że to pali nie wiele mniej jak 2.5 czy 2.8 a z dzisiejszymi cenami bp czy lpg jest cięszko a ja chce kupić samochód do jazdy a nie po to żeby mi stał pod blokiem... Dlatego chciałbym żebyście mi doradzili co kupić bo fajnie mieć 6garów ale jak w spalaniu jest ogromna różnica to wolę mieć już IS-a dodam że moje auto będzie napewno na gazie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja mam 320 w gazie i pali mi ok 14l po mieście,ale wolałbym np 2.8 bo spalanie jest zresztą jak sam pisałeś podobne.Jeszcze dodam że mam te auto ponad 2 lata i jak do tej pory przy silniku wymieniłem tylko pompę wody i uszczelkę podstawy filtra oleju a zrobiłem przez ten czas prawie 70 000km ( wymieniam też olej,ale to oczywiste ) Te silniki słyną z bezawaryjności więc polecam Ci 6 cylindrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś, masz większą kulturę pracy, trochę moc i moment ale i trochę większe spalanie, nie wiem czy zamierzasz kupić od razu z LPG czy sam sobie wstawić (osobiście jestem za drugą opcją jednak trochę to drożej wyjdzie) do IS masz tańszą instalację... Ja jeżdżę ISem ponad trzy lata (co prawda w compakcie) i czuję się w nim jak ryba w wodzie, mocy tyle ile mi trzeba (wszystkie czujniki powymieniane i sprawne, dobra kompresja), LPG założyłem dwa lata temu, działa bajka, zero strat mocy, i powiem szczerze że w tym momencie jak bym np skasował samochód i miał kupić następne E36 to dokładnie z takim samym silnikiem. Chyba że znalazło by się zadbane, nie bardzo sprane i technicznie dobre 320i to mógłbym je wziąć, i tobie też tak radzę, weź jakie znajdziesz w dobrym stanie czy to IS czy 2,0 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem 2.0 i oczywiscie nie mialem z nim zadnych problemow ale jesli juz masz wybierac to moim zdanie albo bierz 1.8 is albo 2.5 bo 2.0 pali ciutke wiecej niz 2.5, oczywiscie zaleznie od tego jak jezdzisz, ja posiadam 2,5 tds ale chyba w coupe tego nie dostaniesz a moge powiedziec ze jestem z niego zadowolony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeżeli chodzi o 6 cylindrów to 2.0 pali najmniej i to nie ulega wątpliwości ale przy dzisiejszych cenach paliwa to 2.3 litry różnicy miedzy silnikami 2.0 a 2.5 odczujesz na pewno w portfelu. osobiście wolę mieć mniejszą pojemność i jeździć na paliwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze 2.0 pali nie wiele mniej niz wieksze silniki tylko ze te wieksze kusza duza moca i agresywna jazda i dlatego wiecej beda palic

Palą palą, w mieście nie piłując specjalnie ani jednego ani drugiego zobaczysz różnicę, w trasie już mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra niech spali te 8l. ale to w maxie. nie wiem jak musiałbym dusić żeby wzięła więcej, poza tym ten silnik bez wysiłku pozwala rozwijać moc. zalałem pod korek i zrobiłem w święta 500km w wigilijną noc :) połknęła jedyne pół baku Pb95. jak ktoś zechce to obliczy :lol: ze mnie żaden matematyk
freude am fahren / fuck downsizing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.