Skocz do zawartości

[m52] dziwne szarpanie i skakanie


ruti

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki maly zgryz. od jakiegos czasu jak jade autem np w korku na 1 czy 2 biegu na wolnych obrotach i dodam delikatnie gazu to auto do 1000 obrotow jedzie kangurami. jak dodam mocniej to zrywa sie odraazu i jedzie bez szrpania. niegdy tak nie bylo.

druga sprawa jak sie juz mocno nagrzeje i zblizam sie do jakiegos auta zdejmuje noge z gazu poczym dodaje zeby go wyprzedzic i w tedy jest jedno szarpniecie. co to moze byc???

vanos dziczeje???

rozrzad???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo. Dwumas, Vanos itp odpadaja - do tego mam tez chrobotanie ktore na forum juz opisywalem - i wg wszelkich poszlak powodem jest lozysko walka sprzeglowego.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie ale czasami takie skoki kangurka z ruszania i tylko na 1wszym biegu, gdzieś doczytałem separator oleju czyli tzw odma kaput i to może być bo u mnie na początku było cicho a teraz czasami takie buczenie jest z okolicy odmy :), kupiłem za 160zł bodajże i nie mogę jakoś się wziąć za wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam to samo w 2.2.Teraz do tego doszło łożysko oporowe wiec zamierzam wymienić cały komplet tj docisk,tarcza,łożysko.Wymieniam ponieważ jedną z przyczyn może być pęknięta sprężyna na tarczce sprzegla.jak wymienie na dniach to napisze czy pomoglo:) a poki co zalozylem 3 tematy nizej temat o zaworach ktore zaczelo byc slychac.pisze o tym poniewaz jesli nie pomoze wymiana sprzegla to bede podejrzewam ze bedzie sie powoli cos dziac z vanosem.a co do szarpniecia przy wyprzedzaniu mam je rowniez:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
UWAGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak jak obiecalem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ------------ powracam z nowymi wiesciami!!!!!!!!!!!!!!!!!!.wlasnie wymienilem cały set sprzegla tj:docisk tarcza,lozysko i temat sie zakonczyl!!!!!!!!!!!Zadnych szarpniec i temu podobnych historii!!!!!!!!!! sprzeglo jakie zostalo zalozone to sachs - podobno wersja nie typowa(na docisku oznaczenia - sachs - luk - valeo).przy okazji sprawdzilem dwu mase i pomimo ze nowa nie jest (przebieg 240tys km) i ma troszke luzu nie wykazuje zadnych oznak szarpania czy tez trzaskania czy rowniez szmerania.REASUMUJAC!!!!!! Ludzie wina za szarpanie typowe w BMW ponosi sprzeglo ktore pomimo ze okladziny sa jeszcze na 30% jest zuzyte za sprawa zmozonych sprezyn na docisku!!.Mam nadzieje ze moje doswiadczenie komus moze pomoc i bedzie sie cieszyl plynna jazda bmw.Pozdrawiam wszystkich!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wymienilem cały set sprzegla tj:docisk tarcza,lozysko i temat sie zakonczyl!!!!!!!!!!!Zadnych szarpniec i temu podobnych historii!!!!!!!!!! sprzeglo jakie zostalo zalozone to sachs - podobno wersja nie typowa(na docisku oznaczenia - sachs - luk - valeo).przy okazji sprawdzilem dwu mase i pomimo ze nowa nie jest (przebieg 240tys km) i ma troszke luzu nie wykazuje zadnych oznak szarpania czy tez trzaskania czy rowniez szmerania.REASUMUJAC!!!!!! Ludzie wina za szarpanie typowe w BMW ponosi sprzeglo ktore pomimo ze okladziny sa jeszcze na 30% jest zuzyte za sprawa zmozonych sprezyn na docisku!!.Mam nadzieje ze moje doswiadczenie komus moze pomoc i bedzie sie cieszyl plynna jazda bmw.Pozdrawiam wszystkich!!!!!!

 

To poczekaj aż sprzegło się całkiem dotrze ;)

Wtedy wróć na forum i się pochwal, że faktycznie problem rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.