Skocz do zawartości

318 tds drży kierownica


maateuszeq

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz olej od wspomaganmia

 

?????

 

Witam mam problem a mianowicie w mojej beemce drzy kierownica...

 

W jakich okolicznosciach drzy?

Przy konkretnej predkosci?

Przy hamowaniu?

Opisz co i kiedy sie dzieje.

Przyczyn moze byc wiele.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drży tak samo jak i na prostej drodze jak i na dziurach, i np w jednym momencie drży wpadne w dziurę i przestaje znow wpadne w dziure i zaczyna od nowa... przy hamowaniu przestaje, drży przy 60 w górę. nie mam pojęcia o co chodzi...

i jeszcze jedno bo to moja pierwsza bmw wczasniej zadnym innym bmw nie jechałem i u mnie dośc ciezko chodzi to wspomaganie w porównaniu np ze scenikiem albo z fiatem mareą moje bmw wypada fatalnie. tam wystarczy lekko dotknąć a samochód już skręca... i jak u siebie puszcze kierownice to w zaleznosci od dziur na drodze sam sobie wyznacza tor jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz olej od wspomaganmia

 

?????

 

Witam mam problem a mianowicie w mojej beemce drzy kierownica...

 

W jakich okolicznosciach drzy?

Przy konkretnej predkosci?

Przy hamowaniu?

Opisz co i kiedy sie dzieje.

Przyczyn moze byc wiele.

brak oleju moze powodowac drganie kierownicy tzn pompa sie zapowietrza przerabialem to juz wiec wiem z wlasnego doswiadczenia co nie wyklucza ze jest wybite zawieszenie albo pompa umiera wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

brak oleju moze powodowac drganie kierownicy tzn pompa sie zapowietrza przerabialem to juz wiec wiem z wlasnego doswiadczenia co nie wyklucza ze jest wybite zawieszenie albo pompa umiera wspomagania

o takiej teorii jeszcze nie słyszałem a zdażyło mi się jechać bez kropli oleju we wspomaganiu i żadnych drgań nie doświadczyłem.

Mam podobny problem, po wymianie tarcz drgania występują przy 140-150km/h,problem leży w piastach a dokładnie w ich korozji przez co tarcze nie przylegają tak jak powinny.Szlifowanie nie przynosi poprawy i jedynie wymiana będzie rozwiązaniem.Auto jest po gruntownym remoncie przedniego zawieszenia więc nie jest to wina zawiasu

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie i tuleje wahacza do kontroli i ewentualnej wymiany, od tego się powinno zacząć. Jeśli ok, to górne mocowanie amortyzatora, mocowanie całych sanek. Potem można sprawdzać teorie kolegów.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że to twoje pierwsze bmw i tu pytanie masz te drgania odkąd je kupiłeś, bo jeśli tak to problem może leżeć po stronie felg, jeśli masz zmienione felgi, może jest różnica otworu centrującego na piaście w stosunku do felg i potrzebne są pierścienie centrujące. Wtedy właśnie jest tak że od pewnej prędkości są drgania przenoszone na kierownice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drżenie mam od poczatku jak kupiłem, ale wtedy była masakra... a teraz jak wymienilem łaczniki stab. to juz mniej ale zawsze... teraz załoze zimowki to zobacze moze to przez felgi... ale juz kit z tym ze drzy bo da sie z tym zyć... najgorsze jest to ze jedzie jak chce! nie moge puścić kierownicy nawet na chwile bo jedzie swoim torem. a jak jade po kocich łbach to juz w ogle masakra, chyba nagram filmik na dniach i zaprezentuje o co chodzi:) bo ja nie mam pojęcia. jak jade samochodem ojca czy ogolnie jakims innym to jedzie prosto a mój... szkoda słow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.