Skocz do zawartości

który termostat??


agpiotras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam witam. Potrzebuje Waszej pomocy. Autko (530D M57 2003) mam niedogrzane tzn: wskazówka wychyla się lekko ponad niebieskie pole i ani drgnie :( a z tego co wiem to nie za dobrze dla silnika !! Który termostat trzeba wymienić ten duży co jest wraz z obudową nr (BMW 11 512 354 056) czy termostat zaworu EGR nr (11 71 2 247 723) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem obydwa (takie same objawy miałem) dla świętego spokoju co by więcej do tematu nie zaglądać, bo i koszta nie są jakieś specjalnie zabójcze. W lato wskazówka stoi pionowo, ale tez może być nie dogrzany temp pracy jest coś 88-92, natomiast pion jest od 75 :) wiec gdy temp otoczenia spadnie jakieś 30-50 stopni normalnym jest, że usterka termostatu szybko się ujawni. Na pewno termostat główny otwiera się za szybko (podobno jego konstrukcja jest taka by z czasem doszło do nie dogrzania silnika, a nie przegrzania), termostat EGR jest od szybkiego nagrzewania silnika, łatwo go sprawdzić (nie powinien przepuszczać przy probie dmuchania w niego). pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kolego nie mam pojecia :( tyle Ci moge podpowiedziec że termostat EGR-u jest centralnie po środku auta zaraz jak masz obudowę chłodnicy a obudowę silnika jest widoczny zaraz po otwarciu maski (to jest taka tubka plastikowa. A główny termostat to jest dosyć duża puszka plastikowa ale bardzo głeboko z prawej strony tak wiec cięzko zobaczyć. Jedno jest pewne w/w musisz mieć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe pytanie wymieniłem termostat ten główny i owszem temp rosnie troszkę szybciej . Na zegarach wskazówka stoi pionowo ale w tescie nr7 pokazuje mi 74 C czy to normalne ?

I jeszcze małe pytanko czy ktos ma fotke w którym miejscu jest termostat EGR w 3lD e39 , pytam bo ten rocznik co mam niby niema tego EGR ale chciałbym miec pewność .

A jesli go nie mam czy to normalne ze taka temp jest w tescie 7 jesli nie to co jeszcze proponujecie wymienic

 

 

 

A jeszcze jedno dodam ze byłem na kompie i nie mam łacznosci z webasto wiec w chwili obecnej webasto nie działa (jeszcze niewiem co mogło sie popsuc) ale mimo tego inne auta jakie miałem w miare spoko sie nagrzewały silniki ,pomimo tego ze nie było w nich czegoś takiego jak webasto

Wogule jak to wszystko działa moze mi ktos powiedziec od samego poczatku jak odpalam auto

Edytowane przez grzesbu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe pytanie wymieniłem termostat ten główny i owszem temp rosnie troszkę szybciej . Na zegarach wskazówka stoi pionowo ale w tescie nr7 pokazuje mi 74 C czy to normalne ?

I jeszcze małe pytanko czy ktos ma fotke w którym miejscu jest termostat EGR w 3lD e39 , pytam bo ten rocznik co mam niby niema tego EGR ale chciałbym miec pewność .

A jesli go nie mam czy to normalne ze taka temp jest w tescie 7 jesli nie to co jeszcze proponujecie wymienic

 

W dwóch 530d z lat 2001 i 2002 nie widziałem termostatu EGR (skrzynia manual).

U mnie w 330d (231 km) temp dochodziła do max 70'C (przeciętnie z 65'C).

Wymieniłem termostat EGR i silnik osiągał temp max 80'C (a przeciętnie 75'C).

Postanowiłem też wymienić termostat główny i teraz nagrzewa mi się do max 91'C (przeciętnie 85'C), ale potrzeba na to mimo wszystko trochę kilometrów z odpowiednimi obrotami.

Po wymianie dwóch termostatów temp podniosła się o około 20'C.

Edytowane przez chris99

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba się mylisz kolego. Automat nie ma nic do tego. To służy m.in do jak najszybszego uzyskania optymalnej temp silnika oraz do szybkiego nagrzania wnętrza. Kolega ma już trzecią 5tke z M57 w manualu i w każdej miał.

Chyba sie nie myle kolego.Sprawdz sobie na realoem w zadnym manualu niezaleznie od rocznika nie wystepuje termostat egr :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam małe pytanie wymieniłem termostat ten główny i owszem temp rosnie troszkę szybciej . Na zegarach wskazówka stoi pionowo ale w tescie nr7 pokazuje mi 74 C czy to normalne ?

I jeszcze małe pytanko czy ktos ma fotke w którym miejscu jest termostat EGR w 3lD e39 , pytam bo ten rocznik co mam niby niema tego EGR ale chciałbym miec pewność .

A jesli go nie mam czy to normalne ze taka temp jest w tescie 7 jesli nie to co jeszcze proponujecie wymienic

 

 

 

A jeszcze jedno dodam ze byłem na kompie i nie mam łacznosci z webasto wiec w chwili obecnej webasto nie działa (jeszcze niewiem co mogło sie popsuc) ale mimo tego inne auta jakie miałem w miare spoko sie nagrzewały silniki ,pomimo tego ze nie było w nich czegoś takiego jak webasto

Wogule jak to wszystko działa moze mi ktos powiedziec od samego poczatku jak odpalam auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chyba sie nie myle kolego. Sprawdź sobie na realoem w zadnym manualu niezaleznie od rocznika nie wystepuje termostat egr :8)

 

 

Tak jest miałem e46 z m57 3.0 w manualu i nie miała termostatu egr , teraz jest m57 2.5 w automacie i jest problem z temperaturą i jest inna chłodnica spalin, bo jest termostat egr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.