Skocz do zawartości

325 m50 vanos - spala gaz i benzyne...?


Bary1983

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę BMW 325 m50 vanos na sekwencji i mam następujący problem, że auto spala gaz i benzynę... Tzn jeżdżę na gazie ale co wysiądę to czuje zapach benzyny i jakoś szybko jej ubywa ze zbiornika... Sprawdzałem na kanale, że nie ma żadnego wycieku a przynajmniej go nie zauważyłem. Przy wężach wchodzących w listwę wtryskową również nic nie widać.. Zmieniłem wtryski bo myślałem, że może któryś jest ciągle otwarty i auto spala gaz i paliwo ale nadal bez zmian.. Teraz myślę, że może komputer od gazu nie odłącza wtrysków i silnik dostaje gaz i benzynę czyli zbyt bogatą mieszankę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raczej nie jest możliwe by na raz spalał jedno i drugie(silnik by się zalewał)i powinieneś to czuć.Albo się podpiera benzyną bo masz za słaby reduktor(ale to zależy od centralki gazu i ustawień,jaką masz instalacje) albo regulator ciśnienia paliwa jest uwalony i benzyna wężykiem podciśnienia trafia do kolektora.Rozumiem że sprawdzanie wycieku paliwa było na pracującym silniku(jak pompa daje ciśnienie).
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego paliwa ubywa na tyle, że w ciągu tygodnia używając benzyny tylko do odpalania (a jeżdżę autem na co dzień dość sporo) wskazówka spadła z 40l na 20... Wiem, że to mało precyzyjna informacja ale dokładniejszych wartości spadku nie znam... Swoją drogą mama zamiar wymienić termostat ponieważ zbyt długo silnik się rozgrzewa... Przy obecnych temperaturach przełącza się na gaz po jakiś 15 minutach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą mama zamiar wymienić termostat ponieważ zbyt długo silnik się rozgrzewa... Przy obecnych temperaturach przełącza się na gaz po jakiś 15 minutach...

No i chyba sam sobie odpowiedziałeś. Podczas tych 15minut silnika spala dość dużo benzyny i końcowy wynik w tygodniu może sięgnąć kilkunastu litrów.

Równie dobrze może któryś z wtryskiwaczy gazowych szwankować i komp odłacza go zastępując pracę tego cylindra wtryskiwaczem benzynowy. Ale skoro wymieniałeś wtryski to raczej mało prawdopodobne. Jezeli reduktor by nie wyrabiał a instalka podpierała się benzyną to raczej przy wysokich obrotach i pałowaniu silnika a nie przy normalnej eksploatacji (a domyślam się że o takiej tu mowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli masz sekwencje na stagu 300 to sprawdz czy jest zaznaczona opcja "wyłącz przy pierwszym",ma być zaznaczona.Termostat też robi swoje więć go wymień.Moja buńka na zimnym też sporo pali ale jeżeli czujesz zapach benzyny to ewidentnie coś nie tak.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.