Skocz do zawartości

Olej w skrzyni wymiana przy jakim przebiegu?


Contor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce wymienić olej w skrzyni automatycznej i znalazłem na forum taką oto wypowiedź pana który sie na skrzyniach chyba zna (http://www.autojozefow.pl):

 

Moja Bmw 530i ma na liczniku 195000 km przebiegu.Wiem na pewno,ze olej nie byl wymieniany bo poprzedni wlasciciel serwisowal auto w ASO Bmw.

Planuje jezdzic tym autem minimum 4 lata.Czy Pana zdaniem powinienem zmienic olej?

 

Odpowiedź

przy tym przebiegu , w przypadku gdy nigdy wcześniej olej nie był wymieniany nie radzę tego robić .

 

No i jestem w kropce bo ja mam 178 000 i olej tez nie był zmieniany, auto było serwisowane w bmw w niemczech przez 10 lat a skrzynia chodzi super.

 

Przy jakich przebiegach zmienialiście olej w waszych autach? poradzcie prosze co mam zrobić.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej zmieniłem przy 180 tkm razem z fitrem. olej oczywiście ESSO LT tylko nie kupuj w ASO bo chcą po 65-90 PLN za litr a w dobrym sklepie kupisz bańkę 20 litrów za 400 PLN jest różnica w cenie a olej taki sam. Od wymiany zrobiłem około 30 tkm i skrzynia działa elegancko :cool2: a w skrzyni trochę syfu było nikt mi nie powie że (tak jak zaleca BMW - long life olej to nie trzeba go zmieniać) nic nie jest wieczne i po 10 latach na pewno zmienił swoje właściwości.

 

procedurę wymiany oleju znajdziesz na forum bo tych tematów jest pełno.

 

moje osobiste zdanie: zmieniać. jeżeli skrzynia działa bez zarzutów to na pewno jej nie zaszkodzi, jeżeli coś z nią nie tak to bym się mocno zastanawiał.

 

powodzenia.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja zmieniałem olej przy przebiegu 275 tkm. Poprzedni właściciel także twierdził, że olej nie był zmieniany, ale po śladach na korku widać, że był.

 

Mimo że skrzynia działała rewelacyjnie, po zmianie oleju nabrała jeszcze lepszej płynności co mnie zaskoczyło ale i ucieszyło.

 

Jeśli jesteś z Wawy lub okolic to mogę polecić Ci i dobry warsztat z dobrymi cenami części i robocizny. Sam tam robiłem swoją skrzynię :)

 

Potem zalecana wymiana co 60-80 tyś km. oczywiście razem z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli olej po spuszczeniu będzie mocno zużyty- kolor, smród, opiłki, dużo szlamu,( świadczy to o kiepskim stanie skrzyni) to nie ryzykowałbym wymiany, zmieniłbym tylko filtr oleju a przefiltrowany olej wlałbym spowrotem, jeżeli olej będzie ładny to śmiało można zmieniać, w moim aucie , skrzynia GM pierwsza wymiana była przy 245 kkm, olej był ładny i po wymianie skrzynia też chodzi bez zarzutu. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli jesteś z Wawy lub okolic to mogę polecić Ci i dobry warsztat z dobrymi cenami części i robocizny. Sam tam robiłem swoją skrzynię :) (...)

Też chętnie poznam tą firmę, bo szykuję się powoli na wymianę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam skrzynię manual.I w książce wyczytałem,że jest to olej który jest dożywotnio(most też).Zastanawiałem się czy wymieniac czy nie,od nowości na pewno nie było wymieniane bo znam auto.Stan jest jak sprawdzałem(podczas wymiany uszczelniacza) otworem kontrolnym to na palcu raczej czysty.Na naklejce na skrzyni pisze MTF-LT-1 BMW BEST NR 2300-1434-404,co to za olej i jaki mogę np. wlac.Auto ma 300 tyś przelotu.Skrzynia pracuje ok.

Dzięki i pozdrawiam.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tez mam dylemat juz nawet filtr i uszczelke zakupilem pół roku temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.