Skocz do zawartości

obroty w bmw e36 316i


leoscom

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam taki problem w mojej bmw e 36 316i na gaz po odpaleniu silnika w temperaturach minusowych silnik ma 500 obrotów i nie faluje a podczas pracy i wzrostu temperatury silnika do 90 stopni wzrastają obroty nawet do 1400 i również nie faluje ale zbić obrotów nie można dzięki za fachowe odpowiedzi dzięki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sprawa z tym hamulcem,troszke tu zaczyna wskazywac na serwo,sprawdz przewod silnik-serwo,czy on nie jest dziurawy lub czy w jakis sposob serwo nie lapie lewego powietrza.Dziwna sprawa,bo ja sie nauczylem jednej rzeczy ze jak wciskasz pedal hamulca przy wlaczonym silniku i obroty sie zmieniaja to wskazuje na problem z serwem,ale ja tu nie przestaje myslec o czujnikach min. obrotow.Jedz na kompa,moze cos wykaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bylem dzisiaj u mechanika z tymi obrotami no i powiedział mi że to może być przepływomierz powietrza lub brudna przepustnica po powrocie od niego na zapalonym silniku odłączyłem przepływomierz i żadnej zmiany nie było w pracy silnika dalej miał 1300 obrotów a gaz ustawiłem pod komputerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sledze Twoj problem bo sam mam taki silnik i ciekawi mnie final.Pozniej zejde do garazu i zobacze jak moj silnik zareaguje na odlaczenie przeplywki,a sam dzis tez sprawdzalem wciskanie hamulca na odpalonym silniku i obroty tez zmienialy sie,mysle ze to nie ma wiekszego wplywu na to skoro tez i u mnie tak jest.Wiem ze po odlaczeniu przeplywki silnik przechodzi na tryb awaryjny,pozniej Ci napisze co u mnie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu przepływki auto NIE MOŻE zgasnąć, ma się przełączyć w tryb awaryjny i nierówno pracować ( najprościej praca silnika ma się zmienić)

 

Co do obrotów miałem to samo, przepatrz przewód idący do krokowca, ja miałem zwarcie, podepnik krokowca pod aku i sprawdź czy chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
siemanko wszyskim mam dalej ten sam problem z obrotami pod kąpa dyl podłaczany były trzy błędy które zostały wykasowane podejrzenie bylo na silniczek krokowy ale wymieniłem go ale jest to samo na benzyn ie i gazie. gaz tez był podłączony pod komputer i wszystko jest ok niewiem już co jest obroty wzrastają do 1400 na gazie a na benzynie 1200 i nie falują proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam identyczny problem, u siebie wymieniłem świece było ok ale problem wrócił po tygodniu, wyczyściłem odme jak by troche lepiej, potem mechanik wyregulował gaz i ja w domu wyczyściłem przepływonierz, korkowiec (WD40 i waciki) i jest o wiele lepiej, nie jest idealnie ale ujdzie w tłumie :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam 316i m43 na kompie 0 błedów wszystko na czas wymieniane i moge tam poprzeć kolege iż po odłączeniu przepływomierza auto gaśnie może w innych silnikach auto chodzi po odłączeniu...tego nie wiem!

Jęsli na kompie wyskoczył ci bład a wczesniej przed pojechaniem do mechanika odłączałeś przepływomierz to jest błąd ze w czasie pracy silnika został odłaczony przepływomierz powinieneś zrobić tak:

-pojechać na kopa zobaczyc jakie są błedy (zapisać , zanotować , zapamiętać)

-wykasować błędy

-pojeżdzić z 2 dni nic nie robiąc przy silniku( nie grzebiąc, nie odłączając kabli itp)

-ponownie pojechac na kompa

 

błędy które się powtórzą to są usterką mechaniczną nie do naprawienia przez usunięcie błędu przez komputer.

 

oczywiście błąd sondy może być poprzez zużyte świece (mój przykład)

 

oczywiście cały układ dolotowy zaczynając od filtra powietrza wyczyszczony do kolektora ssącego

 

oczywiście sprawdzamy wszelkie newralgiczne miejsca gdzie może nam silniczek zasysać lewe powietrze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za glupoty wypisujesz??Moja e36 jest sprawna w 100% i jak odlacze przeplywke to gasnie.Chcesz to jakos wyjasnic??

wcale nie wypisuje głupot,po odłączeniu przepływki auto powinno chodzić gorzej ale nie gasnąć.Po odłączeniu przepływomierza sygnał zastępczy brany jest z potencjometru przepustnicy.Jeżeli silnik gasnie po odłączeniu przepływki może być uszkodzony potencjometr przepustnicy.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za glupoty wypisujesz??Moja e36 jest sprawna w 100% i jak odlacze przeplywke to gasnie.Chcesz to jakos wyjasnic??

wcale nie wypisuje głupot,po odłączeniu przepływki auto powinno chodzić gorzej ale nie gasnąć.Po odłączeniu przepływomierza sygnał zastępczy brany jest z potencjometru przepustnicy.Jeżeli silnik gasnie po odłączeniu przepływki może być uszkodzony potencjometr przepustnicy.

 

Zgadza się, u mnie jest tak , wszystko sprawne brak błędów ;

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.