Skocz do zawartości

montaz tempomatu


Krzys1234

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy

 

czy moglibyscie mi pomoc w sprawie tempotamu? chce zamontowac sobie tempomat w swojej buni e60 2005 bo niestety nie ma w standardzie. otoz jak mozna spr czy jest juz instalacja itd i wystarczy tylko wlacznik czy cala instalacje trzeba zainstalowac. z gory za pomoc dziekowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu gdzieś pisał kiedyś że wystarczy manetka + zaprogramowanie. Bo po samej manetce to mu błędy wywalały przy próbie włączenia.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozglądałem się za kimś takim kto to zrobi i okazuje się ponoć (nie znam sie na tym) że trzeba nie tylko programować i zmienić manetke ale również sprawdzić czy w samochodzie jest instalacja pod tempomat (dodatkowe okablowanie)
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coprawda e90 ale tempomat pewnie taki sam, i u mnie tez jest ekonomiczniejsze chyba ze mam ostawione na 100 i wlaczam przy 40 to szybko dodaje gazu, i jak czesto to bym robil to moze i wiecej ale jak w trasie zapne tempomat to jest ekonomicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem montaż tempomatu jest bezsensu :) tempomat w E60 jest beznadziejny , auto jadąc na tempomacie zużywa dużo więcej paliwa wdłg wskaźnika niż kiedy dawkuję gaz nogą. We wcześniejszym samochodzie było odwrotnie (Opel Vectra GTS) .

 

To kolega chyba nigdy nie był w dłuższej trasie swoim E60 :)

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj był ;) to może ja mam coś nie tak ? aż zaraz sprawdzę. Ale między 10 , a 7 litrów była różnica. Więc tego poprostu nie używałem. W Vectrze używałem nawet w mieście... Tak samo z PDC , w BMW są beznadziejne , mają za dużą rezerwę :mad2: Edytowane przez MateuszC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega chyba nigdy nie był w dłuższej trasie swoim E60 :)

Oj był ;) to może ja mam coś nie tak ? aż zaraz sprawdzę. Ale między 10 , a 7 litrów była różnica. Więc tego poprostu nie używałem. W Vectrze używałem nawet w mieście... Tak samo z PDC , w BMW są beznadziejne , mają za dużą rezerwę :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 to mój drugi samochód (nie licząc żony) bez tempomatu. Wszystkie pozostałe posiadały wliczając w to służbowe. Nie zdarzyło mi się i nie ważne na jakiej drodze i gdzie bym nie był i na jakim paliwie nie jechał :) (PL,DE,NL,HR,HU,E,F lub jeszcze gdzie indziej ) aby auto spaliło mi mniej na tempomacie niż przy normalnej jeździe operując pedałem gazu. Może to wina tego że tempomat zazwyczaj wrzucałem na ekspresowych drogach lub autostradach gdzie prędkości są powyżej 100km/h i wtedy są inne przełożenia. Nie były to zawrotne ilości 0,3/l/100km - 0,7l/100km więcej z tempomatem. Ale było. Największym zjadaczem w tym zestawieniu był VW to on potrzebował wypić...
Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda - kopia maila - odpowiedź po tym jak poproszono mnie o numer VIN:

 

"do Pana samochodu nie występuje zestaw doposażenia w tempomat pewnie jest możliwość dołożenia ale dla tego silnika i takiego wyposażenia jeszcze takiej usługi nie wykonywaliśmy ale jeżeli był by to taki sam zestaw jak w przypadku innych samochodów e60 to koszt około 1500zł z montażem"

 

Dla przypomnienia silnik M54(3.0) skrzynia automat.

 

Z kilku innych firm otrzymałem odpowiedzi odmowne.

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nigdy nie spotkalem sie z przypadkiem aby spalanie bylo wieksze na tempomacie..:-)) no ale wracajac do pytania to pomozecie z tym spr okablowania itd? gdzie co jak ?:-))

 

Nigdy się nie spotkałeś ;) ?? To dla przykładu pierwszy lepszy wynik z google:

http://forum.octaviaclub.pl/printview.php?t=13609&start=0&sid=500871dbf69051ddc00f502dc0a3ffe6

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika,ze jadac dlugie odcinki najczesciej autostrada z wlaczonym tempomatem spali mniej niz z noga na gazie,ale mowimy o drodze prostej bez wyraznych wzniesien,natomiast jazda w regionach gorzystych jest odwrotna tzn tempomat wcina wiecej paliwa.Mysle ze utrzymywanie stalej predkosci przez tempomat na prostej a potem na wzniesieniach jest innne niz utrzymanie predkosci czulym butem i stad ta roznica w spalaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze na tempomacie spalanie bedzie wieksze niz jak sie osobiscie operuje gazem. Powodem tego jest to, ze np na wzniesieniu tempomat na sile bedzie staral sie utrzymac predkosc i bedzie wciskal gaz nawet do dechy aby ja utrzymac. Noga w tej sytuacji jest delikatniejsza. Nawet na prostej zauwazcie, ze jadac predkoscia np 100km/h noga wcisniemy o milimetr pedal gazu mniej nizby zrobil tempomat.

Ale nie oszukujmy sie, nie jest to urzadzenie do oszczedzania paliwa tylko dla komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.