Skocz do zawartości

320d pulsowanie sprzęgła???


arekxp

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zarzekałem się, że jeślibym musiał wymieniać kpl sprzęgła to tylko jednomas... Panowie&Panie! ODWOŁUJĘ te słowa i nie radzę robić tego typu rzeczy w dieslach! Nasze motory mają cholernie wysoki moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej wału! Tym samym musimy mieć bardzo dobre tłumienie drgań skrętnych! I takie amortyzatory mamy w dwumasówkach. Jeżeli nie chcecie mieć problemów z przeniesieniem napędu, układem korbowo-tłokowym i tłumieniem drgań po prostu zaufajcie mojemu doświadczeniu :wink:

Co do używanej dwumasówki musi się przede wszystkim charakteryzować dużym oporem względem sił skrętnych, brak luzów między masami i nie wypaloną tarczą. Poniżej jak zamach NIE MOŻE się zachowywać przy diagnozie:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne :cool2: a podobno żeby przedłużyc zywotność dwumasu lepiej odpalac i gasic na wcisniętym sprzędle czy to prawda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady, dwumasowe koło zamachowe może, jeśli się umie jeździć, wytrzymać setki tysiące kilometrów, jeśli nie miliony. nawet przy niezbyt rozgarniętym stylu jazdy obstawiam że 300 tys. to jest minimalny przebieg dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak juz wymieniłes?? ja u siebie tez zauwazyłem wibracje po wcisnieciu sprzęgla(warszawa 8razno 1,5h jazdy jedynka-luz) jak wcisnie sie do końca to czuc jak pulsuje ale jest to ledwo wyczuwalne trzeba sie wczuc, wyczuwalne jak wcisnie sie sprzeglo prawie do końca wiec juz sam nie wiem:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: Proszę nie cytować bezpośrednio poprzedzających postów, zwłaszcza w całości.

 

no witam właśnie znalazłem części za 480eur :D w dublinie...jadę w poniedziałek..myślę że we wtorek będzie zrobiona...części nowe luk'a sprawdzałem na stronie luk po numerach pasują....jeżeli już wyczuwasz pulsowanie to rozglądaj się już za częściami....a jaki masz przebieg w swojej :?: pozdro...

 

a i jeszcze stronka...można sprawdzić po numerze części czy będzie pasowała....

http://toc.luk-as.de/toc/pl/DC274820ADC3F4B983892DA0AB185C3B.srv?view=VIndexFramesetJsp

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak sie zastanawiam czy ktoś regenerował dwumasa?? bo znalazłem taką stronke http://www.sprzeglo-service.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie przejechałem sie rodziców outlanderem przebieg 23tys km i w tym samochodzie pedał delikatnie pulsuje i wg miśka pulsowanie sprzegła u mnie to jak muskanie piórkiem stope :cool2: wiec sie uspokoiłem troche :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
dla mnie jest to sprzęgło i dwu mas koszt to 581 zł kompletne sprzęgło tarcza + docisk + łożysko oporowe wszystko LUK a dwu mas koszt nowego LUKA 1.900 zł wiem bo wymieniałem tylko dwu mas kupiłem używke za 250 zł więc sprawdz ale na 99% to jest to co napisałem wcześniej powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.