Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Zauważyłem Panowie, że jest diametralna różnica w raportach spalania właśnie pomiędzy N47 a M47. Wydaje się, że dużo lepszym wyborem jest jednak N47 pomimo (podobno) problemów z łańcuchem rozrządu spalanie jest o około 20-30% mniejsze.

Nie podobno.

 

Z N47 to zawsze młodsze auto, silnik ciszej pracuje itp.

 

No ale co za tym idzie auto jest droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam posiadam bmw e90 2005 r , 2.0 163 km ,diesel ,

 

aktualne spalanie to nawet ponad 10 litrów na 100 km , czy to normalne ? dodam ze bardzo czesto wykonuje krótkie trasy tak jak 4,5 km lub nawet mniej.

w lato spalanie przy mocnych przyspieszeniach to granica 8-9l

 

zrobiłem mały test , wyzerowałem spalanie i przejechałem 100 km bardzo delikatnie w jakies 2-3 dni ( 4 x 25 km) spalanie = 10 litrów na 100.

 

prosze o rady , jest czym sie martwic? :) pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie w mieście w środku zimy to zupełnie normalny wynik. Czego tu się dziwić po odcinkach 5km max. U mnie 2x16km dziennie pali mi 11-12, najmniej 10.5 się udało a auto jest w idealnym stanie pierwszy właściciel. Wiec nie gadajcie głupot, że wam pali na krótkich odcinkach 7 litrów zima bo tacy magicy się zdarzają tez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie do końca o to chodzi.

Jak auto wiecej pali, to wiecej syfu w DPF leci.

 

No i podwyzszone spalanie to czesto oznaka ze cos jest nei tak.

 

Lepiej wlasnie nie lekcewazyc tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się zgodzę, są pewne symptomy które mogą świadczyć o mogących się pojawić albo już istniejących problemach, których nie warto lekceważyć.

 

Bardziej chodziło mi o narzekania osób posiadających model z silnikiem 2.0d i ich narzekania na wysokie spalanie typu 6 litrów w trasie albo 9 litrów w mieście na krótkich odcinkach. Być może koloryzuję, jednak często tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tym się zgodzę, są pewne symptomy które mogą świadczyć o mogących się pojawić albo już istniejących problemach, których nie warto lekceważyć.

 

Bardziej chodziło mi o narzekania osób posiadających model z silnikiem 2.0d i ich narzekania na wysokie spalanie typu 6 litrów w trasie albo 9 litrów w mieście na krótkich odcinkach. Być może koloryzuję, jednak często tak jest.

No takie narzekania nie są podstawne, zgadza się.

 

Problem że ja robie 'traski' 10km i... pali te 8,5l/100km.

Moim zdaniem powinien 7 - max 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7-8 litrów w mieście (zwłaszcza zimą) na krótkich odcinkach będzie ciężko. Miałem trzy dwulitrowe diesle BMW, dwa z automatyczną skrzynią biegów (e46, e91) i e87 z manualną skrzynią i wiem ile spalą. Auta salonowe, także nic nie miało prawa być jeszcze zapchane. Nie ma cudów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7-8 litrów w mieście (zwłaszcza zimą) na krótkich odcinkach będzie ciężko. Miałem trzy dwulitrowe diesle BMW, dwa z automatyczną skrzynią biegów (e46, e91) i e87 z manualną skrzynią i wiem ile spalą. Auta salonowe, także nic nie miało prawa być jeszcze zapchane. Nie ma cudów.

Dokladnie tez o tym pisalem. W zimie przy mrozach pala wiecej niz 7l, niestety wiekszosc ludzi na forum koloryzuje swoje spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, na mieście w mrozy moje auto (2.0D m47) spalało nawet po 12 l/100 przekopałem każdy temat , zbadałem auto wszystko ok, w okresie letnim średnia z kilku tyś km była 6.2l/100, a na krajowej przy wleczeniu się nawet równe 5l więc rozrzut bardzo duzy, oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić:

1) termostaty

2) wtryski

3) dpf, ale ogólnie nawet moja mała a-klasa w mieście pali 9.5l/100 ropy więc nie mam złudzeń że cięższe auto z 2x większą mocą i większymi kołami spali 7l, kiedyś sprawdzali na forum żeby dwulitrówka złapała 90 c w zimę trzeba przejechać ok 11-14 km, więc jak ktoś pisze że robi trasę w zimę 10 km to trochę chyba żartuje :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
, na mieście w mrozy moje auto (2.0D m47) spalało nawet po 12 l/100 przekopałem każdy temat , zbadałem auto wszystko ok, w okresie letnim średnia z kilku tyś km była 6.2l/100, a na krajowej przy wleczeniu się nawet równe 5l więc rozrzut bardzo duzy, oczywiście nie zaszkodzi sprawdzić:

1) termostaty

2) wtryski

3) dpf, ale ogólnie nawet moja mała a-klasa w mieście pali 9.5l/100 ropy więc nie mam złudzeń że cięższe auto z 2x większą mocą i większymi kołami spali 7l, kiedyś sprawdzali na forum żeby dwulitrówka złapała 90 c w zimę trzeba przejechać ok 11-14 km, więc jak ktoś pisze że robi trasę w zimę 10 km to trochę chyba żartuje :nienie:

Przy takiej samej jeździe 2.0dci z chipem czy bez pali litr mniej.

A silnik ten uchodzi za lubiący paliwo.

 

Litr więcej palił 25% więcej ważący Citroen z dwoma turbina mi na 245 45 18 w automacie...

 

Tak to porównuje.

 

Auto.jak się nagrzeje wcale nie staje się bardziej ekonomiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko cokolwiek porównać, ja mam wysokie wyniki bo odpalam jadę kilometr i gaszę i tak x5 dziennie, dopiero wiosna, lato , jesień trasy, wiem że silnik N47 -177 km spala zauważalnie mniej zarówno w mieście jak i trasie , ja niestety miałem ten mniej oszczędny M47

 

ps. co do citroena nie wiem jak to realne ale c4 w dieslu miało na jesieni średnią 4.6 l auto w rodzinie więc żadna bajka (większość drogi poza miastem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To spalanie w mieście w środku zimy to zupełnie normalny wynik. Czego tu się dziwić po odcinkach 5km max. U mnie 2x16km dziennie pali mi 11-12, najmniej 10.5 się udało a auto jest w idealnym stanie pierwszy właściciel. Wiec nie gadajcie głupot, że wam pali na krótkich odcinkach 7 litrów zima bo tacy magicy się zdarzają tez.

Które auto masz na myśli? W podpisie masz 3..jak mowa o 320d to zdecydowanie nie jest to normalne spalanie przy dystansie 2x16, chyba, że mowa o samym mieście z korkami to ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto.jak się nagrzeje wcale nie staje się bardziej ekonomiczne

 

To dosyć dziwne co piszesz, bo jak porównam poranny przejazd do pracy (5 km) tą samą trasą w miesiącach grudniu i lipcu to wyniki są zgoła odmienne (to nie jest różnica bynajmniej typu 50%, jednak zauważalna), co więcej różnica jest jeszcze większa jak zrobię tą samą drogę w lipcu wcześniej rozgrzanym samochodem i porównam wynik spalania z odcinka przejechanego w grudniu autem po całonocnym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spalanie w mieście w środku zimy to zupełnie normalny wynik. Czego tu się dziwić po odcinkach 5km max. U mnie 2x16km dziennie pali mi 11-12, najmniej 10.5 się udało a auto jest w idealnym stanie pierwszy właściciel. Wiec nie gadajcie głupot, że wam pali na krótkich odcinkach 7 litrów zima bo tacy magicy się zdarzają tez.

Które auto masz na myśli? W podpisie masz 3..jak mowa o 320d to zdecydowanie nie jest to normalne spalanie przy dystansie 2x16, chyba, że mowa o samym mieście z korkami to ok.

 

 

Mowa tutaj o 20d M47. Typowe miasto Łódź z korkami, średnia prędkość około 30km/h na dystansie 250km gdzie spalanie zawsze jest około 11 litrów. Ostatnio jest trochę cieplej i mam 10.5. Bez korków najmniej 9.2litra. Wszystkie dane są podane dla typowej zimy.

 

Latem najmniej w mieście bez korków 6.8, normalnie 7.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko chyba w gestii opon.

 

Zobaczymy jak zmienie na letnie - może będzie mniej kopcić, bo te zimówki to nie jest premium itp i moze miec klase efektywnosci paliwowej E lub F jesli jest :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kubaj123 teraz rozumiem, masz manuala? Coś chyba jest nie tak z układem chłodzenia/dogrzewania w e90, bo ja w e46 w takich warunkach zimowych urwałbym ok 1l, wiadomo, że korki korkom nie równe, ale coraz częściej spotykam się z problemem wysokiego spalania w m47 e90.

 

Opony oczywiście mają też znaczenie, ja jeżdżę na 205/50/17 dunlop sportbluresponse latem i 205/55/16 continental ts850 zimą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak kupiłem do innego auta good year efficient grip to nawet dziwne uczucie było jazdy na biegu bo jechał jak na naturalnym czyli na luzie.tak małe opory.

Spalanie o 0.8l spadlo względem innych letnich ze średniej półki.

Nie wiem co było, może Barum a może hankook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.