Skocz do zawartości

320d '02 Problemy z ksenonem


mmizu

Rekomendowane odpowiedzi

szymon73 mam identyczny problem i na 99% z tego co wyczytałem i się dowiedziałem to jest to starter/cewka różnie to nazywają część już zamówiłem oryginalną dwa trzy miesiące temu ale problem jest taki ze nie potrafię się do środka dostać (starter jest wewnątrz lampy na dole za odbłyśnikami) sam nie mam pomysłu jak się tam dostać żeby czegoś nie zniszczyć a Ty robiłeś to sam czy w tej firmie z okolic Poznania? ja mój zamawiałem chyba z Zielonej Góry ksenon serwis się nazywają ale jak by nie było to trochę daleko mam nie wie ktoś czy w Opolskim jest też taki serwis? w ostateczności pojadę gdzieś dalej bo strasznie mnie to wkurza podajcie jakieś wskazówki albo namiary jak macie na firmy które cos takiego mogą mi zrobić

 

kojak_ct sprawdź styki porozpinaj co się da i złóż jeszcze raz a jeśli nie pomoże to możliwe że będzie to przetwornica bo cewka tak sie nie zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to dwukrotnie w wymienionym zakładzie.

Sam bym nie potrafił tego zrobić raczej na pewno. Za pierwszym razem jak ten kolega z zakładu to robił to rozebrał całą lampę a i tak przy wyjmowaniu startera stosował jakieś podgrzewanie nagrzewnicą elektryczną żeby czegoś tam nie popsuć i żeby łatwiej to wyszło. Całość montazu samego startera trwała może nawet z 15 minut. Za drugim razem innemu udało się to zrobić chyba bez rozbierania lampy ale na 100 % nie jestem pewien bo się akurat nie przyglądałem.

Jak masz trochę zdolności i doświadczenia możesz próbować ale z zachowaniem jak największej ostrożności.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jest problem z dostaniem się tam bo lampę już miałem zdemontowaną starter widziałem ale jest za soczewką którą trzeba jakoś zdemontować i w tej sytuacji już byłem bezradny może jak bym miał albo widział zepsutą lampę to mógł bym na niej eksperymentować ale na mojej nie chciał bym się uczyć bo mam tylko jedną:)

 

robiłeś to tam w Poznaniu? i ile płaciłeś? zrobili CI to na poczekaniu czy trzeba auto zostawiać na dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to ok. 60 km od Poznania koło miejscowości Wągrowiec. Są w stanie zrobić to na miejscu całość łącznie z demontażem lampy zajmuje ok pół godz, może trochę więcej. Na priva mogę podać namiar to co do kosztów wszystko ci podadzą. Ja już nie pamiętam ile płaciłem za sama robociznę bo było to już jakiś czas temu, chyba coś ok 100 zł, za całość z demontażem lampy ale nie jestem pewien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie mrugały w ogóle. Problem tak jak pisałem i pokazywałem wcześniej objawiał się tylko i wyłącznie opóźnieniami bądź w braku zapalania się za każdym razem prawego xenona. Jak migają to problem może być gdzie indziej, może nawet w samym żarniku.

Kurde, mam identycznie w 100%. W następnym tygodniu jadę do elektryka to poruszę ten temat. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
U mnie do tej pory tego nie zrobiłem, bo póki co po kilku próbach zazwyczaj zaskakuje. Elektryk stwierdził, że przetwornica do wymiany, ale póki nie muszę to nie pcham się w koszty. Ale fakt, zaskakujące jest że zazwyczaj to prawa strona. Ja podejrzewam, że przyczyniają się do tego pękające klosze lamp (nie wytrzymują nacisku po założeniu) i wilgoć która się zbiera wewnątrz lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest nas trzech ... też prawa strona.

Osobiście naprawiałem samodzielnie już obie przetwornice - w lewej jest spokój natomiast prawa mruży a po jakimś czasie miga aż do zupełnego "padnięcia" żarówki.

Wymieniałem już "starter" a przetwornice zamieniałem miejscami P-L , żarówki tak samo.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

ja natomiast mam problem z lewym ksenonem. Sytuacje które opisywaliście miałem od dwóch lat w okresie od jesieni do wiosny.

Dzisiaj natomiast nie włącza się już wogóle i dodatkowo coś "pyka" przy reflektorze. Dodatkowym efektem jest mruganie kontrolek DSC, ręcznego, długich świateł.

Myślicie że to będzie starter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Witam też miałem taką sytuacje raz działał xenon raz nie a to lewy lub prawy póżniej nieraz oba nie świeciły ,nie było szans żeby przełożyć zapłonniki startery

także kupiłem odrazu dwa ,sciągłem filmik jak wymienić to lewa lampa poszła wg filmiku podgrzać gorącym powietrzem ten plastik co silniczek trzyma .a druga zrobiła się kupa od uderzenia połamał mi się ten plastik co silniczek trzyma .ale zrobiłem to po swojemu ,https://www.youtube.com/watch?v=U2BJfbSSmTE

nie polecam tak robić jest lepsza opcja bez wyciagania lampy u mnie 320d 2002r m47n tylko wystarczyło sciągnąć dolną osłonę od spryskiwacza zdemontować klosz i między lampami jest taki czarny plastik on jest na dwóch zatrzaskach i smiało go podważyć i zejdzie, palcami sciskamy środkowy klips i można wtedy bez uderzania środek wyjąć i mamy pełny dostęp do zapłonnika.ja wymieniłem oba i teraz mam spokój za każdym razem się odpalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.