Skocz do zawartości

katalizator w e34 tds czy go wymontować!!!


adamkasia76

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam e34 w tds mam pytanie,a więc czasem jak jadę to jak mu depnę w pedał ładnie się zbiera i wyrywa do przodu a czasem jak by się zamulał czy przyczyną może być katalizator? czy raczej coś innego bo słyszałem że mam wymontować katalizator i to pomoże,jeśli ktoś miał taki problem bądz słyszał o takich objawach to proszę o pomoc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz troszkę śmieszny ten pomysł z katalizatorem... mógł by (chociaż nie wiem) być problemem jeżeli cały czas byś tak miał a jeżeli raz łapie a raz nie ... to raczej szukał bym gdzie indziej przyczyny... czekaj ... hymmm a nie masz czegoś takiego że ty mu pedał a on nic... jakbyś nie wcisnął tego gazu ?? i po pewnym momencie Bum i znowu jedzie ?? :?:

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchany katalizator to tak jak Kolega Pain napisał- jest zapchany cały czas i muli auto cały czas, nie czasami.Jeśli masz dostęp do kanału to wejdź pod auto i opukaj katalizator,potrząchnij wydechem,jeśli coś lata w środku podjedź do tłumikarza, niech to wywali. Tylko nie daj się nabrać na żadne strumienice zamiast kata, wspawaj tam nowy katalizator albo zwyczajny środkowy tłumik. Żaden porządny fachowiec nie poleci Ci wlepiania w tłumik strumienicy, a już na pewno nie jakiejś bezfirmówki za 50-100zł :wink:

Odnośnie mulenia diesla zacząłbym od ropy-zatankowałeś na jakiejś innej stacji niż zwykle? Gorszy olej napędowy ma to do siebie że po za tym że jest gorszy to jeszcze może narobić dużo szkód w silniku. Jeśli tankujesz zawsze na tych samych stacjach i jesteś pewien dobrego paliwa, to kolejną rzeczą za jaką bym się brał jest filtr paliwa,potem sprawdziłbym ciśnienie paliwa...

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak mam że wcisne pedał a on nic,stało sie tak od tych mrozów jak się pojawiły i już tak zostało jest takie odczucie jak by turbina nie ciągła paliwko na shelu tankuje,dodam że jest to moje pierwsze bmv i pierwszy diesel jeszcze w automacie ,ogólnie super bryka :) tylko że coś przestała ciągnąć, pali ok czy zimna czy ciepła ,filter wymieniłem,a co do ciśnienia pompy paliwa to jak to sprawdzić?hmm może to jest to bo jest takie odczucie jak by nie dostawał tyle ile chce zobacze poszukam. dzięki za odp pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega w 525tds e39 miał tak że jechał wszystko ok i chce wyprzedzać i pedał w gaz a on nic... cisza tzn. jechał jak wczesniej (tak jakby zawiecha w kompie) i po pewnym momencie bum i jedzie dokładnie tak masz ? czy jakoś inaczej opisz dokładnie jak możesz...

Grubo albo Wcale...

FWD Is For GAY :P

http://www.youtube.com/user/Pienio21?feature=mhum#p/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak że nie ma tego ciągu tak jak by zwykły diesel nie ma tego odejścia i nie czuć turbiny a słychać ją jak wyje,koledzy tam pisali że może pompa paliwa bo to wygląda tak że on chce a nie może jechać bo brakuje paliwa,muszę to zobaczyć,stało się to tak nagle z dnia na dzień, pali ok zimny ciepły tak samo skrzynia też oki hmm mam nadzieje że to pompa paliwa:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
kolega w 525tds e39 miał tak że jechał wszystko ok i chce wyprzedzać i pedał w gaz a on nic... cisza tzn. jechał jak wczesniej (tak jakby zawiecha w kompie) i po pewnym momencie bum i jedzie dokładnie tak masz ? czy jakoś inaczej opisz dokładnie jak możesz...

To są objawy padającego nastawnika pompy wtryskowej.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To takie elektroniczne bydle co steruje ilością dawki paliwowej.Ponoc niektóre się regeneruje ale czsami to nie bardzo się sprawdza,w TDS-ach były montowane dwa rodzaje nastawników.Jest to najbardziej zawodne w naszych pompach,czułe i wrażliwe na jakośc paliwa.Nigdy sam tego nie rozbierałem bo nie bardzo wiem co w środku tam trzeba spojrzec,pozatym składając to trzeba ustawic dawkę na pompie wtrysk a do tego potrzebny jest komputer.Podjedź do pompiarza to ci zerknie,oprócz takiego dławienia objawy tego to falujące wolne obroty,gwałtowne zejście do wolnych obrotów skutkujące takie trząchanie silnikiem lub czasami jego zgaśnięcie.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.