Skocz do zawartości

320d uszkodzony silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam,

mam pytanie do was odnosnie mojego modelu.

 

w ostatnich dniach silnik zaczał "turkotać", głosniej pracował na wyższych obrotach.

Podczas jazdy pedał sprzęgła opadł, zaczął się trząść. Przypadkowy mechanik powiedział, że sprzęgło do wymiany (komplet), ale że prawdopodobnie również wał. Wział 500 za rozkręcenie auta, ale nie chciał podjąć się dalszej roboty.

 

Zabrałem od niego auto i postawiłem u siebie do zaufanego mechanika. Zajmie sie nim we wtorek. Ale mam pytanie czy jest mozliwe aby padł wał skoro silnik pracował mimo uszkodzonego sprzęgła? tzn nie mogłem dalej jechac, ale silnik nie zgasł sam.

 

i jeszcze jedno pytanie, slyszalem ze w tych modelach padają wały, ale czy jest mozliwe aby wał pękł sam czy musi mu coś pomóc jak np. uszkodzone sprzęgło?

 

Pytam bo nie wiem czy sprzedać auto jesli okaze się ze wał jest pęknięty czy jednak zrobic, kupic nowy motor. Szkoda mi sprzedawac auto bo jest naprawde zadbane, niezniszczone.

 

Proszę o rade.

 

Tomek

Edytowane przez tomek1979

Opublikowano

500 zl za wyciągnięcie skrzyni biegów?

 

Jakby co mam u kolegi 4 takie silniki na części, coś się sklei.

Opublikowano
  • Autor
trzęsło i to konkretnie. Ten mechanik u mnie, co ma naprawiac we wtorek, powiedział ze kolo dwumasowe na bank, a moze komplet trzeba będzier wymienic. Martwi mnie najbardziej ten wal, czy to wogole mozliwe zeby pękl od awarii sprzęgla tymbardziej, ze silnik nie zgasł.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wał pękał ale w modelach przed liftem a w poliftowych nie słyszałem.
Opublikowano
  • Autor
2002 r to po lifcie? bo już się pogubiłem.
Opublikowano
Tak, 2002r. to już po lifcie.
Opublikowano
  • Autor
Czyli przy uszkodzeniu sprzęgła wał nie powinien zostac uszkodzony? Pewność będe mial w polowie przyszlego tygodnia.
Opublikowano
  • Autor

witam ponownie.

Niestety diagnoza najgorsza z mozliwych - źle zamontowane sprzęgło spowodowało uszkodzenie wału.

 

Potrzebuje nowy motor.

 

Ma ktoś nowy motor?

 

Będe wdzięczny za jakieś info.

Opublikowano
nowy motor? takiego to chyba nawet w salonie bmw nie kupisz ;) a tak na powaznie porozgladaj sie za jakimiś anglikami na allegro peło jest tego na czesci i moze jakis silniczek w miare zadbany z jakims sensownym przebiegiem kupisz
Bayerische Motoren Werke
Opublikowano
albo rób swapa na 3,0 D roboty dużo nie ma koszta przy kupnie rozbitego angola te same...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Opublikowano
dobry pomysł wystarczą tylko dobre chęci i zapał do pracy :cool2:
Bayerische Motoren Werke
Opublikowano
  • Autor
proponujecie przekładke na silnik 3 litrowy? ale czytałem, ze nie pasuje, skrzynia inna i wiele innych części. Opłaca się taka zamiana?
Opublikowano
na przekladce na 3 litry chyba (?) doktorat zrobisz ... szukaj 2 litrowki z anglika
Opublikowano
  • Autor
szukam, 4 tys niewyjęte + 2 tys za przekladke, oleje, filtry, uszczelki, itd. zastanawiam sie czy wogole robic ten samochod czy lepiej go nie probowac sprzedac bez silnika.
Opublikowano
ile za to chcesz z za statek z uszkodzonym silnikiem, jaka wersja nadwozia, jaki wypas?
Opublikowano

Kolego wydaje mi się ze przesadzasz u mnie silnik rozwalila klapka i ten remont kosztował 7000 a byłoby taniej gdybym nie wpadł na pomysł kupienia silnika który okazał się szrotem. Ale do rzeczy wejdź na stronę www.auto58.pl zadzwoń i zapytaj ile taka naprawa, dodaj 30% do ceny i zastanów się wtedy czy jest sens to robić. Jeśli dwumas i sprzeglo ok to chyba sam wał nie będzie jakimś kosmosem

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tworzymy własny styl, który kształtuje się poprzez pomysł na architekturę...

www.pwarchitekci.pl

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
no tak, moze caz koszt naprawy nie będzie az tak wielki, ale z drugiej strony czy lepiej wymienic cały dół silnika (blok+tłoki+wał) czyl tylko sam wał?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
wymiana wału to wcale nie taki głupi pomysł, nie musisz wyciągac silnika czy rozbierac góry, wystarczy tylko naprawde dobry, nieporysowany, nieszlifowany itd. wał plus oczywiście nowe panewki, uszczelniacze itp, to znów nie taka kosztowna sprawa ale tylko pod warunkiem że masz pewnośc co do góry silnika, jeżeli narzekałeś na nierówną pracę, spadki mocy wycieki wody, oleju czy olej w dolocie to lepiej poszukac nowego silnika, u mnie kosz to ok. 2000pln, wyżej opisaną naprawę spokojnie zamkniesz w 1000
Opublikowano
  • Autor

jak dotąd na nic nie narzekałem, silnik pracował równo, moc była.

Silnik jest już dawno rozebrany, mechanik powiedział, że do wymiany jest sam dół.

Najlepiej wymienic kompletny dół, a nie poszczególne elementy więc dlatego szukam dołu silnika lub całego słupka. Boje się, że jak wymienie tylko wał to moze cos nie grac.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.