Skocz do zawartości

pomoc w wyborze x5


skipy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ,jestem nowy na forum i zastanawiam sie nad kupnem x5, obecnie jezdze audi a4 2005 z pelnym wyposazeniem s-linem i autko podoba mi sie leczna drogi Irladzkie(kraj obecnego zamieszkania) zawieszenie jest za twarde ,pomyslalem ze moze suv bmw x5 bedzie dobrym rozwiazaniem, pierwsze pytanie czy autko jest konfortowe tak jak bmw seri 5 z roku 2005? czy lepiej kupic zwykla serie 5 model e60 wyglada swiezej. Dodam ze w irlandi auta sa w tej samej cenie ,czyli x5 jest tanie i tu podaje pare linkow co myslicie o tych modelach:

nie widzialem tego koloru na zywo:

http://www.carzone.ie/search/BMW/X5/X5-3.0d-/201024198432959/advert?channel=CARS

 

drugi typ:

http://www.carzone.ie/search/BMW/X5/X5-3.0d-/201042199961293/advert?channel=CARS

i trzeci dobrze wyposazony ale benzyna:

http://www.carzone.ie/search/BMW/X5/3.0-SE../201043200005204/advert?channel=CARS

czwarty typ:

http://www.carzone.ie/search/BMW/X5/SPORT/201041199894244/advert?channel=CARS

 

te ostatnie z 2005r mozna wyrwac za 15.500 czyli 60 tys zlotych ,zastanawiam sie czy czegos lepszego nie kupie w tej cenie

jestem kawalerem,bede jezdzil po nie rownych drogach czasami po zwirku i kamieniach(ale zadko) ,generalnie wycieczki za miasto po lekkim terenie,lubie luksus i dobre wykonanie wnetrza ,srodek x5 na zdjeciach wyglada dla mnie prymitywnie,nie widzialem auta w srodku na zywo, moze ktos sie wypowie,dziekuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak jak wsiadziesz do Bmw x5 to nigdy nie bedziesz chcial z niego wysiasc... :cool2:

 

co do Twojego wyboru nie kupil bym zadnego z Twoich typow...Jesli juz chcesz wydac taka kase kup w pelnej opcji z navi i koniecznie w sporcie...mozesz tesz poszukac auta od osob prywatnych na autotrader,gumetree lub ebayu...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak jak wsiadziesz do Bmw x5 to nigdy nie bedziesz chcial z niego wysiasc... :cool2:
hmmm... :think:

 

czy ja wiem... :oops:

 

iX... zwłaszcza w wersji sport jest bardzo twardy... i jest to bardzo odczuwalne na naszych krajowych drogach... i taka jest prawda... :(

 

jednocześnie trzeba przyznać... że pozycja kierowcy jest idealna i sama jazda sprawia dużo przyjemności... :cool2: ale co do samego komfortu to bym nie przesadzał... :oops:

 

dlatego może warto byś przetestował iXa i E60tkę... choć pewnie drogi w Irlandii są zdecydowanie lepsze niż u nas... to wiele wyjaśni się po takim teście... :cool2:

 

pozdrawiam

cosmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oprucz zawieszenia wchodzi w skald pakietu sport? wiem ze fotele w srodku i co jescze?

czy dla was x5 e53 nie zawiewa lekka starocia, jest na rynku od 2000 roku i widac go na ulicach juz dosc dlugo

autko musze kupic

na stronach irlandzkich te z angli nie wchodza w gre bo musialbym zaplacic VRT za rejestracje w irlandi okolo 7000tys euro, no coz bede szukal tu w irlandii,zwroce uwage na navi ,musze sie nia przejechac,acha wiadomo kolor to sprawa indywidualna ale w jakim x5 wyglada najlepij :) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to grubo bo ja za takie auto bym nie dal tyle pieniedzy 130tys za 2003 rok nie wiem gratulowac Ci nie bede, dzis ogladalem 2005 z navi za 15.500e z kremowa skora czarne ladne i wyglada na zadbane(pamietajmy kierownica z prawej strony tak jak w uk) ,w nastepnym tygoniu pojedziemy na warsztat, w irlandi jest kryzys wielu biznesmenow potracilo swoje firmy ,wiec auta z duzymi silnikami kosztuja tanio w tym momecie,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by porownac bmw x5 z bmw 5 e60 to ktore autko jest lepsze w prowadzeniu ,ktore daje wieksza frajde ,moze ktos mial takie porownanie

 

tu sa jescze dwa typy:

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1709476

 

http://cars.donedeal.ie/for-sale/cars/1695210

 

pozdro!

 

E60 to dla mnie najlepiej prowadzący się sedan, żadna W211, A6, GS300. X5 E53 prowadzi się bardzo dobrze, jak na suva bardzo precyzyjny układ kierowniczy, nie podpiera się na zakrętach lusterkami jak 90% procent tego typu aut bardzo udany samochód zwłaszcza z 3.0d(218) i koniecznie po lifcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wlasnie takiego prowadzilem, i jestem pozytywnie nastawiony ,auto z roku 2005 w pakiecie sport,szedl na przod jak po szynach ,sprawial wrazenie solidnego zbitego i bezpiecznego auta,silnik 3.0 daje rade ,nie sa to moze sportowe osiagi ale dynamika jak najbardziej, jescze wskocze do kumpla bmw 5 e60 i zobacze jednak pozytywnie sie nastawiam na zakup x5 , zastanawiam sie jescze nad kredytem i kupnem landrovera sporta za 29 tys euro ,ciekawe jak ten sie prowadzi,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W życiu jestem czasami marzycielem ale staram się być też realistą i pewnie zawsze łatwiej doradzać na zimno komuś niż samemu sobie. Ale do brzegu - życie podpowiada, że okazji nie ma lub jeżeli są to trzeba mieć naprawdę szczęście. X5 z 2004 lub 2005 pewnego i bez kłopotów to raczej za kwoty, które były powyżej w postach wymieniane ciężko kupić. Wg mnie ceną za ten rocznik - normalną jest 19-22 tys EUR. Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam.Paweł3 jesli pytasz o czeste usterki to takowych nie znajdziesz.Popatrz na forum i zobacz co mniej wiecej daje w kosc naszym autkom.Odkad mam X5 a jest to juz 6 rok to nigdy nie mialem problemow z tym o co pytasz.Na te czynniki na pewno skladaja sie pochodzenie auta oraz od kogo jest kupowane.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Paweł3 jesli pytasz o czeste usterki to takowych nie znajdziesz.Popatrz na forum i zobacz co mniej wiecej daje w kosc naszym autkom.Odkad mam X5 a jest to juz 6 rok to nigdy nie mialem problemow z tym o co pytasz.Na te czynniki na pewno skladaja sie pochodzenie auta oraz od kogo jest kupowane.Pozdrawiam

 

Zgadzam się w 100%. Jestem troche przewrażliwiony ponieważ sam jeżdże SAAB 9-3 Sport Sedan i od dłuższego czasu obserwuje forum BMW w zanlezieniu może kolejnego i mam nadzieję lepszego wozu. Aktualne auto moje posiada wyżej wymienione części które niestedy dają mi mocno w kość, muszę regularnie czyścić EGR i korektor. Poza tym silnik ten ma sporo elektroniki która w czasie jezdy potrafi znaleźć błąd. Dlatego z wyprzedzeniem pytam o takie drobne szczegóły bo gdybym sie skusił na bawarsko szachownice to chciałbym wiedzieć co w trawie piszczy. Ciężko swoją drogo znaleźć 3 litrowego diesla X5 w manualu. Czy skrzynia automatyczna jest dobrym elementem tego samochodu czy lepiej szukać manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak raz wsiądziesz w automat , to już nigdy nie będziesz myślał o manualu, warunek - musisz kupić dobry automat, poza tym wydając kupę kasy na auto trzeba raczej korzystać z luksusu niż umartwiać się manualem, który po pewnym czasie będzie wydawał Ci się, że jest wadą auta.pzdr Edytowane przez adamsaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dikladnie.X5 jest moim 3 autem w automacie i jak zmienie auto to tylko na automat.Wg mnie jest to wygoda.Poza tym jadac takim autem chcesz sie toczyc :8) a nie zmieniajac co chwile biegi.Dorzuce sie do odpowiedzi kolegi adamsaba ze jak znajdziesz dobry automat to pocieszysz sie nim dlugie lata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz 3.0d 218KM. Przejedz sie manualem i automatem. Ja wybralem manuala, a czesto zdaza mi sie jezdzic automatami, takze tymi z BMW. Ostatnio, jezdzac X1 z 3.0d w automacie mialem przez chwile watpliwosci. Wsiadlem do mojego samochodu i zrozumialem - tylko manual. Wczoraj byl X1 automat z 2.0d, tez bym nie zamienil. Ale to rzecz gustu, jak zawsze, wybierz sam.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem w BMW z tamtych lat tylko manual. Jeździłem X5 2002 , i ta skrzynia pracowała tak , że mnie to ąż bolało:). Wprawny kierowca nie wytrzyma z tak beznadziejną , wolną i nie intuicyjną skrzynią. Jak automat to dobry , w X5 E53 nadaje się do tarcia chrzanu . Pozdrawiam posiadaczy tej archaicznej skrzyni :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Na automat przed liftem czyli z silnikiem 184km trzeba uważać bo nie jest zbyt trwały choć mi służył wiernie i biegi zmieniał idealnie.gdybyś kupował taki jedż z kimś kto wie o co biega aby nie wtopić jak kolega z poprzedniego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.