Skocz do zawartości

320d brak kontrolek migaczy DISABLED


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z kierunkami blokuja sie tak ze na zewnątrz działają mrugają a na licznikach nie i niesłychac charakterystycznego cykania kierunków a na radiu wyświetla sie komunikat DISABLED i przestaje radio grac podpięte pod kompa i jest blad w licznikach

 

proszę o pomoc

 

ps jak wyjolem radio to pin 7 jest podpięty i sprawny wyczyszczony i nadal nic

 

 

 

 

http://img571.imageshack.us/img571/5043/liczniku.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem ten sam problem kiedys i przyczyna byl zepsuty modul swiatel i nawet jego blad masz zapisany w ECU, czasem taki problem powoduje tez spalony sterownik od webasto dlatego jesli go masz to dla sprawdzenia odlacz wtyczki od webasto i jesli nie pomoze to na 100 % modul swiatel do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do modulu swiatel to masz go tu gdzie pokretło,czyli wyciagajac tak jakby pokretlo od swiatel wyciagasz caly modul.

 

Mylisz sie kolego. Modul swiatel to jest taki sterownik ktory zarzadza wszystkim co swieci w samochodzie i znajduje sie podobno w ktoryms slupku ale nie jestem pewny bo nie bylo mnie kiedy wymieniali go w moim samochodzie a wyglada podobnie jak ten http://moto.allegro.pl/modul-swiatel-bmw-e38-e39-e46-lift-xenon-nr-465-i1355420562.html

 

nie mam webasto tylko ogrzewacz

 

Webasto = Podgrzewacz cieczy chlodzacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak napisalem wyzej ten wlacznik swiatel to nie jest modul swiatel i podmiana go nic ci nie da. Jesli chodzi o podgrzewacz to faktycznie masz jakis malutki a sterowniki pala sie w tych wiekszych (spalinowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Webasto to webasto.

Elektryczny podgrzewacz nigdy Webasto nie będzie.

Nie można postawić miedzy tymi urządzeniami znaczka "=".

 

Wiadomo ze jedno urzadzenie nie moze miec dwuch nazw, nie wiedzialem ze taki elektryczny podgrzewacz byl montowany a jak wiemy Webasto montowane w 90% w E46 bylo tylko jak pogrzewacz cieczy chlodzacej dlatego myslalem ze kolega ma wlasnie taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK w e46 moduł świateł jest zintegrowany z przełącznikiem świateł. Jest to jedna całość.

 

 

Czyli to co wczesniej pisalem.Hmmm takze wydaje mi sie ze guziora 2 zrobili chyba w balona wymieniając modul ktorego nie ma :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
AFAIK w e46 moduł świateł jest zintegrowany z przełącznikiem świateł. Jest to jedna całość.

 

 

Czyli to co wczesniej pisalem.Hmmm takze wydaje mi sie ze guziora 2 zrobili chyba w balona wymieniając modul ktorego nie ma :mad2:

 

Może faktycznie mnie oszukali żeby wyłudzić więcej kasy, kolega chudy11511 miał podmienić ten przełącznik, ciekawe czy pomogło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Błąd K bus zwarcie do plusa, to jest przyczyna:)

 

Pozdrawiam

 

 

witam

 

a wiec tak zmieniłem zekomy moduł i nic to nie daje nadal to samo i do tego jeszcze mi wariuje tylna szybka otwiera się sama i zamyka i wariuje tak wkoło

 

macie jeszcze jakieś pomysły bo nadal piekielna maszyna nie działa

 

i jak mam znaleźć to zwarcie do plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja nadal będę obstawiał że moduł świateł jest gdzieś indziej i wygląda tak http://moto.allegro.pl/modul-swiatel-bmw-e38-e39-e46-lift-xenon-nr-465-i1355420562.html

Kiedy ja miałem ten sam problem co kolega chudy11511 na kompie miałem podobne błędy łącznie z k bus i gdy odebralem auto od mechesów zauważyłem, że na wyświetlaczu za napisem "km" pojawiła sie kropka, jak wiadomo oznacza ona że przebieg nie jest zgodny we wszystkich modułach w których zapisywany jest przebieg i to by oznaczało że jednak wymienili mi go na nowy i to załatwiło problem. Najlepiej to zadzwoń do któregoś ASO i zapytaj gdzie w E46 umieszczony jest moduł świateł albo jak bedziesz chciał to moge ci podać nr. tel. do tych mechaników którzy mi naprawili ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno rozebrałem cala e46 na części z 2003r i nie było tam takiej puszki nigdzie wiec nie wiem

 

podobne jest to do modułu komfortu co opowiada za zamki szyby itp

 

oto link z częściami http://allegro.pl/bmw-e46-318d-2003r-czesci-tanio-i1359372912.html

 

radio odłączałem i podłączałem drugie i tez nic

Edytowane przez chudy11511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może w E46 moduł komfortu jest połączony z modułem świateł, to by wyjaśniało otwieranie się szyby z tyłu, sam juz nie wiem. Zastanawiam sie co to za moduł z nr. 5 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AX71&mospid=47664&btnr=61_2123&hg=61&fg=25

 

Witam,

 

Ja bym zaczął od radia, odłącz go całkowicie i zobacz co się będzie działo

 

Pozdr

 

Kolega napisał na samym poczatku ze odpinał radio i nic to nie dało, z resztą ja też odpinałem u siebie kiedy wyświetlało Disabled i również nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E46 jest zintegrowany z wyłącznikiem swiateł.

 

Koledzy na pierwszej stronie już pisali że jest zintegrowany z włącznikiem świateł a mechanik który u mnie wymieniał moduł świateł twierdził że jest w słupku, wiadomo mógł ściemniać tylko jaki miał by w tym cel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E46 jest zintegrowany z wyłącznikiem swiateł.

 

Koledzy na pierwszej stronie już pisali że jest zintegrowany z włącznikiem świateł a mechanik który u mnie wymieniał moduł świateł twierdził że jest w słupku, wiadomo mógł ściemniać tylko jaki miał by w tym cel ?

$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam jestem ciekawy czy udało się komuś dotrzeć do tego co było przyczyną tego problemu, ja mam teraz podobny tylko u mnie raz są a raz nie ma kontrolek migaczy, świateł, tego samochodu co pokazuje otwarte drzwi i razem z tym zmieniarka przestaje łączyć się z radiem ale sama pracuje bo słychać jak obraca jeszcze płyte a jak nagle wszystko wraca to i zmieniarka z normalnie łączy się z radiem i gra. Dzwoniłem do elektryka powiedział że zna ten problem ale chce 400 zł za naprawe a jak spytałem czy trzeba zamówić jakieś części to powiedział że wie co to jest i nie trzeba jak ktoś ma jakies pomysły co jest przyczyną niech się podzieli bo 400 zł drogą nie chodzi :D :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.