Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie minął rok od zakupu mojego autka, a tu system start/stop zaczyna szwankować. Objawia się to tym, że silnik wyłącza się coraz rzadziej, można powiedzieć sporadycznie. Niby powinno mnie to cieszyć, bo ten system od początku mnie wnerwiał, ale czy to może oznaczać rychłą wymianę akumulatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdopodobnie przy zewn.temp. 30 st C masz wlaczona klime i sytemSTART/STOP analizuje jak i kiedy ma wylaczyc silnik, dlatego zima przy -10 st lub latem +30st ten system sporadycznie zadziala wylaczenie silnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy zewn.temp. 30 st C masz wlaczona klime i sytemSTART/STOP analizuje jak i kiedy ma wylaczyc silnik, dlatego zima przy -10 st lub latem +30st ten system sporadycznie zadziala wylaczenie silnika

Masz rację, tak to faktycznie powinno być, ale u mnie jest teraz 22 st., a rano jak jadę do pracy jest jeszcze chłodniej. Klimę mam włączoną, fakt, ale to chyba nie to. Pisałem gdzieś tu w zeszłym roku, w podobnych warunkach pogodowych samochód wyłączał się na pierwszych światłach po przejechaniu kilkuset metrów (silnik na pewno zimny) zaraz jak rano wyjeżdżałem z garażu. Teraz jest dokładnie odwrotnie. Trzeba chyba szykować ponad tysiaka na nowy aku :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

- wylacz calkowicie klime ( daj nawiew manual min.) i poruszaj sie po miescie gdzies kolo 1h bo pierwsze 20 min nic nam nie da czy system jest do bani.!!

Po 40 min bedziesz widzial czy system zalacza sie i a jak nie to mamy wizyte w serwisie - pamietaj nie wskazane jest iz urzadzenie START/STOP jest do wymiany wystarczy ze pojawil sie jakis blad i trzeba go skasowac i wszystko wroci do normy - mialem tak samo iz system nie dzialal lub bardzo sporadycznie dzialal okazalo sie ze byly bledy po skasowaniu bylo wszystko ok ( w aucie Audi Allroad A4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie są takie, że nie ma specjalnej reguły dotyczącej warunków w których start-stop działa lub nie. W okresie letnim, gdy w aucie pracuje wydajnie klima system potrafi wyłączyć silnik przy zatrzymaniu się na światlach, po czym po niespełna 10 sekundach uruchomić go (zanim zmienią się swiatla i nastąpi reakcja kierowcy), aby "wspomóc" dzialanie klimatyzacji. Z kolei zimą system start-stop nie zadziałał mi, zanim silnik nie osiągnął przyzwoitej temperatury. Nie jest to moim zdaniem poddane żadnej konkretnej zależności, typu 30 st. na zewnątrz, tylko ocenie komputera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj usłyszałem informację, że BMW poszło po po rozum do głowy i postanowiło wyłączyć programowo opcję START/STOP. Było masę negatywnych opinii na ten temat płynących od użytkowników z całego świata. Dotyczy to wszystkich aut BMW, które posiadają ten chory 'gadżet' ;). Także nic tylko jechać do ASO i wyłączać - no chyba, że ktoś lubi za każdym razem wciskać OFF ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić adres do Bmw Polska -czy Bmw Polska jest NIK -em ( potocznie tzw najwyższą izba kontroli) nad dealerami Polskimi.Z tego co mi wiadomo każdy dealer rozlicza się osobno i każdy dealer jest niezależnym podmiotem.Muszę skrobnąć do nich pismo. Edytowane przez MAKELO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł mówi o takim przeprogramowaniu, że przy włączeniu silnika domyślnie aktywne jest ostatnie ustawienie. To rozsądne. Ciekawe tylko, kiedy będą to robić w Polsce, bo artykuł dotyczy reakcji na rynku amerykańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Artykuł mówi o takim przeprogramowaniu, że przy włączeniu silnika domyślnie aktywne jest ostatnie ustawienie. To rozsądne. Ciekawe tylko, kiedy będą to robić w Polsce, bo artykuł dotyczy reakcji na rynku amerykańskim.

 

Już robią, umówiłem się dzisiaj na programowanie w serwisie, jak dostaną kody to mają zadzwonić.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł mówi o takim przeprogramowaniu, że przy włączeniu silnika domyślnie aktywne jest ostatnie ustawienie. To rozsądne. Ciekawe tylko, kiedy będą to robić w Polsce, bo artykuł dotyczy reakcji na rynku amerykańskim.

 

Już robią, umówiłem się dzisiaj na programowanie w serwisie, jak dostaną kody to mają zadzwonić.

Serwis we Wro? Ciekawe, czy wyłączenie Start/Stopu spowoduje, że kontrolka będzie się palić ciągle? Szczególnie w nocy oślepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, Inchcape. Skąd "wyczułeś", że Wro? :)

 

Tak, jak było do tej pory - tak mi się wydaje. Wyłączony świeci, włączony nie świeci. Po zaprogramowaniu będzie pamiętany ostatni stan.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Skąd "wyczułeś", że Wro.

Kiedyś się zgadaliśmy.... Też do nich daję, ale nie jestem ze wszystkiego zadowolony. Rozważam jednak zrobić jeden serwis w Görlitz. Słyszałem, ale nie bezpośrednio, że chwalą sobie ludzie i jak coś to jest taniej i w częściach i w robociźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No tak, pamięć mam krótką, ale po odświeżeniu działa znakomicie :) już sobie przypominam okoliczności...

 

Co do Inchcape to na razie nie mam na co narzekać. Na upartego mógłbym się przyczepić szybkości realizacji niektórych zleceń... ale i tak jestem zadowolony na 4+.

Wydaje mi się, że zależy który serwisant Cię obsługuje, z tym co ja mam do czynienie jest ok, ale jest też tam pan, którego bym nie strawił.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy wyłączenie Start/Stopu spowoduje, że kontrolka będzie się palić ciągle? Szczególnie w nocy oślepia.

Po zmanie programowania logiczne byłoby, gdyby kontrolka świeciła się przy "WŁĄCZONYM" start-stop. Z drugiej strony zastanawiam się jak ta lampka Wam przeszkadza? Mam 173 cm wzrostu ale jeżdżę na wysoko podniesionym fotelu (bo po to kupiłem to auto zeby siedzieć wysoko) i kontrolkę mam dokładnie za dźwignią wycieraczek. Muszę nawet się pochylić do przodu żeby sprawdzić czy świeci się czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna prosić adres do Bmw Polska -czy Bmw Polska jest NIK -em ( potocznie tzw najwyższą izba kontroli) nad dealerami Polskimi.Z tego co mi wiadomo każdy dealer rzolicza się osobno i każdy deaeler jest niezależnym podmiotem.Muszę skrobnąć do nich pismo.

Podpowiadam. Na stronie BMW Polska jest kontakt mail'owy. Ja miałem (mam nadal) pewien problem z CD. Po wysłaniu na ten mail pisma odpowiedzieli natychmiast maile'em i skierowali do dyskusji ze mną odpowiedniego fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe, czy wyłączenie Start/Stopu spowoduje, że kontrolka będzie się palić ciągle? Szczególnie w nocy oślepia.

Po zmanie programowania logiczne byłoby, gdyby kontrolka świeciła się przy "WŁĄCZONYM" start-stop. Z drugiej strony zastanawiam się jak ta lampka Wam przeszkadza? Mam 173 cm wzrostu ale jeżdżę na wysoko podniesionym fotelu (bo po to kupiłem to auto zeby siedzieć wysoko) i kontrolkę mam dokładnie za dźwignią wycieraczek. Muszę nawet się pochylić do przodu żeby sprawdzić czy świeci się czy też nie.

 

Ja również się nad tym zastanawiałem... pytałem już parę osób o różnym wzroście o to czy widzą tę kontrolkę przy ich ustawieniu siedzeń, bez pochylania się. Nikt nie odpowiedział, na tak. Wszyscy jak jeden mąż potwierdzili, żeby ją zobaczyć należy zmienić pozcyję z normalnej na "wymuszoną" (czyt. niestandardową do prowadzenia).

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czekam z niecierpliwością na kolejne posty odnośnie "przeszkadzającej kontrolki start/stop". Śmiało Panie i Panowie. Strasznie mnie to nurtuje :wink:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku nie mam problemu z lampką. ( nie dezaktywuję systemu )

System ogólne mi się bardzo podoba i się do niego tak przyzwyczaiłem że jak się nie włącza to panikuję .

W moim odczuciu tylko trochę za bardzo szarpie w momencie uruchomienia ( nie wiem ale wydaje mi się że wcześniej było lepiej )

A tak ogólnie to cisza jak stoisz na światłach i radio cichutko gra - fantastycznie .

 

Uspokoili mnie w serwisie, że silniki mają pompę oleju na elektryce i nie ma problemu z chłodzeniem turbiny.

A co do rozrusznika to jeszcze nie spotkałem samochodu do 5 lat który by miał z nim problem, a akumulator to i tak dwa lata i jest do wymiany nie ważne w jakim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na kolejne posty odnośnie "przeszkadzającej kontrolki start/stop". Śmiało Panie i Panowie. Strasznie mnie to nurtuje :wink:

Przy moim optymalnym ustawieniu pozycji za kierownicą kontrolka świeci centralnie w oczy :mad2: - szczególnie denerwująca jest przy jeździe nocą bo jasność świecenia jest moim zdaniem ostro przesadzona i nie zmienia się przy włączonych światłach mijania :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czekam z niecierpliwością na kolejne posty odnośnie "przeszkadzającej kontrolki start/stop". Śmiało Panie i Panowie. Strasznie mnie to nurtuje :wink:

Przy moim optymalnym ustawieniu pozycji za kierownicą kontrolka świeci centralnie w oczy :mad2: - szczególnie denerwująca jest przy jeździe nocą bo jasność świecenia jest moim zdaniem ostro przesadzona i nie zmienia się przy włączonych światłach mijania :mad2:

Witaj, Radex321!

 

Jesteś pierwszym, który się ujawnij i kontrolka mu świeci w oczy - czy zdradzisz swój wzrost?

 

Dla mnie optymalne by było jakby informacja o czy Start/Stop jest aktywny lub nie, była na wyświetlaczu między zegarami jako jakaś ikonka np. koloru niebieskiego lub zielonego... ale to marzenie ściętej głowy. Obecne rozwiązanie jest niefortunne - bo jedni nie widzą czy świeci a znów innym przeszkadza.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na kolejne posty odnośnie "przeszkadzającej kontrolki start/stop". Śmiało Panie i Panowie. Strasznie mnie to nurtuje :wink:

Przy moim optymalnym ustawieniu pozycji za kierownicą kontrolka świeci centralnie w oczy :mad2: - szczególnie denerwująca jest przy jeździe nocą bo jasność świecenia jest moim zdaniem ostro przesadzona i nie zmienia się przy włączonych światłach mijania :mad2:

Witaj, Radex321!

 

Jesteś pierwszym, który się ujawnij i kontrolka mu świeci w oczy - czy zdradzisz swój wzrost?

 

Dla mnie optymalne by było jakby informacja o czy Start/Stop jest aktywny lub nie, była na wyświetlaczu między zegarami jako jakaś ikonka np. koloru niebieskiego lub zielonego... ale to marzenie ściętej głowy. Obecne rozwiązanie jest niefortunne - bo jedni nie widzą czy świeci a znów innym przeszkadza.

Mam 194 cm wzrostu. Podzielam Twoje zdanie. Może, tak jak pisali przedmówcy pojawi się aktualizacja softu umożliwiająca zaprogramowanie funkcji poprzez i'drive bez każdorazowej dezaktywacji po uruchomieniu silnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.