Skocz do zawartości

tylna wycieraczka


Łukasz1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich ponownie słuchajcie panowie zamówiłem nowy mechanizm tylnej wycieraczki tak jak mi radziliście faktycznie tamten był kompletnie zapieczony nie dało się go ruszyć różnymi sposobami a więc po zamontowaniu nowego mechanizmu i skręceniu wszystkiego do kupy i włączeniu wycieraczki dalej nie działa co jest przyczyną silniczek bezpiecznik jakiś bo już nie mam słów do tej wycieraczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten duzy bolec ktory wchodzi do tylnej klapy nie naciska na zabezpieczenie ktore tam jest w srodku lub samo zabezpieczenie jest uszkodzone i dla tego obwodu szyba zawsze jest otwarta co powoduje ze nie dziala wycieraczka,sprawdz to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy co można jeszcze zrobić z tylną wycieraczką bo mam ten sam problem, te wszystkie kroki opisane wcześniej już przeszedłem i jestem na etapie rozwalania wiązki :) Czy przypadkiem wycieraczki też nie są na jakimś module? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja borykam się z innym problemem, stało się to prawdopodobnie po rozłączeniu akumulatora choć pewny nie jestem. Moja tylna wycieraczka działa ale tylko po tym jak użyje spryskiwacza, zamiecie dwa razy i koniec. Nie działa po włączeniu jej manetką na kierze jak również po włączeniu wstecznego. Szukam cały czas na razie rozwiązań teoretycznych w necie ale nic nie ma, posiadam INPA i DIS ale tam również nie ma nic czym można by zdiagnozować tylną wycieraczkę, mało tego nie mogę znaleźć jak ją owymi programami uaktywnić a laikiem nie jestem :mad2: . Nawet w IsiTronic nie ma słowa o tylnej wycieraczce w turingu :?
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie robiłem nie dawno tą wycieraczkę ale jest problem ponieważ na początku jak naciskałem guzik żeby wycieraczka z tylu przetarła szybę to się troszkę ruszyła a teraz nic nie chcę się ruszyć nie słychać silniczka a ni nic i na dodatek płyn nie leci z tylniego spryskiwacza i jak myślicie panowie co się stało czy silniczek padł czy jakiś bezpiecznik czy co ?

 

Miałem dokładnie taki sam problem. Ani wycieraczka nie drgnęła, ani kropla płynu nie leciała. Po dokładnym usunięciu nolotów, brudu itp. w okolicach trzpienia wszystko wróciło do normy.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczka tylna sterowana jest oddzielnym modułem prawdopodobnie zintegrowanym z silnikiem (sugerując się oznaczeniem na zdjęciu)

Zamieszczam lokalizację, schemat i rozpiskę pinów tylnej wycieraczki. :cool2:

 

 

http://img5.imageshack.us/img5/457/modux.jpg

Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż pojawił się jeden co nie wiedział...i zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie byłem u zaprzyjaźnionych mechaników. Rozebrali, wyczyścili, usunęli masę brudu, złozyli i wszystko działa. I wycieraczka i nagle pły się pokazał:). 40 zł :)

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.