Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powoli się zastanawiam czy nie wrócić do fabrycznych wycieraczek. O ile pierwsze Good Rainy były ok (nie podwiewało ich tak bardzo i wycierały ładnie) to następne wypusty zrobiły się już lipne - podwiewa jak fix, nie zbierają idealnie przy wyższych prędkościach (pomimo wielu prób ich ustawiania pod różnymi kątami). Teraz mam jakieś banany niby polskiej firmy, produkowane na Śląsku i stwierdzam, że jest tak samo lipnie jak z Good Rainami lipnych wypustów.

Tradycyjne wycieraczki nie wyglądają zbyt ładnie ale przynajmniej były bezproblemowe. Najwyżej będę wymieniał same gumki na Alca/Heyner bo te są dość dobre i tanie.

Pzdr.

 

 

A nie da się rozebrać Good Rain-ów ? i dać gumki. Według mnie też ori nie są za piękne, ale przynajmniej bez problemowe przy każdej prędkości fajnie zbierają ( w sumie max w deszczu jechałem 160 :oops: ) W poprzednim aucie miałem jakieś płaskie i też w nich wkładałem gumki. Ale je podwiewało przy wyższych prędkościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja jestem zwolennikiem normalnych wycieraczek, takich jak oryginalne. Te płaskie wyglądają dziwnie na E39, ramię wyraźnie nie pasuje, jakieś to takie chude i dziwaczne mi się wydaje ;) One dobrze wyglądają na samochodach do nich od razu przystosowanych, u nas już lepiej moim zdaniem zostać przy oryginalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da się rozebrać Good Rain-ów ? i dać gumki.

Da się i robiłem to kilka razy - podmieniałem na gumki Alca / Heyner a mimo to podwiewało wycieraczki. O ile same gumki zbierały ok to wycieraczka kierowcy przy większej prędkości idealnie na wysokości oczu zostawia pasek wody bo wycieraczkę podwiewa. Próbowałem ustawiać różne kąty ramienia ale na niewiele się to zdało - zawsze były jakieś niedociągnięcia.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwróciłeś uwagę na strony tych wycieraczek. Ja raz zamontowałem odwrotnie tzn. Jak masz gumki i tam na końcu są metalowe zabezpieczenia,(które w płaskich nie jest potrzebne) aby one nie wypadły z wycieraczki. Przekładając dałem to metalowe zamiast od prawej to od lewej(patrząc jak się siedzi w aucie) wtedy na wysokości oczu też źle zbierały. Jak je obróciłem tak jak powinno być to zbierają super. Teraz zwracam na to uwagę i za każdym razem zbierają bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tak ale jeszcze sprawdzę. Ale mowa o wycieraczkach płaskich czy normalnych/fabrycznych bo piszesz o zabezpieczeniach metalowych, które - jak sam stwierdziłeś - w bananach nie są potrzebne?

Fabryczne zbierały mi bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi mi o same gumki przy ich wymianie. W oryginałach daje zabezpieczenie zawsze na koniec wycieraczki. Zaś w bananach jest plastyk który blokuje i tego metalu nie trzeba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - w bananach są tylko plastiki. w oryginałach nigdy nie miałem problemu ze zbieraniem wody itp - nawet jak podmieniałem same gumki więc mniemam, że zakładałem to tak jak powinno być. :wink:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie w bananach odłączyłem ten metal, założyłem na odwrót i i zostawiały wodę na wysokości oczu. Być może ma to jakieś znaczenie a może za 2 razem lepiej założyłem. Trudno mi powiedzieć. Teraz zakładam za każdym razem według tego metalu i jest ok(ale teraz mam tylko ori wycieraczki. Gumki zawsze to ALCA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Valeo ,po jakimś czasie zaczęły mazać .

Nosz k.... , tyle kasy i du...?!!!

Wymieniłem płyn do spryskiwaczy na droższy i jak po problemie .

Jeżdżę już około 2 lat i bez problemu.

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazanie - zwłaszcza zimową porą to w większości wypadków wina płynu. Co najlepsze - nie zawsze droższy znaczy lepszy. Ostatnio miałem zalany płyn z BP (30 pln za bańkę) i w temperaturze około 0 lub lekki plus mazało na maxa i trzeba było wylać na szybę porządną ilość płynu, żeby w miarę ogarnęło ten kibel. Jak się skończył to w Castoramie kupiłem płyn polskiej Organiki (15 pln za bańkę) i takich problemów nie miałem.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam najtańsze gumy do wycieraczek za 10 zł z brikomarche albo kauflanda. Zimę przetrwały bez problemu nic się nie dzieje a koszt taki że można co 2 miesiące wymieniać :)

 

 

Miałem te z Kauflandu i nie ma tam nawet 650mm rozmiaru wycieraczek. Alca kosztuje parę złotych więcej a jakoś nie do porównania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej - banany wyleciały i zamontowałem ponownie wycieraczki fabryczne. Gumki wymieniłem na nowe, wyczyściłem wszystko, plastiki odświeżyłem preparatem do plastiku. Różnica jest bardzo duża (na plus) zwłaszcza przy dużych prędkościach,160-180 i wycieraczki wszystko ładnie zbierają i nic nie podwiewa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim preparatem? Masz może jakieś foty? U mnie wycieraczki tez nie wyglądają za świeżo. Tzn lotka od nich widać, że czarna to już była ładnych parę lat temu(chyba że deszcz popada to odzyskują kolorek). Nawet zastanawiałem się czy nie rozebrać przelecieć papierkiem i pomalować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe ramoina to w ubiegłym roku zmatowiłem papierem i malowałem na czarno bo już farba poodłupywała się i zaczęło lekko rdzewieć tu i ówdzie.

Co do plastikowych elementów - spoilerki przy wycieraczkach itp - to odświeżyłem tym preparatem:

 

http://www.carcleaningguru.com/files/2012/07/autoglym-bumper-care.jpg

 

Generalnie sporo jest teraz preparatów do odświeżania plastików a pewnie nawet jeszcze lepszych bo ten już ma ze 3-4 lata (jak nie więcej) od premiery.

Chodziło mi głównie o to aby plastiki, które zrobiły się bardziej szare niż czarne znów odzyskały swoją czerń i dzięki temu preparatowi mi się to udało.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ponad 1,5 roku używania wycieraczek marki zanpod, czas na wymianę, bo zaczynają się sypać- gumka zbierająca odrywa się od reszty. Ktoś ostatnio kupował i montował te wycieraczki? Widze na allegro, że schodzą całkiem dobrze. Moje działały dobrze, tylko przy zmienianiu kierunku jak i przy starcie "klepały" i trochę to psuje cały efekt :wink: Zastanawiam się nad samymi gumkami ALCA ale kiedyś już próbowałem takiego zabiegu w zwykłych wycieraczkach i niestety wyszło tragicznie... Zastanawiam się tylko czy jakość zanpod się nie popsuła lub czy może poprawili to "klepanie"

 

Na good rain-ach już się przejechałem, więc z góry odrzucam, do tradycyjnych też nie wracam.

 

Są też Negotti, ma to ktoś na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja kupiłem wycieraczki przednie Visee Aquatec SV-P.

Komplet kosztował 73PLN. Mam je co prawda tylko 3 tygodnie, ale działają bez zarzutu.

Inna kwestia to ich dostępność.

W jednym z punktów sieci Nordglass, gdzie m.in. są dystrybuowane, w Warszawie trwało to kilka dni zanim je ściągnęli z innej lokalizacji.

Edytowane przez yaz

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron wcześniej Danielxc717 pisał, że ma wycieraczki tej marki i przy zmianie kierunku słychać stuknięcie, u Ciebie też to słyszysz?

Bo w sumie w tych zanpod-ach jest podobnie a kosztują 50zł z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie żadnego stukania nie było, od czasu do czasu (w pierwszych użyciach) słyszalne były delikatne popiskiwania przy wracaniu wycieraczek.

Trwało to może przez 15-20 pierwszych użyć. Później, najprawdopodobniej wycieraczki się ułożyły i teraz nie ma żadnego odgłosu.

Zbierają równo i są ciche.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od jakiegoś czasu szukam wycieraczek, bo wymieniałem same gumki na te z marketu już 2 lub 3 raz i zawsze jest problem. O ile założenie to chwila moment, ale po jakimś czasie zaczynają mazać i to zawsze od strony kierowcy :evil: . Chcę kupić porządne wycieraczki, ale w sklepie co nie wezmę do ręki to nie ma do E39. Czytałem, że tylko boscha, valeo czy visee pasują. W E36 zamontowane mam płaskie wycieraczki po 4 zł za sztukę z auchana, chodzą już ponad pół roku i nigdy nie było z nimi problemu.

Szukam na allegro, może być też inny sklep obojętne, mają być dobre, nie mazać, nie trzeszczeć, pasować bez żadnych przeróbek i pochodzić trochę za cenę 100 to ma chodzić z rok.

Oryginały boscha - http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-twin-539-bmw-5-e39-dedykowane-i5122549560.html

Jakieś zamienniki serwisowe niemieckie płaskie - http://allegro.pl/serwisowe-wycieraczki-bmw-seria-5-e39-plaskie-i5708028346.html

Valeo - http://allegro.pl/wycieraczki-valeo-silencio-bmw-5-e39-m5-1995-2003-i5672547501.html

Visee - http://allegro.pl/wycieraczki-bmw-5-e39-95-03-550-650-22-26-visee-i5176354502.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem visee i zobaczymy jak długo wytrzymają. Generalnie zdarza się im "klepnąć" przy zmianie kierunku i jest minimalna smużka na wysokości wzroku, która wysycha sekundę później... Dam znać za jakieś 3m-ce jak się sprawują i czy nie żałuje zamiany z zanpod-a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.