Skocz do zawartości

318tds ciężko odpala


kiki62

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem a mianowicie bmw ciężko odpala trzeba bardzo długo kręcić żeby załapała a świece żarowe były wymieniane jeśli miał ktoś podobny problem lub wie jak to naprawić to piszcie

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zwykłą żaróweczką na dwóch kabelkach ( lub miernikiem), jeden koniec do zacisku od świecy, drugi do masy.Przekręcasz kluczyk w pozycje zapłon i patrzysz po kolei na każdej ,świecy.Najlepiej poprosić kogoś do pomocy, bo komputer podgrzewa świece przez kilka sek. i nie zdążysz oblecieć wszystkich za jednym razem.Pamiętaj też ,że jeśli silnik ma temp. powyżej 40 stopni, to komputer nie będzie grzał świec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może być to przez zapłon tzw rozrząd? bo po raz pobiera olej ,ciężko odpala,kopci po zapaleniu bardzo,i jeszcze mam takie coś że jak dodam gazu to strasznie wolno obroty spadają a jak widziałem na filmikach w innych dizlach to dużo szybciej spadają a kiedyś miałem rozładowany akumulator i odpalałem go na tzw popych z użytkiem rozrusznika i tak sobie myśle że to przez to mogło być doradzcie mi bo będę zawoził go do kolejnego mechanika który zrobi pewnie na chwilę a ja chcę żeby to było na stałe już wypowiadajcie się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniałem pompy w omedze bo to za drogi interes sprzedałem z uszkodzonym nastawnikiem. ceny pompy z nastawnikiem od 700 zł używana do nawet 1500 zł nowa, do tego jeszcze wymiana na serwisie bo do ustawienia pompy trzeba stół probierczy.

sprawdź na kompie jak to pompa to na pewno wywali ci błąd.

a próbowałeś grzać świece dwu lub trzy krotnie przed odpaleniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.