Skocz do zawartości

e60 545i + LPG jaka instalacja


bmwuser545

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem wpisy uzytkowników posiadaczy tego silnika w 5 er i 7 er n62b44 333KM

 

spalanie miedzy 14 - 20 l jest jak najbardziej realne..... trzeba liczyc ze w miescie spalają okolo 18- 19 l

i tak powinno byc.. oczywiscie każda jazda do podłogi skonczy sie szybko pod dystrybutorem :)

 

widzialem instalacje bezposredniego wtrysku w tych silnikach ale opinie nie znam mze ktos ma taka instalacje i sie pochwali....

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

trafiła pod moją ręke e60 545i manual 333KM z LPG - BRC -

 

15 L/100 KM w trasie przy normalnych prędkościach uważam za wynik zadawalający

pozdr

 

co to znaczy przy normalnych prędkościach? U mnie co prawda tylko bena, bez instalacji LPG, ale spalanie o którym napisałeś nie wydawałoby mi się raczej niczym normalnym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Normalna predkosc to ile? Bo na autostradzie do 160km/h moje pali 10.5 .to ja nie wiem co wy robicie ze 15l to norma, w miescie 16l plus /mozna to nazwac motogodziny. 5 lat temu mowiliscie ze nie da sie zagazowac bmw545,550 itd ,teraz chyba wiecej zagazowanych niz benzynowych,wiec opinie o tym co sie da a co nie zostawcie innym.ja mam kme i tez chodzi.spalanie podane jest na benzynie, na gazie to od 13 w trasie i od 17 w miescie. Na mojej instalacji auto na benzynie jest zrywniejsze troszke,ale to chyba przez to ze reduktor za slaby bo mam tylko jeden kme red gold do 360km. Wtryski hana zielone. Instalacja byla stara robiona w Uk i teraz zostala poprawiona.lepsza mapa itd.gazu nie odcina przy starcie'o zera do ponad 200km/h na manualu i kreceniu wysoko po gorki tez nie odcina. Wiec chyba sie da.mi wystarczy.jest tylko jeden problem 545 zaczyna byc za -wolna- . Czlowiek sie szybko przyzwyczaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Panowie to ja się dołącze do tematu i zapytam tych co mają gaz w V8 jak to się ma do serwisowania auta , wymiany chociażby popularnej odmy czy innych podzespołów w przyszłości ? Czy cała ta instalacja nie robi mechanikom problemu podczas dostawania się do jakiejś części ? Moja 545i dopiero przyjedzie za tydzień i chciałem ją odrazu w gaz zrobić. :8)

Dzięki za praktyczne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z uwagi że nie ma odpowiedzi pewnie na lamerskie pytanie , wnioskuję że nie ma to wpływu na serwisowanie ogóle auta.

 

Wobec tego czy ktoś poleci dobry zakład lpg w Warszawa I okolice. Nie chciał bym inwestować w LPG więcej niż 5 - 6 tyś do 545i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już niestety sprzedałem swoje 545 i rozglądam się za nowym pojazdem. Te zakłady które wymieniłem wiedzą co i jak wstawić do Twojej fury żeby nie było problemów. Musisz zadzwonić do któregoś z nich aby zaproponowali odpowiednią instalkę ( kontakt znajdziesz w necie a najbliżej na forum lpg )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie.

 

 

jednak zostałem przy PB95 :) nie robię wiecej niż 8 tys rocznie bo mam traktorka 2.0 ze spalaniem do 8 l/100km

545i pali jak poniżej:

 

w trasie średnia 13,2 L /100 km gdzie na autostradzie jestem pierwszy zawsze

w mieście jak żona lata szkoła z dziećmi I sklepy to 17,5 średnia.

Jak ja latam w między czasie w weekendy do odcinki to średnia 22 l/100km. więcej nie miałem.

 

Ale frajdy z jazdy I dźwięku tego silnika nikt Nam nie zabierze :). Wchodze do domu a żona zawsze pyta czemu się tak cieszę jak polatam solo:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

 

jednak zostałem przy PB95 :) nie robię wiecej niż 8 tys rocznie bo mam traktorka 2.0 ze spalaniem do 8 l/100km

545i pali jak poniżej:

 

w trasie średnia 13,2 L /100 km gdzie na autostradzie jestem pierwszy zawsze

w mieście jak żona lata szkoła z dziećmi I sklepy to 17,5 średnia.

Jak ja latam w między czasie w weekendy do odcinki to średnia 22 l/100km. więcej nie miałem.

 

Ale frajdy z jazdy I dźwięku tego silnika nikt Nam nie zabierze :). Wchodze do domu a żona zawsze pyta czemu się tak cieszę jak polatam solo:).

 

Jak dalej szukasz gazownika to polecam Nowotczyński LPG Warszawa, nie daleko od Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Siema,

W moim 545 założyłem instalację BRC ze zbiornikiem 90L za tyną kanapą i reduktorem MAXI do 350 koni. Zrobiłem około 20 tyś km i zero problemów. Spalanie przy spokojnej jeździe zgodnie z przepisami w trasie 12L, a w mieście do 19L :D . Przegląd robiłem dwa razy i za każdym razem filtr LPG był wymieniany. Zastanawiam się nad zmianą wtrysków na Hana, bo już okres gwarancji się skończył. Czy ktoś z was użytkowników 545 z LPG zakładał wtryski Hana?

Pozdro,

Internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bng, nie ma lipy z bagażnikiem. zależy co i kto przewozi w bagażniku.

 

jak możesz to poślij mi jakąś fotkę na PW.

 

bagażnik w porównaniu chociaby do a6c6 (także w sedanie) troszkę klęka nawet bez butli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.