Skocz do zawartości

Silnik 4.4 V8 jakie opinie ?


jtd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

do wielkości baku odniosłem się przez wgląd na poprzednie auta którymi jeździłem i wciąż jeżdżę(sprzedaż coś mi nie idzie).

to nie jest kwestia "picia" tylko tak jak napisał:

 

Witam,

osiągi znakomite, dźwięk silnika powalający, jedyna niedogodność to mały zbiornik paliwa:D

pozdr

 

wilekości zbiornika (cztaj zasięgu na baku), auta takie nie są kupowane dla oszczędności ale tankowanie co "300km" może być nie do zaakceptowania przez wielu potencjalnych użytkowników...

 

ja osobiście zaliczam się do tych osób,

...

to jest opinia osób, które mają/miały do czynienia z tego typu silnikiem i piszą (nie aby nabić sobie posty) ale aby osoby, które nigdy nie miały auta "kwadratowgo" (suv/sav/terenowe/...) były świadome, że "wielkie ego" pod maską/w spodniach też ma jakieś swoje potrzeby...

 

fajnie, że zbiornik wystarcza Wam na jazdę przez ~400km i że stracza to Wam na trasie na ~4h po których należy zatrzymac się na "siku"...

 

są też kierowcy, którzy inaczej używają auta i mogą się naciąć, ja się "przejechałem" ponieważ czytałem fora z wpisami osób, które pisały:

 

- super,

- piękny dźwięk,

- osiągi,

- wrażenie "na pannach",

- ....

 

i po 13 miesiącach sprzedałem "potwora" ponieważ u mnie bak wystarczał średnio na ~300km (liczone z przebiegu 35tys.km, które zrobiłem w 13 miesięcy), więc dla mnie opinia, która nie tylko wychwala jest jak najbardziej OK...

 

dla mnie osobiście koszty z zakupem auta benzyna/diesel są porównywalne, koszty napraw są porówywalne, osiągi są porówynwalne, nie porównywalny jest dźwięk i liczba km, którą można zrobić pomiędzy wizytami na stacji...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jadac do 120km/h mozna zrobic na trasie ok 800km

a w miescie spokojnie jezdzac np po wawie ok 500-600km

wiadomo ze jak lecisz pelnym ogniem to nie zrobisz 300km w 4.0d 400-500km max

gejene turbo( stara buda ) na pelnym ogniu na autobahnie wciagalo ok 40-50litrów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mysle ze jadac do 120km/h mozna zrobic na trasie ok 800km

a w miescie spokojnie jezdzac np po wawie ok 500-600km

wiadomo ze jak lecisz pelnym ogniem to nie zrobisz 300km w 4.0d 400-500km max

gejene turbo( stara buda ) na pelnym ogniu na autobahnie wciagalo ok 40-50litrów :lol:

 

nastepny znawca

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Koledzy znowu sobie dokuczją... a potem ja muszę się tłumaczyć... :wink:

 

A konkretnie: jeżdżę od ponad roku X6 5.0i czyli silnik 4,4 litra 8 cylindrów dwie turbiny = 407 KM. Kiedyś udało mnie się spalić 14 litrów / 100 km, ale ciągnąłem się wtedy jak ostatni śmondak...

Normalnie palę 17 litrów na trasie i 20-22 w mieście. Jeżdżę "normalnie" czyli tak jak wypada takim autem: czasami dostojnie jak biskup, czasami ostro aby pokazać co sobie kupiłem... :mrgreen:

Szczerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jestem znawca

no i very git...

 

a na poważnie - w czasie jazdy autostradą ze średnią prędkością 120 km/h, z włączonymi obowiązkowo światłami, z nawigacją, muzyką, klimatyzacją albo aut. ogrzewaniem, z czujnikiem deszczu + zmierzchu, z PDC które cały czas pracuje i czuwa... i z innymi elektrycznymi ustrojstwami (bo wiemy że prąd w aucie kosztuje) - nie zejdziesz poniżej 14 litrów na stówę.

 

Aha, zapomniałem o kołach 20" - też zbierają swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pytanie do posiadaczy 50i z ośmiobiegową skrzynią - ile wam pali oleju. Ja po 16 tys dwa razy po litrze musiałem dolewać w ASO twierdzą, że to norma ale coś dziwne mi się to wydaje

 

Tak informacyjnie: w Alfie "147" 1.6 z 2001r., którą swego czasu jeździliśmy w '03-'04 - polecane było dolewać 1l oleju na 1000km; nie zawsze była potrzeba, ale takie zalecenia były, by sprawdzać i, że jest to normalne dla tego silnika...

pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 50i z ośmiobiegową skrzynią - ile wam pali oleju. Ja po 16 tys dwa razy po litrze musiałem dolewać w ASO twierdzą, że to norma ale coś dziwne mi się to wydaje

 

Silnik 4.8i- dolewałem raz przy przebiegu około 8000km . Obecnie mam 55000 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, moje V8 na razie sprawuje się dobrze,poprzedni silnik to 2.2, mam bmw z tym silnikiem od 4 miesięcy,do tej pory wymieniłem uszczelkę od waku pompy chyba tak to sie nazywa, sam w kolegą, koszt uszczelki jakieś grosze, wymieniłem teraz olej,wlałem ok 9 litrów i nic poza tym sie nie dzieje. Dzwięk silnika rewelacja, a spalanie przy jeżdzie dynamicznej i turystycznej to od 10 do 16 litrów. więc moja opinia o tym silniku jest pozytywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Temat stary, ale ciągle aktualny.

U mnie, w trochę lżejszej budzie, średnie spalanie wynosi 16,5/100km.

Najmniej w trasie udało mi się zejść do 10.9, ale jechałem zgodnie z przepisami. Jazdy stricte miejskiej raczej nie odbywam.

Co do oleju, to między wymianami, czyli co 10 tys.km, dolewam 0,75 l, żeby cały czas mieć poziom MAX na wirtualnym bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chodzi o spalanie M5 f10:

Średnie jazda wokół słupa 14-16

Miasto duzy rozstrzał 20-30

Trasa 900 kilometrow Bratysława Suwałki jazda 180-220 spalił 14,8 litra na sto

100 km/h tempomat średnie 9,5 litra mniej mi sie nie udało

Obroty silnika przy 200 km/h to tylko 3 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Przy dzisiejszych cenach paliwa to również wybrał bym benzynowy motor ale z 4.0 d nie ma tragedii. Mały virusik na pewno poprawi osiągi tego motoru. Jedno wiem następne auto będzie również zr stajni BMW z motorem benzynowym :)

 

BMW X6M PP-Performance RS800

800KM - 1100NM

 

 

BMW X6M PP Performance, Mercedes ML63 AMG Evotech & Gorilla Racing (Top 3 fastest SUV)

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

 

Interesuje mnie BMW X6 E71 4.4 406koni. Ale mam (chyba) dość ważne pytanie bo znalazłem kilka sztuk z tym silnikiem i chciałbym zapytać jak duża jest różnica pomiędzy skrzynia 6 a 8 biegową ? Wiem ze najważniejsza to 2 biegi mniej lub więcej, ale jak to wpływa na komfort jazdy/spalanie/wytrzymałość/serwis ?

 

I takie pytanie "na boku" posiadając VIN czy ktoś z forum może mi go rozkodować ale pod względem przebiegu serwisu wypadków albo do jakiej polecanej firmy mogę się zgłosić ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

Interesuje mnie BMW X6 E71 4.4 406koni.

 

https://de.wikipedia.org/wiki/BMW_E71

 

http://fs5.directupload.net/images/170123/jgmoh7vh.png

 

4,4 408 KM :D 6-Gang-Automatik ( od 03/2010 8-Gang-Automatik )

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Byłem posiadaczem X5 4,8i przez ponad rok . To auto może spalić 20 l , ale może też i 12 l/100 km . Trasa Koszalin - Poznań , normalna przepisowa , wyprzedzanie tirów na pełnym gazie potem spokojnie 100-120 km/ i tak do samego Poznania 12,7 l/100 . Trasa Koszalin, Gdynia , Warszawa ( Autostrada ) . Prędkości różne średnio ze 150 km/h . Spalanie 14,2 l/100 . 300 na baku to chyba tylko jak pedał w podłodze i maxymalne pałowanie . Nierealne cały czas .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.