Skocz do zawartości

E61 Demontaż przednich reflektorów


Andrzej62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

W 520d E61 po liftingu 2008r.Co muszę zrobić żeby wymontować przednie reflektory,robił już to ktoś? Odkręciłem te 2 wkręty z góry, lampy się poluźniły i nie chcą wyjść.Ponoć trzeba odkręcić jeszcze 2 śruby gdzieś u dołu lamp?.Czy trzeba odkręcać zderzak,co po kolei trzeba robić ?.

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, musisz niestety zdjac zderzak.

 

zapewne odkreciles sruby przy (14) i (13)

lampy sa wsuwane i przykrecane do plastikowago mocowania (5) a to z kolei przykrecone jest

do tzw. ' okularow ' pasa przedniego sruby nr. (14) na ilustracji ponizej:

 

jak bedziesz mial jakis problem to moge zrobic fote jak to wyglada w realu, mam aktualnie zdjety przedni zderzak...

 

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/v/n/218.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, moj blad - przepraszam za zamieszanie..

pierwszy raz dobieralem sie do lamp przy okazji zdjetego zderzaka, nie sprawdzalem czy jest dostep do tych malych srub na dole a same lamp wyjmowalem razem z mocowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie będę się przymierzał do pewnych zabiegów w swoim E60 związanych są z demontażem prawej lampy.

Jak tak patrzę na ten film to aż mi się nie chce wierzyć że tak prosto można zdemontować lampę - ZA PROSTO :)

Teraz pytania:

- czy faktycznie można zdemontować lampę BEZ ŚCIĄGANIA ZDERZAKA ??

- osadzona jest na 4 śrubach -> dwie widoczne - dwie w głębi - nie bardzo wiem co się dzieje z tymi w głębi - czy nie powinny być również wyciągnięte aby nie spadły gdzieś niżej ?

- osadzanie lampy na ślizgu - czy jest to skomplikowane - bo widzę że gość dwa razy wsuwał lampę aby wskoczyła.

 

Ewentualnie jak macie jakieś cenne rady dajcie znać ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) oglądałem te filmy - muszę namierzyć tylko długi śrubokręt z odpowiednią końcówką :)

 

Ja poradziłem sobie elastyczną "przedłużką". Bo aż tak długiego śrubokrętu nie miałem.

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.