Skocz do zawartości

Spryskiwacz przedniej szyby ?


Mlodzik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem, ostatnio przymarzł mi płyn do spryskiwaczy, mimo, że miałem zimowy, ponieważ na dnie został letni, a ja nie przepłukałem dysz.

Jak był mróz to włączyłem, ale wiadomo nic nie leciało. Wjechałem do garażu, zrobiło się ciepło i wszystko domarzło, natomiast teraz z dysz do spryskiwania szyb leci płyn bardzo słabo. Jakby za małe ciśnienie. Jeśli natomiast delikatnie na milisekundy włączać spryskiwacze to delikatnie leci na szybę, a jak długo przytrzymam to już widzę jak strumień jest bardzo krótko i do szyby nie dolatuje. Miał ktoś podobnie?

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij wezyk na ktorejs ze zlaczek pod maska i sprawdz jak wyglada cisnienie.

Uwazaj tylko na nagrzany kolektor albo turbine. Plyn moze sie od nich zajarac.

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/325d-M57N2/LHD/N/2007/june/browse/vehicle_electrical_system/single_parts_for_windshield_cleaning/

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak z jednego dobrze leci a z drugiego słabo ??? czy spryskiwacze przy szybie mają jakieś silniczki ??? bo wpina sie do nich wtyczki , mam kupić ten spryskiwacz który sie spalił ??? , rozebrałem go przetkałem kompresorem co prawda idzie przez niego powietrze ciężko ale może ma tak być ?i nie wiem co dalej ??? (spryskiwacz od kierowcy ) a teraz non stop sie przydaje i musze to zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm własnie co do tego podgrzewania... w E46 miałem podgrzewany płyn a w E90 chyba nie mam tego :roll: a rzecz bardzo przydatna, nie trzeba szybki skrobać, tylko płynem się pryskało i wszystko ładnie rozmarzało :)

 

Jak to w końcu jest w E90?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie kosztów.

 

Panowie u mnie jest coś dziwnego. Pryskałem dużo na szybę, a płyn stoi wciąż na tym samym poziomie. W rurce mam pełno płynu i nie mogę wlać więcej, mimo, że bardzo dużo wylałem na tylną szybę. O co chodzi? Coś tam się zablokowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie a podgrzewanie spryskiwaczy/plynu jest razem w jakims pakiecie? czy jak to wygladalo? w sumie sam nie wiem czy to mam, ale jak psikne na mrozie to troche paruje z szyb, i nie wiem czy to bo szyba ciepla od nawiewu czy plyn, jak to sprawdzic organoleptycznie (na zasadzie czy jakies podlaczenia elektryczne czy cos a nie ze mam sobie wsadzic palec do plynu)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli te przewody przy spryskiwaczach to do podgrzewania dysz są ??? to pewnie mam juz może zużyty silniczek ? kurde 43tyś km przejechane , no chyba że zatkane ale dmuchałem kompresorem , sam nie wiem , przełożyć sie chyba nie da bo są inne trochę ale sprawdzę to w weekend zima idzie musze to zrobić bo to wkurzające :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie kosztów.

 

Panowie u mnie jest coś dziwnego. Pryskałem dużo na szybę, a płyn stoi wciąż na tym samym poziomie. W rurce mam pełno płynu i nie mogę wlać więcej, mimo, że bardzo dużo wylałem na tylną szybę. O co chodzi? Coś tam się zablokowało?

 

Ja mialem tak samo kiedys. Jechalem do Wloch i uzywalem spryskiwacza bardzo duzo przez cala droge. Po dotarciu na miejsce chcialem dolac plynu a tam full :D Nie wiem jak to wytlumaczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie kosztów.

 

Panowie u mnie jest coś dziwnego. Pryskałem dużo na szybę, a płyn stoi wciąż na tym samym poziomie. W rurce mam pełno płynu i nie mogę wlać więcej, mimo, że bardzo dużo wylałem na tylną szybę. O co chodzi? Coś tam się zablokowało?

 

Ja mialem tak samo kiedys. Jechalem do Wloch i uzywalem spryskiwacza bardzo duzo przez cala droge. Po dotarciu na miejsce chcialem dolac plynu a tam full :D Nie wiem jak to wytlumaczyc :)

 

Jakiś super cudowny płyn, który się nigdy nie kończy :D. Może z Biedronki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz miał tą sytuację ponownie to dmuchnij w rurkę ;P , w e90 jest dziwny zbiornik na płyn może sie cos zapowietrza ? ew źle puszczony przewód (rurka) , no chyba do chłodniczego lejecie hehe (żart)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.