Skocz do zawartości

320d - Zdalne włamanie do auta?


pielgrzym

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szczerą nadzieje, że to moja paranoja, bo jeszcze świeżo mam e46. Ale do rzeczy:

 

Kilka dni temu pod hipermarketem podchodzę do auta a obok stara bunia 5, gość coś grzebie w bagażniku (no nic pewnie wsadza zakupy). Jak mnie zobaczył to się ewidentnie spłoszył i zwinął zanim zdążyłem zamknąć się na dobre w aucie (nie żebym się gapił na niego, ale i tak z moją posturą musiałby mieć niezłe zaburzenia emocjonalne, żeby się mnie wystraszyć :P). No bywa. Dziś godzinę temu wyglądam przez okno (kluczyki na biurku) a w aucie pali się światło. Wychodzę na balkon i co widzę za płotem? Identyczna 5 - stoi ryjkiem do mnie, otwarty bagażnik, tak, że nie widać osoby przez podniesioną klapę. Ę? Wypadam na dwór do auta - nikogo nie ma w pobliżu - światło się świeci. Zamykam centralnym. Okrążam działkę, żeby zerknąć na tą 5tke, a jej nie ma. :|

 

Przegrzebałem neta doszczętnie - ktoś się skarżył, że podjeżdżali mu do auta i uruchamiał się alarm (a nikt nie majstrował bezpośrednio przy samochodzie...). Da się coś takiego zrobić? Mam już lecieć do mechanika zakładać blokadę skrzyni i kupować Rottweilera do auta?

 

Nie żebym chciał kogoś oczerniać - dorabiałem kluczyk w wiarygodnym (wydaje się) miejscu, poza tym ciężko mi pomyśleć, że ktoś mógłby otworzyć e46 zdalnie. No i komu by się chciało tyle fatygi dla 10cio letniej e46 z takim małym dizelkiem :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiem czy takie coś jest mozliwe ale co do samego włączającego się alarmu to najczesciej w e46 szwankuje przyciski pod maska silnika. Sam miałem taki problem.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dało by rade, pilot do centralnego zamka działa na podobnej zasadzie co pilot do tv, wiec skoro są uniwersalne piloty do tv to dlaczego nie do auta. :? no bo niby jak kradną te wszystkie auta, raczej już nie drutem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak to czytam to sie zaczynam bac. e46 to jeden z bardziej lubianych smaochodow przez zlodzieji no i ostatnio kupcow tez.. Zalozyc jakas mechaniczno-elektryczna blokade bedzie latwo i tanio (nawet glupi przelacznik on/off w srodku schowka pod klima) i bedziesz spokojniejszy o swoje malenstwo :8) Skoro 2-krotnie ten sam gosciu i ta sama bejcaw tej samej 'pozie' znajdowaly sie kolo twojego autka to jest to podejrzane. A wiec autko za plot i oczy do okola glowy. Tak jak kolega wyzej pisal z pilotem do tv, skoro potrafa wlamac sie do kompa w samochodzie przez lusterko to zdalnie tez to zrobia w 10-letnim samochodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo AC:) na priw napisze Ci możliwość zabezpieczenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie polecam zadnego zabezpieczenia typu tracker, z powodu bardzo latwego i taniego sposobu zaklucenia niniejszego sygnalu. A najlepsze jakie moze byc zabezpieczenie to polaczenie mechanicznego z elektronicznym. tylko trzeba sie liczyc z tym ze tak jak to bylo w moim przypadku weszli do samochodu nie mogli odpalic i zniszczyli mi pare zeczy ale lepsze to niz szukanie nowego samochodu.
Prędkość nie zabija, tylko gwałtowne jej wytracenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem pare miesiecy temu e46 320d z 99 r tak że niestety nie moge wykupić AC do 11 letniego auta. Alarmu tez nie mam. Posiadam za to blokade skrzyni biegów połączoną z zabezpieczeniem elektronicznym. Blokade widać tylko od strony nóg kierowcy, jak jest odblokowana no wystaje ok2 cm, żeby zablokować tylko wciskam, po zablokowaniu nie da sie też uruchomić auta. Po przekręceniu kluczyka załącza się tylko radio nadmuch itd ale rozrusznik nawet nie drgnie, zero reakcji. Jest to fabryczne zabezpieczenie jakie można było domówić czy jakaś dokładka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z TUW - również bardzo przyjazne stawki (nawet dla takich zabijaków jak ja, co po 26r. nie dorośli i dalej mają zwyżki za rozmaite incydenty ;) ).

 

Może założymy osobny wątek do oceny poszczególnych towarzystw, ale nie pod względem ceny, tylko samego postępowania. Czy żydowali, wyceniali nisko auto. Czy były problemy itp. Myślę, że niejeden członek forum miał rozmaite przygody i z pewnością zostawi swój komentarz. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ubezpieczyłem swoje e46 320d z 99 roku od kradzieży bez problemu - w PZU jest takie coś co się nazywa minicasco - ubezpieczenie tylko od kradzieży/zniszczenia i uderzenia w zwierze - na sumę 20 tys. składka wyszła coś ok 350 zł tak że na pewno można ubezpieczyć od kradzieży 11 letni samochód - jak by ktoś miał jakieś pytania co do ubezpieczeń to zapraszam bo zajmuję się tym zawodowo

 

co do MTU - każdy kto likwidował u nich szkodę narzeka że to złodzieje i sprawy najczęściej się w sądzie kończą - strasznie zaniżają odszkodowania i nie da się z nimi dogadać

 

co do włamania - kluczyk jest kodowany pewnym algorytmem - za każdym otwarciem/zamknięciem samochodu kod zmienia się wg tego algorytmu - z tego co czytałem złamanie szyfrowania wymaga znajomości co najmniej 7 ostatnio użytych kodów - to znaczy że jak ktoś 7 razy "podsłucha" jak otwierasz samochód nagra to i użyje odpowiedniego oprogramowania to jest w stanie wygenerować następne kody które wytworzy twój kluczyk - w praktyce przy 7 kodach dokładność jest średnia (nie trafi za pierwszym razem będzie potrzebował kilku prób) ale jak ma w miarę dobry sprzęt to podjedzie z nadajnikiem załączy mu żeby ciągle próbował wg tego algorytmu który zrobił na podstawie twoich podsłuchanych otwierań posiedzi tak z pól godziny i w końcu trafi na dobry i otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.