Skocz do zawartości

320d Irytujące drganie


mat-144

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem czegoś w tym temacie lecz nie znalazłem.

Mam problem, w mojej m3 podczas powolnego podjeżdżania czy spokojnej jazdy na wysokim biegu słychać irytujący dźwięk (jakby drganie :? ) wydobywający się z okolic nawiewu na przednia szybę, centralnie na środku. Nie jestem w stanie dokładnie odszukać powody tego hałasu więc proszę o pomoc, może ktoś miał już podobny problem?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg ~170tys.wskazuje że właśnie to może być problemem.

Oczywiście nie możemy być pewni na 100%

 

czy powinieneś wymienić to nie wiem do końca, przynajmniej dałem Ci do myślenia.

 

Oczywiście przy wymianie dwumasu nie bawimy się w półśrodki tylko wymieniamy razem ze sprzęgłem i łożyskiem,

a koszta takiej zabawy do najmniejszych nie należa.

Stąd lepiej podjechać do mechanika i lepiej aby fachowe oko na to zerknęło

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u mnie pojawiają się u takie odgłosy: trzaski, stukanie plastiku; grzechot - jakby jakaś odkręcona nakrętka obijała się o inny plastikowy element w wewnątrz deski w okolicach szyby (centralny nawiew) podczas ruszania, powolnej jazdy na 1, na biegu jałowej (kiedy w samochodzie odczuwamy drgania). Jest to maksymalnie irytujące wiec proszę o pomoc jakieś wskazówki w rozwiązaniu problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto mam drgania na postoju tak jakby nim potrzasnelo na prawo i lewo! Nie wystepuje to caly czas,, tylko sporadycznie!

 

no właśnie to typowe objawy dla wymiany koła dwumasowego.

co do pozostałych kolegów którzy mają podobny problem to jak już mówiłem trzeba do mechanika i tyle.ewentualnie:

jeżeli dwumas jest naprawdę zużyty spróbujcie jadąc np.40km/h zapiąć 5bieg i dać max.gazu, jeśli silnik zacznie wyraźnie telepać-to jest właśnie to.

jeśli dwumas daje od czasu do czasu znać mysle ze nie ma sie czym przejmować ja bym z tym poczekał aż będzie coraz wyraźniej i wtedy bym cos robił.

Koszt wymiany Dumas +sprzęgło+łożysko ~2000pln.w 320d

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, też miałem przez jeden dzień problem z dziwnym rezonansem w okolicy podszybia. Sprawa okazała się bardzo prosta. Mechanik do którego odostawiłem auto źle założył górną osłonę silnika. Nie wsunął jej w prowadnice które znajdują się przy podszybiu, jedynie przykręcił. Sam poprawiłem i już nic nie rzęzi :-)

Sprawdźcie czy u Was nie występuje podobny, błachy problem :idea:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram sie na urlop do PL jakies 1150km. Moge miec z tym dwumasem jakis problem na trasie?

pozdro

 

Na trasie sprzęgła używasz mniej niż w ruchu miejskim więc wątpię.

Im bardziej zużyty dwumas tym bardziej telepie i tyle,

jest to bardziej denerwujące niż szkodliwe

http://img860.imageshack.us/img860/2813/podpise90v02.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej zużyty dwumas tym bardziej telepie i tyle,

jest to bardziej denerwujące niż szkodliwe

do momentu gdy nie padnie całkowicie, wtedy auto stanie bo cała moc pójdzie na wał a nie na koła, granicą zużycia koła dwumasowego jest coraz częstsze ślizganie się i wchodzenie auta na obroty bez przenoszenia mocy na koła...taki mały off top ale może komuś się przyda, pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też coś drga w okolicach środkowego nawiewu i na pewno jest to coś nie dokręconego przebieg 46tyś słychać ewidentnie że coś tam drga. nie chce mi się rozbierać pół auta dlatego jeżdżę z tym i żyję ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu dwumasy!! planuję wymianę sprzęgło+ dwumas znalazłem sklep (http://e-autoparts.pl/) ori dwumas 1300, luk 2100 ale sprzęgło luk 760 ori 1100zet!

i... pytanko takie czy mogę włożyć dwumas ori a sprzęgło luk czy nie bawić sie w takie rozkompletowania (róznica ok 300pln)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pisze bo znalazłem sprawce całego zamieszania.

Drganie i cały hałas powodowała plastikowa obudowa silnika a właściwie jej obrobione zatrzaski. Wystarczyło trochę taśmy izolacyjnej i już wszystko jest cichutko i przyjemnie :)

Mam nadzieje ze ten post komuś pomógł lub w przyszłości pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Mam identyczny objaw 4 bieg i przyspieszanie od 40km/h, 1500obr. i wyzej do okolo 3000obr. obciazajac silnik cos ku...a drży sobie/wpada w rezonans z okolic srodkowej czesci kokpitu, byc moze z nawiewow byc moze z za radia...nosz cholera wie skad to idzie! Bialej goraczki od tego dostaje. Napewno nie dwumas. To jest jakis element drgajacy o jakis byc moze plastik...


Prosba o pomoc chlopaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.