Skocz do zawartości

dołożenie podgrzewania foteli -skóra


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

W mojej e60 poskąpiono pogrzewanych foteli :?

aa że mam skórę..

i ze zbliza sie zima, coraz bardziej mam ochote zeby dołożyc to podgrzewanie..

 

Ma ktoś pojęcie co musze dokupić, co wyrzeźbić żebym miał ciepło w du.psko zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jesteś z Łodzi - wiem, że w firmie Tapcar na Retkini (ul. Maratońska) montują ogrzewanie foteli ale szczegółów nie znam. Spróbuj tam rozeznać temat.

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz coś wiedział ... bo skóra i brak podgrzewania to porażka... :/

napisałem juz maila do nich w tej sprawie.. jak sie w miare szybko nie odezwa to przedzwonie i dopytam.

 

a co też nie masz podgrzewania?

 

naszła mnie jeszcze myśł żeby wymienic cale fotele na te z podgrzewaniem....

tylko ciezko znalesc m-pakietowe (bo o takich myslalem) pol elektryczne bez pamieci itd... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siedzenia comfort czyli 200 regulacji itp ale nie podgrzewane :mad2:

o kuffaaa.. :shock:

ja myslalem ze komforty mają w "standardzie" podgrzewanie :?

 

A Ty masz auto od nowości czy jestes którymś tam z kolei właścicielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się to niezbyt widzi żeby fotele komfortowe nie miały podgrzewania - zrozumiem materiałową tapicerkę, półskórę ... no nawet skórę Dakota w standardach - ale żeby komforty skórzane nie miały ??? Rozumiem może że to wersja na ciepłe kraje była ale też mi się wydaje że miałaby wentylację foteli.....

 

Oczywista oczywistość że to powinno być w standardzie.... i jak patrzę na ogłoszenia to wszsytkie mają...

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siedzenia comfort czyli 200 regulacji itp ale nie podgrzewane :mad2:

Ja bym się zdziwił jakby nie było masażu bądź wentylacji, ale jak możliwe że komforty nie mają podgrzewania to nie wiem. A może fotele wymieniane?

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często auta z USA - szczególnie z ciepłych regionów - mają skórę a nie posiadają ogrzewania foteli - bo i po co jak u nich cały rok lato :D

Modyfikacje mojego E60:

Czarna podsufitka; sportowa kierownica; listwy wewn. alu z lekkim szlifem; nagłośnienie Logic7; sportowe pedały BMW; lusterka zewn. fotochrom el. składane; felgi BMW 246 (18"); przyciemnione szyby; ledowe podświetlenie tablicy rej.; wygłuszanie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , musiał bym sprawdzić w ASO , ale Mam Np. Dynamic Drive, hak , ponorame,navi ,pompowane zawiecho itp itd a nie mam xenonu hehe :)

to faktycznie specyficzna wersja :wink:

 

powracając do dołożenia podgrzewania w fotelach..

 

w Topcarze zawołali 700zł za maty na dwa przednie fotele + 100zł montaż.

 

z tym że oni tylko wypuszczają kabelki z pod siedzen, a reszte elektryki-żeby wszystko zahulało musial bym zrobic sam we własnym zakresie...

 

czyli jak mam dac te 800zł + koszta podłączenia, to rentowniej chyba wyjdzie kupic drugie fotele z podgrzewaniem, a te sprzedać :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

W moim E91 też mam skórę dakota i niestety bez grzania :(

 

pisałem do ASO i okazuje się że fabryczny zestaw doposażeniowy istnieje tylko

do materiałowych pokryć foteli a do skóry nie tzn.

aby tego dokonać należy wymienić pokrycie foteli przednich na takie z matami grzewczymi 2 x 1750 zł +

okablowanie z przyciskami 850 zł + 6 roboczogodzin 2000 zł

 

jak dla mnie szaleństwo :duh:

nie opłaca się skórka za wyprawkę

tyle kasy a i tak nie ma wentylacji na lato :P

 

jak się wsiada do zimnego auta i tak jest zimny fotel skóra od ludzkiego tyłka dosyć szybko się nagrzewa

jak bym miał bym się cieszył nie mam i płakał nie będę :norty:

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim skórę Nasca - i powiem wam jeszcze dwie rzeczy:

- od jakiegoś czasu (3-4 lata) auto jak nie ma podgrzewanych foteli jest dla mnie skreślone :D (na etapie oglądania) i nie jest istotne jaką ma tapicerkę.

- od kiedy zakupiłem E60 i posiadam wentylowane fotele skórzane - każde następne auto ze skórzaną tapicerką będzie musiało mieć tą opcję. Latem naprawdę jest niesamowity komfort, zwłaszcza jak jest na zewnątrz +35*C a trzeba dotrzeć do klienta na spotkanie w "nienaruszonym stanie" ;)

 

A co do samego dołożenia - cięzka sprawa - i drogo wychodzi ASO i drogo wyjdzie zakup foteli z opcją podgrzewania - pytanie czy gra warta świeczki ?

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swoim skórę Nasca - i powiem wam jeszcze dwie rzeczy:

- od jakiegoś czasu (3-4 lata) auto jak nie ma podgrzewanych foteli jest dla mnie skreślone :D (na etapie oglądania) i nie jest istotne jaką ma tapicerkę.

- od kiedy zakupiłem E60 i posiadam wentylowane fotele skórzane - każde następne auto ze skórzaną tapicerką będzie musiało mieć tą opcję. Latem naprawdę jest niesamowity komfort, zwłaszcza jak jest na zewnątrz +35*C a trzeba dotrzeć do klienta na spotkanie w "nienaruszonym stanie" ;)

 

A co do samego dołożenia - cięzka sprawa - i drogo wychodzi ASO i drogo wyjdzie zakup foteli z opcją podgrzewania - pytanie czy gra warta świeczki ?

wczoraj odebralem auto od mechanika ktory mi przekladal lampy na LCI..

 

i mówię mu że musze cos takiego zrobic... a on fachowym okiem zajrzal pod fotel i mówi że instalacja pod podgrzewanie jest...

odkrecilismy fotel, dogłebnie spojżeliśmy.. noi i maty sie nawet znalazly :lol: :lol:

tyle ze to ktos widac rzeźbił równo bo nie były kable podciągnięte pod panel sterowania.. ten pod klimatronikiem.

czyli pewnie włączał to podgrzewanie na "krótko" jakoś :?

pocieszył mnie tym że nawet jak znajde komforty ze wszytskimi pierdołami to jest w stanie to wszystko ogarnąć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skovroon nawiązaując do LCI - ile cię impreza kosztowała ?

I drugie pytanie czy ogarnął to na tyle że nie ma stresu że będą dziwne rzeczy się dziać ?

 

Więc tak:

 

za robote + programowanie + moduł od LCi + kostki, kable itd zawołał 2tys

Kupno lamp przednich(2200) i tylnich(800 :D ) było na mojej głowie.

 

no ale jak sprzedam stare przod + tył to cała operacja wyjdzie mnie na czysto jakies 2,5-3tys..

 

Koleś e60tki przerabia doslownie hurtowo :) 20min po mnie koles przyprowadzil jeszcze jedna e60 i za chwile drugi podjechal e61 w tej samej sprawie, zajmuje sie tylko bmkami i siedzi juz w tym dobre kilka lat.

Wszystko robił na ori częściach itd. Wiec o "powikłania" się nie obawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotogenisa ;) jakiegoś jak to wyszło ... tylko dobrej jakości ... najlepiej jak się ściemni co by efekt był widoczny :D
nie ma sprawy odkurze lustrzanke i postaram sie dzis cos zmontować :wink:

 

jak narazie po przebytych 100km po tym przeszczepie jestem jeszcze równo podjarany :lol: :lol:

 

wracalem od niego wczoraj w nocy.. to te bixy od lci (fakt faktem że trafiły mi się dosłownie igiełki) świecą o niebo lepiej od tych moich starych lamp.. w nocy sie jedzie jak w dzien :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawaj fotogenisa ;) jakiegoś jak to wyszło ... tylko dobrej jakości ... najlepiej jak się ściemni co by efekt był widoczny :D
nie ma sprawy odkurze lustrzanke i postaram sie dzis cos zmontować :wink:

 

jak narazie po przebytych 100km po tym przeszczepie jestem jeszcze równo podjarany :lol: :lol:

 

wracalem od niego wczoraj w nocy.. to te bixy od lci (fakt faktem że trafiły mi się dosłownie igiełki) świecą o niebo lepiej od tych moich starych lamp.. w nocy sie jedzie jak w dzien :shock:

 

Wrzuciłem Ci PW :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

i mówię mu że musze cos takiego zrobic... a on fachowym okiem zajrzal pod fotel i mówi że instalacja pod podgrzewanie jest...

odkrecilismy fotel, dogłebnie spojżeliśmy.. noi i maty sie nawet znalazly :lol: :lol:

tyle ze to ktos widac rzeźbił równo bo nie były kable podciągnięte pod panel sterowania.. ten pod klimatronikiem.

czyli pewnie włączał to podgrzewanie na "krótko" jakoś :?

pocieszył mnie tym że nawet jak znajde komforty ze wszytskimi pierdołami to jest w stanie to wszystko ogarnąć... :)

 

Ja myślę, że po prostu w Twoim aucie ktoś wymienił fotele na lepsze stąd taka sytuacja. Sprawdzałeś listę wyposażenia swojego auta po VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były. podstawowe bez skóry :mrgreen:

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.