Skocz do zawartości

Zamarzl plyn chlodniczy, silnik glosno pracuje..


nawros

Rekomendowane odpowiedzi

PO ODPOWIETRZENIU SILNIKA ZAMARZŁ MI PŁYN WIDOCZNIE WIECEJ BYLO WODY, OD ZBIORNICZKA PRZEWOD CALKIEM ZAMARZL KAWALKIEM W RESZCIE ZNAJDOWALA SIE TYLKO COS W RODZAJU KASZY GESTEJ. ODPALILEM NA CHWILE SILNIK LECZ ZACZAL GLOSNO PRACOWAC I OD RAZU PODCHODZI NA WYSOKIE OBROTY I SPADA I GASNIE. PRZED ODPALENIEM WYPŁUKALEM TA KASZE Z CHLODNICY I WEZY TYCH GRUBYCH.

DLACZEGO TAK SIE DZIEJE I CO ZROBIC? Z RANA WSTAWIE JA DO GARAZU LECZ OBAWIAM SIE CZY COS SIE NIE USZKODZILO. PROSZE O PORADE.

Edytowane przez nawros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mało prqwdobodobne ale mogło gdzieś ścisnąć blok i smarowanie nie dochodzi do wałka. Zdejmij pokrywę, odpal i zobaczy czy olej leje się na wałek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W bloku są kanały olejowa którym olej płynie do glowicy. Jak płyn zamarzł to mogło ten kanał ścisnąć. Chyba nie muszę tłumaczyć ze dlatego ze lód ma większą objętość niż wody i gdy zamarza to jest w stanie rozsadzić to i owo. Tak jest jak chce się oszczędzić 30 złotych na płynie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zaoszczedzilem bo na koncentratach stracilem ok 100zl wiec pieniedzy nie zalowalem na to, a to wszystko przez to ze mialem klopoty z odpowietrzeniem i na koniec jak juz bylo ok widocznie byla zła prtoporcja wody z koncetratem. Przeoczenie... niestety tak juz bylem zaklopotany ze pogubilem sie w porporcjach. Nigdy nie oszczedzam na samochodzie, nie naleze do tych co ida na latwizne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przedewszystkim sprawdź dokładnie blok. Czy nie ma jakiś pęknieć, rys. Jak pisałem, zdejmij dekiel zaworów i zobaczy czy olej dochodzi do wałka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kurcze, ciężko wskazać coś sensownego. Może to coś niezależnie od tego ze Ci zamarzło? Po prostu zbieg okoliczności. Może jakiś krótki filmik z pracy silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mogło się rozregulowac. Ale raczej jest to niezależne od zamarznięcia bloku. Jak nie był dawno wymieniany to po prostu prostu pasek mógł nie wytrzyamćmrozu i przeskoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś zdjąć pasek klinowy, który kręci od wału - alternatorem, wspomaganiem i pompą wody.

Auto chodziło by wówczas tylko na aku więc się śpiesz :D

Tylko niewiele to da, ponieważ z opisu twojego problemu wynika że jest coś nie tak z:

1. Ze szklankami (hydro popychacze). Napełniony olejem, szczelny popychacz jest nie do ściśnięcia przez człowieka. Zepsuty jest do wciśnięcia 2 palcami - mam 1 na pamiątkę :D

Może po prostu zbieg okoliczności z tym zamarznięciem.

Mi się to zdarzyło ot, tak. Odpalam i hałasuje jak diesel.

2. Pompa wody - mógł rozlecieć się wirnik jak jest plastikowy (a są takie), ale jak auto Ci grzeje i się nie przegrzewa to raczej jest OK.

Może wywaliło łożyska? Zobacz przy oście pompy (dużo nie zobaczysz :) ) czy nie sączy się płyn

3. Panewki - zimno, swoje lata już mają. Mnie z M40 dopadły własnie w zimie przy niskich temperaturach.

 

Najważniejsze żebyś obsłuchał dokładnie skąd dochodzi odgłos?

Z góry (ad1), z przodu silnika, tam gdzie wisko(ad2), od dołu (ad3)

 

Poszukaj kanału, wjedź i słuchaj Bawary :)

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.