Skocz do zawartości

E60 PDC Failure - problem


prezes1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po ostatniej jeździe w deszczu moim BMW E60 2003r pojawił się problem.

Mianowicie wyświetla mi się błąd PDC Failure. Komunikat wyświetla się prawie cały czas z małymi przerwami.

Sprawdziłem czujniki metodą "namacalną i słuchową" i okazało się, że sygnału nie daje skrajny czujnik przedni po lewej stronie.

Czujnik nie daje sygnału z małymi przerwami w których działa bez zarzutu.

Proszę o pomoc i rady w tej sprawie. Czy do wymiany jest czujnik, wiązka czy też należy poprawić mocowanie czujnika?

Pytam się, żeby na darmo nie babrać się z kilkukrotnym zdejmowaniem zderzaka ;)

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

BMW E60 530D SEDAN 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem ten sam problem lub podobny,tzn.wtyczka od czujnika była zanieczyszczona czytaj bez dobrego kontaktu.Pomogło wymiana samej wtyczki we własny zakresie da się zrobić.Lutownica,koszulka termo-kurczliwa.Ale najpierw sprawdź cała wiązke od głównej wtyczki do tego czujnika który nie działa.Możesz też dla pewności spróbować przełożenia(zamienienie) w inne miejsce tego czujnika,wykluczysz awarie czujnika i wtedy tylko te kable zostaną.Czujnik sprawdzamy w prosty sposób:na słuch lub przyłuż palec,musisz wyczuć delikatne pykanie. :lol:

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem śniedziejących wtyczek nie jest chyba tak powszechny w tym miejscu jak padanie czujników - po prostu go wymień jak już go zlokalizowałeś no i + malowanko jak w kolorze - pod zderzak idzie się w miarę dostac od dołu jest tam jakaś osłona którą idzie zdjąc i wsadzic tam ręke, czujniki nie trzymają mocno w swoich zaczepach, łatwo go wyczep i już w bardziej dostępnym miejscu obejrzyj wtyczkę przy okazji - uważaj na gumową uszczeleczkę lubi się zgubic a jest potrzebna, wkliknij go porządnie żeby był w jednej płaszczyźnie ze zderzakiem, czasem delikatnie niedokładny montaż i lekkie przekrzywienie czy schowany sensor też robią błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
czasami wystraczy uzbroić sie w cierpliwość :8) u mnie system PDC zawiesił się - kominikat "PDC failure" a później ( gdzieś po dwóch dniach ) wszystko samo wróciło do normy. A i ponoć czujniki wybitnie nie lubią wizyt na myjkach ciśnieniowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

U mnie też pojawia się i znika komunikat "pdc failure"-próbowałem "wyczuć" palcami który to czujnik, ale nic nie czułem na żadnym-ani w momencie jak pokazywał dobrze, ani jak był błąd-:) Jak mocno powino to "pykać" ???

Pozdrawiam.

 

_byłem na warsztacie-diagnoza po wykasowaniu błędów to "lewy przedni boczny przewód-błąd"_znajomy elektronik bedzie działał-swoją drogą ciekawe dlaczego przewód i dlaczego wtedy wogóle nie działa PDC z inych czujników?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę sie do starego tematu. Przedwczoraj wsiadłem do swojego auta po tygodniu przerwy i PDC nie działa komunikat na panelu oraz mrugająca kontrolka PDC .

Nic nie było grzebane ,myte .Gdy garażowałem działało do końca. Wsiadam a tu lipa. Zanim ruszyłem na kompa postanowiłem się dostać do tych boxów pod zapasówką. Poszperałem tylko kablami przy tych kostach na tych modułach oraz w międzyczasie wyjołem bezpiecznik od PDC nad aku. Wszystko zasłoniłem odpaliłem i działa. Wniosek: albo coś tam nie łączyło albo poprostu wyciągnieciem bezpiecznika zresetowałem jakiś błąd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. nie działał mi jeden z czujników PDC wymieniłem na nowy, dalej nic. Rozebrałem przedni zderzak i okazało się ze jeden kabelek się przetarł. Połączyłem go, test i wszystko gra. Złożyłem zderzak kolejna próba i nic nie działa. Sprawdziłem wszystko jeszcze raz i nic. Żaden z czujników nie cyka ! Sprawdziłem czy do modułu w bagażniku dopływa prąd (dopływa). Bezpieczniki są ok. komp pokazuje blad 9E3B INPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jezeli przetarł się inny to dlaczego nie ma ( bzyczenia ) w żadny z czujników ?? Gdzie szukac cam bus ??

to z INPA

E R R O R M E M O R Y ---------------------------------------

Date: 23.10.2013 18:31:17 ECU:

PDC_65_2 JobStatus: OKAY Variant:

PDC_65_2-------------------------------------------------------------

RESULT: 1 error in error memory !-------------------------------------------------------------

9E3B error location: converter supply

Error counter: 1

Mileage 142776 km Outside temperature 16.50 degrees C

Signal or value below threshold

Test conditions fulfilled

Error present now and already stored

Error would cause a warning lamp to light up

Error code: 9E 3B E2 01 45 B7 71 00 00 00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam wszystkich zwracam się do was z pytaniem jak w temacie PDC ale nie do e60 a do e65 przy naszych mega mrozach -15st podczas włączania wstecznego wiadomo PDC załącza się automatycznie no i kontrolka na wyświetlaczu powiadomiła mnie że PDC Failure a dioda przy włączniku mruga. Dodam że nie jest tak za każdym razem od kilku dni co jakiś czas sobie potrafi tak powariować. Na początku myślałem że to lód bo wiadomo jak to pogoda ostatnio deszczowo i mroźno ale samochód w garażu lodu na drugi dzień zero a czujniki raz działają a raz nie. Co proponujecie czy od razu lecieć na komputer czy też można to samemu jakoś sprawdzić. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwracam się do was z pytaniem jak w temacie PDC ale nie do e60 a do e65 przy naszych mega mrozach -15st podczas włączania wstecznego wiadomo PDC załącza się automatycznie no i kontrolka na wyświetlaczu powiadomiła mnie że PDC Failure a dioda przy włączniku mruga. Dodam że nie jest tak za każdym razem od kilku dni co jakiś czas sobie potrafi tak powariować. Na początku myślałem że to lód bo wiadomo jak to pogoda ostatnio deszczowo i mroźno ale samochód w garażu lodu na drugi dzień zero a czujniki raz działają a raz nie. Co proponujecie czy od razu lecieć na komputer czy też można to samemu jakoś sprawdzić. Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedz

 

Sprawdzić możesz na słuch, jeśli któryś z czujników padł albo pada lub kablek sie przetarł to możesz to sprawdzić przykładając ucho do czujnkikow, test prosty i skuteczny - czujniki sa ultradzwiekowe. Jeśli żaden nie bedzie "tykał" to tak jak wyżej kolega napisal byc moze moduł. Natomiast jeśli jeden z nich lub więcej nie bedzie tykał to masz winowajce. Moze to byc czujnik albo kabel. Skan błędów INPA tez podpowie przyczynę.

Ja u siebie miałem przetarty kabelek z przodu (kostka sie wypiela) i jedn czujnik, nie działał. Oczywiście PDC tak działa, ze odłącza wszystko i w idrive PDC Failure :)

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No u mnie to wyszło ,że sensor w tyle ,skrajny nad wydechem padł. Sprawdziłem na czuja na zgaszonym silniku. Wyskakiwał błąd i mrugała dioda od PDC ,gdy nie działał.

Ale...- niedziałał tylko wtedy ,gdy temperatura karoserii była ok. poniżej 20 stopni. Dzisiaj na upale tykał cały dzionek . Niemniej jest chłodniej i odrazu nie działa. Jestem po zakupie nowego czujnika w pewnym krakowskim sklepie internetowym. Moje zdziwko bo oryginał tyle kosztuje co sobie wołają za używki .

Tylko kwestia lakierowania zostaje . :D Albo dobór zbliżonej farby w aerozolu plus lakier ,albo dorabianko w 100% tego samego lakieru pod pistolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy reanimowali czujniki wkładając je na chwile do piekarnika :) ale to raczej chwilowe uzdrowienie

potwierdzam ze swojego doświadczenia, ze wygrzewanie na słońcu im pomaga jak maja sie ku końcowi, wilgoć i niskie temp wręcz przeciwnie

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy reanimowali czujniki wkładając je na chwile do piekarnika :) ale to raczej chwilowe uzdrowienie

potwierdzam ze swojego doświadczenia, ze wygrzewanie na słońcu im pomaga jak maja sie ku końcowi, wilgoć i niskie temp wręcz przeciwnie

 

 

Dokładnie ,akurat to miejsce jest jako jedyne nie osłonięte pod zderzakiem. Ze względu na położenie nad wydechem. Więc wody i innego dziadostwa najwięcej widziało. Dlatego widocznie ten czujnik padł jako pierwszy. Jedyny plus tego wszystkiego .Że przy wymianie jest na wyciągnięcie ręki bez demontażu dodatkowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich ,

Chciałem się poradzić zanim przystapie do jakichkolwiek działań. Otóż problem czujników PDC w moim aucie nie daje mi systematycznie spokoju. Niedawno wymieniłem 6 czujników po wczasadzie takich samych objawach jak tu przez Was wcześniej opisywane: nie cyka, przerywa, cyka słabiej lub ciszej . Pojechałem więc do warsztatu Panowie wymienili 6 czujników no i niby działało dwa miesiące ok, ale teraz jak mi już padło to na dobre :) standardowy problem w konsoli PDC failure z tym, że tym razem nie cyka już żaden czujnik... zastanawiam się czy w takim przypadku należy szukać problemu gdzieś indziej niż w samych czynnikach ? Jeśli tak to gdzie ? Chciałbym sprawdzić sam wszystkie możliwości za nim naraze się na niepotrzebne koszta zwłaszcza ze dopiero co wymieniłem prawie całość ... przed wcześniejszą wymiana auto było podlaczane do kompa ale zwróciłem uwagę ze (chyba ze się mylę ) czujnik połączone są szeregowo i w zasadzie nie można określić od razu ile takich czujników jest uszkodzonych ? Wada jednego powodowała brak błędów za nim... do czasu wymiany ... dziękuję z góry za wszystkie sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.