Skocz do zawartości

Nie działa czasówka wycieraczek


MackoMan

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli reszta procesów działania wycieraczek działa (czasowe machanie, przyspieszanie wraz z prędkością, zatrzymywanie pracy ciągłej w momencie zatrzymania auta do pracy czasowej) to ja obstawiałbym, że spsuł się właśnie tylko ten regulatorek. Musiałbyś pewnie jakoś rozebrac manetkę. Ja nie powiem Ci jak bo tego nie robiłem ale może napisze ktoś, kto to już robił.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszanie wraz z prędkością, zatrzymywanie pracy ciągłej w momencie zatrzymania auta do pracy czasowej
-

wydaje mi sie ze za to jest odpowiedzialny sensor deszcz i to mi właśnie nie działa.

 

Czasowe machanie jest zawsze takie samo nie zależnie od pozycji pokretła. Wajcha do góry raz macha wolniej,wajcha do góry 2 razy macha szybciej.A czy u Was na szybie ten sensor deszczu lekko sie rusza jak go złapiecie palcami? bo u mnie sie rusza a nie wiem czy powinien czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kalibrację czujnika deszczu

1. włącz zapłon az do zapalenia sie kontrolek.

2. włącz wycieraczki w tryb przerywany, jak rusza to jeszcze dwa razy włącz i wyłącz je podczas ich pierwszego przebiegu.

3. po >5 sekundach wyłącz całkowicie zapłon.

następnie

4. włącz wycieraczki w tryb przerywany

5. włącz zapłon az do zapalenia sie kontrolek

6. po około 30 sekundach wycieraczki wykonają jeden przebieg potwierdzający wykonanie kalibracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kalibrację czujnika deszczu

1. włącz zapłon az do zapalenia sie kontrolek.

2. włącz wycieraczki w tryb przerywany, jak rusza to jeszcze dwa razy włącz i wyłącz je podczas ich pierwszego przebiegu.

3. po >5 sekundach wyłącz całkowicie zapłon.

następnie

4. włącz wycieraczki w tryb przerywany

5. włącz zapłon az do zapalenia sie kontrolek

6. po około 30 sekundach wycieraczki wykonają jeden przebieg potwierdzający wykonanie kalibracji

 

Próbowałem ,ale jakos mi to nie wychodzi. Na końcu wycieraczki włączają sie po 10 sek. a nie po 30 s.

Mam pytanie odnośnie punktu 2: mam je 2x włączać i wyłączać całą wajchą czy tylko pokrętłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie punktu 2:

jak ruszą wycieraczki to należy 2x włączyć i wyłączyć wajchą wycieraczki, U mnie wycieraczki ruszają od razu, czyli wychodzi na to ze powinienem 3x je włączyć i wyłączyć?

 

Ogólnie jakoś nie to nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyspieszanie wraz z prędkością, zatrzymywanie pracy ciągłej w momencie zatrzymania auta do pracy czasowej
-

wydaje mi sie ze za to jest odpowiedzialny sensor deszcz i to mi właśnie nie działa.

Źle Ci się wydaje. Taka funkcja jest wbudowana fabrycznie - nie wiem tylko czy we wszystkich e39 czy może tylko poliftowych. To jest akurat sprzęgnięte podejrzewam z czujnikiem prędkości. Jak jedziesz i wycieraczki pracują w trybie ciągłym to po zatrzymaniu się (np na światłach) automatycznie przechodzą w tryb przerywanej pracy. Jak ruszysz tylko autem to znów machają w trybie ciągłym. Dodatkowo komp ma ustawione jakieś progi prędkości - nie przyglądałem się jednak ile ich jest - i jak jakiś próg prędkości przekroczysz to wycieraczki pracują zauważalnie szybciej. W skrócie: ten tryb pracy wycieraczek jest powiązany z PRĘDKOŚCIĄ AUTA.

 

Aby w trakcie jazdy, bez ruszania wajchą wycieraczki same decydowały czy pracowac w trybie ciągłym czy przerywanym potrzebny jest właśnie czujnik deszczu, który musi zmierzyc ile tego deszczu pada aby wycieraczki machały odpowiednio do sytuacji. W tym wypadku tryb pracy wycieraczek jest powiązany Z FIZYCZNĄ ILOŚCIĄ OPADAJĄCEGO DESZCZU - zmierzoną właśnie przez czujnik deszczu.

I to są właśnie różnice między tymi dwoma systemami.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Taka funkcja jest wbudowana fabrycznie - nie wiem tylko czy we wszystkich e39 czy może tylko poliftowych.

Na pewno nie we wszystkich,moja przed liftem a po lifcie to nie wiem.Nie mam czujnika deszczu tyko zwykłe najprostrze wycieraczki,czyli czasowe z pokrętłem(częstotliwośc machnięc nie jest powiązana z prędkością-zawsze tak samo),praca ciągła-wolniejsza i ciągła szybsza.Ogólnie wycieraczki też czasami mają odchyły,na czasowych czasem machną raz poraz,czasami przerwa jest dłuższa(nawet na postoju).Czasu od-do nie mierzyłem ale pokrętło wydaje się działac ok.Miałem też przypadek,gdzie na pracy ciągłej tej wolniejszej też miałem czasowe :shock: ,na drugi dzień wróciło do normy.Elektryka potrafi czynic cuda-na dziwne rzeczy pomagało mi zdjęcie klemy(lekarstwo na wszystko-przynajmniej u mnie),o ile wcześniej samo nie poprawiło się.Chociaż ostatnio mam jakoś spokój,oby jak najdłużej :D

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej 97r (czyli przed liftowa) mam zwykły przełącznik i działa wszystko dokładnie tak jak napisał Manolito77 czasówka wiadomo, a w trybie ciągłym 2 biegi szybszy i wolniejszy z tym, że podczas pracy ciągłej gdy zatrzymam auto wycieraczki same przechodzą w tryb przerywany

 

pomagało mi zdjęcie klemy(lekarstwo na wszystko-przynajmniej u mnie)

 

U mnie nie pomogło, dalej sensor deszczu nie działa. Podobno ktoś z forum sprzedaje dobre interfejsy do diagnostyki??

 

może podjedź kolego do warsztatu i sprawdź ten sensor deszczu,niech zrobią Ci aktywację a wtedy będziesz wiedział czy to jego wina

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.