Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj miałem to samo trzeba zalepić przylepić plasterek w obudowie chłodnicy - zdemontować prawą nerkę i po problemie

 

Sorry za mały off, ale nie mogę się powstrzymać...

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego w aucie z reguły za ponad 200k, produkowanym przez jeden z rzekomo "PREMIUM" koncernów trzeba wymieniać przekładnie po kilku tyś km... itd, itd, itd ...., a na koniec PLASTERKIEM zalepiać element wlotu powietrza??? :mad2: A Wasze auta są stosunkowo młode... i to pewnie nie koniec niespodzianek. Wiem, że to przyczyna cześciowo "new model", no ale sorry to jakaś masakra.

 

ehh, miałem ochotę na X83, później przez chwilę na F25... ale kasę w innej marce ulokuje bynajmniej nie w żadnej "PREMIUM" bo ... "jak nie ma różnicy to po co przepłacać?" hmm, wygląd BMW owszem nieziemski, ale nie na tym satysfakcja z jazdy autem tylko polega. Inna sprawa, że czytając wątek F10 to jeszcze gorzej...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy próbowałeś reklamować ten "junk-audio" w BMW?

 

Może to tylko przypadłość twojego egzemplarza?

Zgłosiłem podczas umówionej wizyty. Było to przy okazji usterki z czujnikami parkowania, którą usunięto. Stwierdzili, że wgrali nowy soft i powinno byc OK, ale... nie jest. Oczywiście że tego nie odpuszczę. Wybieram się do nich z tymi płytami CD i muszą mi pokazać, że to zjawisko występuje też w innych autach. Jeśli tak, to pewnie wina softu i ich bazy danych i trzeba poczekać na aktualizację. Jeśli nie, to będę miał podstawy do wymiany. Bądź co bądź to jest audio za kilka tysięcy DODATKOWYCH złotych.

 

Na chwilę wracam do "mojego' problemu z audio. Paradoksalnie, na dzień przed umówioną w serwisie wizytą, CD zaczęło czytać płyty!!! :mad2: Ale dalej nie rozpoznaje utworów na niektóórych płytach. Czy ktoś może sprawdzić u siebie "Dark Side Of The Moon" Pink Floyd - przetestowałem kilka egzemplarzy płyt, a serwis to sprawdził i problem występuje też w innych autach (niekoniecznie X3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

Panowie co do huczenia przy 80-140 km/h dowiedziałem się dzisiaj,że mają już antidotum zgłaszajcie się do dilerów zalepiają otwór przy chłodnicy materiałem - masą wygłuszającą !!!!

Pozdrawiam

Od jakiego dealera masz tę wiadomość?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie co do huczenia przy 80-140 km/h dowiedziałem się dzisiaj,że mają już antidotum zgłaszajcie się do dilerów zalepiają otwór przy chłodnicy materiałem - masą wygłuszającą !!!!

Pozdrawiam

Od jakiego dealera masz tę wiadomość?

Moze ktos wkleic zdjecie co i jak zaklejacie? Bo mi nie huczy, przy predkosciach do +-200 km/h.

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku tzn.11.11.2011 (wydawało by się szczęśliwa data) moja nowa BMW X3 sprawia mi tylko kłopoty,myślałem sobie nówka kłopotów zero.Niestety od samego początku tzn.tego feralnego 11.11.11 jest jakiś problem z elektroniką,wyskakuje info że jakoby system hamulcowy 4x4 źle działa i należy jak najszybciej udać się do najbliższego serwisu BMW.

Dodam że info pojawia się tylko i wyłącznie przy włączonym start-stop w momencie jak samochód gaśnie np.na światłach.Jak deaktywuje start-stop tym guzikiem obok startu problem znika-dziwne,ale to mnie przekonuje,że problem tkwi jednak w elektronice a nie w rzeczywistej awarii układu hamulcowego 4x4.

Oczywiście w ASO DE już 3 x reklamowałem,(serwisuje auto u samych źródeł :wink:) coś pogmerali i oddawali auto z uśmiechem na twarzy,że teraz powinno już wszystko działać.Ja oczywiście ze sceptycyzmem podziękowałem i.... na drugi dzień mam to samo :cry:

Dzisiaj zadzwoniłem i kazali mi jutro auto odstawić,ale już na cały dzień :norty: zobaczymy co z tego wyniknie :?:

Czy ktoś z Was miał podobny problem z wariującą elektroniką w nowej X3 za 60tys.euronów :duh: - a może w innych modelach Bayerische Mist Wagen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No cóż, nic dodać nic ująć - widać, że nawet w "rzeszy" koledzy sobie nie radzą... może do centrali w Monachium trzeba uderzyć ? :roll:

 

Koniec, żartów... tak po prawdzie to nie ważne ile samochód kosztuje, ważne, że jak kupuje się nowy to się wierzy, że będzie sprawny przynajmniej przez pierwsze lata.

 

Twoja usterka wygląda na jakiś błąd kontrolera lub zwarcie w instalacji, co generuje ten błąd... ale ja nie z BMW :) . Szczerze współczuje - jak się uporasz z tym fantem daj znać.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie prawie 10 tys. km na "blacie" i jeszcze ani jednej, chociazby najmniejszej, usterki... Tfu, tfu... :cool2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie prawie 10 tys. km na "blacie" i jeszcze ani jednej, chociazby najmniejszej, usterki... Tfu, tfu... :cool2:

twoja odpowiedź tylko deprymuje nie pomaga.Dalej twierdzę,że fabryka BMW w USA to fehler koncernu,należało zachować produkcje X w Europie,nie było by tylu bubli made in USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie prawie 10 tys. km na "blacie" i jeszcze ani jednej, chociazby najmniejszej, usterki... Tfu, tfu... :cool2:

twoja odpowiedź tylko deprymuje nie pomaga.Dalej twierdzę,że fabryka BMW w USA to fehler koncernu,należało zachować produkcje X w Europie,nie było by tylu bubli made in USA

To co piszesz nie ma absolutnie zadnego sensu. I Twoj i moj X3 byl wyprodukowany w tym samym zakladzie, tam, gdzie wczesniej produkowano X5, X6 i Z4, dlatego co do jakosci to nie masz absolutnie racji. Zycze Ci, zebys kiedys jezdzil bublem made in China spod znaku BMW, a ja zostane z moim krajowym. Ciekawe, czy fehlerem nazwiesz fabryke BMW w RPA? Zaklad ten, nie wiem, czy wiesz, ma lepsze wyniki jakosci niz ten w Monachium. Moja opinie napisalem jako przeciwwage do wszystkich negatywnych wpisow w tym watku. Nie kazdy X3 ma problem. Niektorzy tylko szukaja dziury w calym...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec, żartów... tak po prawdzie to nie ważne ile samochód kosztuje, ważne, że jak kupuje się nowy to się wierzy, że będzie sprawny przynajmniej przez pierwsze lata.

Właśnie,tu masz przyjacielu rację,nieważne czy kupujesz KIA czy Bentleya,wymagasz od nowego auta,że będzie sprawne przynajmniej w okresie gwarancji,a tu taki bubel made in BMW :duh:

Dodam,że jeżdżę BMW od wielu lat,raz nawet moja stara 525 uratowała mi życie,takie to były twarde i bezpieczne auta.

Dsiś mamy do czynienia z plastykiem i elektroniką co czyni te auta bardzo delikatnymi,pomimo tego z X3 jestem zadowolony,bo to dobry wóz,a jak już Niemcy usterkę usuną(w co wierzę) będzie oki toki jak z moimi wszystkimi BMW :mrgreen:

Edytowane przez walt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz nie ma absolutnie zadnego sensu. I Twoj i moj X3 byl wyprodukowany w tym samym zakladzie, tam, gdzie wczesniej produkowano X5, X6 i Z4, dlatego co do jakosci to nie masz absolutnie racji. Zycze Ci, zebys kiedys jezdzil bublem made in China spod znaku BMW, a ja zostane z moim krajowym. Ciekawe, czy fehlerem nazwiesz fabryke BMW w RPA? Zaklad ten, nie wiem, czy wiesz, ma lepsze wyniki jakosci niz ten w Monachium. Moja opinie napisalem jako przeciwwage do wszystkich negatywnych wpisow w tym watku. Nie kazdy X3 ma problem. Niektorzy tylko szukaja dziury w calym...

jak to nie ma sensu,otrzymałem bubla made in USA i to ma sens.Wcześniej wszystkie moje bmw były produkowane w Niemczech lub Austrii i nie miałem najmniejszych problemów z nimi.Zrozum kolego,że jak płacisz 60tys.EUR za auto to wymagasz,najmniejszy szczegół denerwuje :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ma sensu,otrzymałem bubla made in USA i to ma sens.Wcześniej wszystkie moje bmw były produkowane w Niemczech lub Austrii i nie miałem najmniejszych problemów z nimi.Zrozum kolego,że jak płacisz 60tys.EUR za auto to wymagasz,najmniejszy szczegół denerwuje :mad2:

Tak, ale samochod to tylko i wylacznie maszyna, tak jak kazda inna. Psuje sie, i to normalne. A co do "placenia i wymagania" to nawet nie mysl o kupnie Land Rovera albo np. Jaguara. Z doswiadczenia moge Ci powiedziec, ze tutaj dopiero "placenie i wymaganie" nie ma zastosowania. A to sa samochody przynajmniej 2x drozsze i wyprodukowane O ZGROZO! w Europie!

A twierdzenie, ze na podstawie Twojego jednego, jedynego modelu jestes w stanie okreslic jakosc wszystkich X3 opuszczajacych fabryke w Spartanburgu, przypomina mi pewna prawde o muchach i g..ie. Przeciez miliony much nie moze sie mylic, nie? :mad2: :duh:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie, nie ma o co kruszyć kopii. NIE wszystkie X3 są "skopane" więc nie ma co generalizować. Jak to się mówi "jedna jaskółka wiosny nie czyni"...

 

To, że produkcja jest w US to jest o niebo lepiej! Jakby nadal była w Austrii to cena byłaby +10% większa. Kto by wolał by produkcja była w Chinach lub w Rosji - ręka do góry.

 

Póki nie porówna się (a to się nie da) jakości produkcji w 2 zakładach nie będziecie mieli miarodajnego porównania... Szkoda czasu by zaśmiecać głowy i forum żalami do całego świata!

Przykro, że macie problemy z tak fajnym autkiem, na dodatek spod znaku szachownicy...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam się z poprzednikiem!! Nie ma co generalizować...Pamiętajcie, że piszą tu przeważnie osoby niezadowolone :D

Ja osobiście poza przygodami z serwisem nie mam problemów z moją X3-ką, no może piszczącymi hamulcami. I uważam, że jak na auto tak naszpikowane elektroniką i niedawno wypuszczone na rynek, to nie jest wcale źle! :D Oczywiście odpukać w niemalowane :P

 

Pozdrawiam

Rafał Piaskowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wszystko to samo może Cię spotkać co w innym X3 - jedynym sprawdzonym i niezawodnym elementem jest silnik 3.0d ma opinie jednego z najlepszych diesli na świecie. Zobacz tu https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/International_Engine_of_the_Year

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. A dostałeś jakieś inne auto zastępcze?

 

2. Czy ciągle spawa / uszkodzenie się powtarza? Czy w BMW czekają może na jakąś "część" z końca świata?

 

3. Daj znać z czym jest problem / ile ma auto

 

4. Jak bym zaczął od przeczytania http://www.motofakty.pl/artykul/auto_do_reklamacji.html i http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/8288-zadanie-wymiany-auta-na-nowe.html, a później spróbowania zgłoszenia http://www.auto-swiat.pl/interwencje/zglos

 

Generalnie ciężko jest o wymianę... dealer stanie na głowie... zaproponuje tysiąc części do wymiany itp.

 

P.S. Mój ojciec dawno, dawno temu procesował się w polskim sądzie o wymianę samochodu... w końcu wygrał, ale sprawa trwała ponad 2 lata i kosztowała więcej nerwów niż to było warto nie mówiąc o prawniku.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A dostałeś jakieś inne auto zastępcze?

 

2. Czy ciągle spawa / uszkodzenie się powtarza? Czy w BMW czekają może na jakąś "część" z końca świata?

 

3. Daj znać z czym jest problem / ile ma auto

 

4. Jak bym zaczął od przeczytania http://www.motofakty.pl/artykul/auto_do_reklamacji.html i http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/8288-zadanie-wymiany-auta-na-nowe.html, a później spróbowania zgłoszenia http://www.auto-swiat.pl/interwencje/zglos

 

Generalnie ciężko jest o wymianę... dealer stanie na głowie... zaproponuje tysiąc części do wymiany itp.

 

P.S. Mój ojciec dawno, dawno temu procesował się w polskim sądzie o wymianę samochodu... w końcu wygrał, ale sprawa trwała ponad 2 lata i kosztowała więcej nerwów niż to było warto nie mówiąc o prawniku.

Odpowiadam:

1.dostałem 5er F10 wóz bezawaryjny

2.możliwe,że czekają na części z Monachium,ale prawdziwej prawdy nie znam

3.dziwne info na displayu :"Bremssystem"(problem hamulcowy),"Reifen Pannen" (problem z oponami) i na dobitkę,ale to chyba przez ich majstrowanie w elektronice "Antrib"(napęd),i wtedy autko stanęło....odholowali do serwisu i od tego dnia czyli piątku u nich autko stoi.Przebieg 965km

4.dzięki za poradę prawną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zacznij od zdecydowanego, oficjalnego PISMA (wyślij listem poleconym za potwierdzeniem odbioru) domagając się w odpowiedzi wyjaśnienia sytuacji tak długiego przestoju i określenia terminu odbioru... jak odpowiedzą to dobrze. Jak nie to jeszcze lepiej, będziesz miał dowód, że Cię lekceważą. Dowód nadania trzymaj na przyszłość jakbyś miał się z nimi procesować.

 

Samochód zastępczy to miły gest i to niestety działa na ich korzyść.

 

Daj znać jak się będzie sytuacja rozwijać.

 

P.S. Sensowny czas po którym można próbować toczyć wojnę z dealerem, że sobie nie radzi z naprawą auta to >1m-c. Na razie musisz się uzbroić w cierpliwość.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję Ci wodzik2 za pomoc,wielki szacun.

Podałeś,że mam słać do nich pismo,tylko teraz nie wiem czy chodziło Ci o dealera czy uderzać od razu do bmw ag w Monachium.Następna sprawa mówisz ze pow. 1 mies.można się z nimi zacząć procesować (generalnie auto już wcześniej było w serwisie po parę godzin),czy chodzi tu o ciągłość ?

Zadałem podobne pytanie na forach niemieckich,jednak oni mają inną mentalność i udzielali mi mało pomocnych informacji-inaczej mało radykalnych.

W moim kręgu nie znam niestety żadnego prawnika-pozostanie mi tzw.Rechtsschutz który opłacam,ale to w ostateczności,nie mam zamiaru zaraz się z nimi procesować,może da się ugrać jakiś kompromis :?:

Twoje rady są naturalnie bardzo pomocne,mam nadzieję,że nie będę musiał z nich skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.