Skocz do zawartości

E60 Xenon poziomowanie lamp / moduł świateł


Prezioso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jakie błędy są?


Gdyby okazalo sie ze jakims cudem padl Ci LM to mam taki do świateł skrętnych i tanio oddam bo lezy w półce juz 2 rok.

 

Z modułem nie mogę się w ogóle połączyć ;/ Jaka cena ?? :)

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mybeemer, nie nie mam ;) Ale czasami idzie upolować cos w miare przystępnej cenie.


Krzysztof_18, wręczysz kurierowi 90 zł przy odbiorze i bedzie OK ;) Jak cos to adres podeslij na PW.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mybeemer, nie nie mam ;) Ale czasami idzie upolować cos w miare przystępnej cenie.


Krzysztof_18, wręczysz kurierowi 90 zł przy odbiorze i bedzie OK ;) Jak cos to adres podeslij na PW.

 

Na święta postaram się coś pogrzebać zobaczymy jak jakimś cudem poszedł też LM to chętnie ;)

Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz stare software ;) sciagnij w miare cos swieżego... jakieś w miare najnowsze sp daten i powinno odczytac bledy ;)


Edit: Albo jak masz fona z androidem to przejściówka USB OTG i program Deep OBD for BMW and VAG. Powinno sobie poradzić;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie, odświeże kotleta.

Pacjent E61 530d 2005 z NIVO

Bi Xenon skrętny


Mam problem z poziomowanie, co prawda dioda swieci ciągłym, ale inpa nie laczy się z AHL. W ogóle go nie znajduje.

Postanowiłem wysłać moduł do kolegi cdxa, ponieważ zajmuje się tym tematem. Pomoerzyl on ten badziew i wyszło, że sam AHL jest sprawny i moduł odeśle do mnie bez ingerencji. Czekając na moduł zacząłem grzebać po wiązkach i przy prawym tylnym kole wtyczka wchodząca w czujnik poziomowania na wahaczu nosi oznaki ingerencji jakiegoś partacza. (Zdjęcie poniżej) stwierdziłem, że dla pewności kupię jakiś używany czujnik z rozbiórki razem z wtyczką i kawałkiem wiązki bo często się takie elementy pojawiają na rynku wtórnym, ale moja wtyczka ma 4 przewody plus piąty dosztukowany. Wszystkie kostki, które udało mi się znalec mają po 3 przewody. Trochę zgłupiałem bo domyślam się, że jest to powód braku poziomowania świateł i problemem z samym poziomowanie auta. Jeśli ktoś z was ma wiedzę gdzie dostać taką wtyczkę z pięcioma przewodami to będę wdzięczny. Jesień idzie, a światła oświetlają głównie przedni zderzak....

5fc558df70242.jpg.html

https://zapodaj.net/5fc558df70242.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Odwiedzę temat. Auto BMW e60 2003r. Po włączeniu świateł czy to automatycznych czy mijania nie zawsze komputer wykona test. Przekręcając włącznik kilka razy pod rząd potrafi kilkaraxy wykonać test a później już przez resztę dnia nie reaguje. Następnym objawem jest to że czasami podczas jazdy tak jakby się gubiło auto poziomowanie, xenony nie reagują na gwałtowne przyspieszenie czy też hamowanie. Następnym objawem jest opadanie lewej lampy, startuje agresywnie auto poziomowanie zaczyna działać lampy się obniżają ściągam nogę z gazu prawa wraca do właściwej pozycji lewa zostaje w dole. Wszystkie te objawy pojawiły się jednocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wszystkie podpowiedzi masz w tym wątku.

Jeżeli możesz to sprawdź sobie czy masz komunikację z modułem AHL, jeśli jest to nie wiem co jest przyczyną, ale jeśli komunikacji brak to na początek:

1. wymontuj moduł i wymień w ciemno diodę BAV70, koszt prawie żaden, podłącz z powrotem i sprawdź efekt;

2. wyślij moduł do naprawy np. do cdxa;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączy się, u mnie też dioda LED przy przełączniku od świateł migała.

Pojechałem do fachowca, odstawiłem samochód na dwa tygodnie i się nie doczekałem. Dioda przestała migać, ale światła nie zaczęły działać. Usłyszałem, że to pewnie wina silników krokowych w lampach.

Sam sobie ten moduł od świateł wymontowałem, a diodę o symbolu BAV70 przelutował mi kolega o bardziej sprawnych rączkach.

Dioda w przełączniku a dioda w module to dwie różne diody.

Edytowane przez mpalusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, wiec piszę tu, mam zregenerowane reflektory, prawy jest przerobiony z "anglika", poziomowanie działa, skręty działają, regulatory też. Niestety prawa lampa świeci za nisko, nawet regulatorem nie da się go podnieśc do wymaganej wysokości. Ktoś ma jakieś pomysły co może byc tego przyczyną , krótki film z linku poniżej pokazuje stan obecny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.