Skocz do zawartości

318i Wymiana Wahaczy


Brumm

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana wahaczy , ponieważ sworznie już są zjechane i teraz mam pytanko bo planuje sam wymienić wahacze i tuleje wahaczy. Czy poradzę sobie sam z wymianą, bo wydaje mi się , że nie jest to bardzo skomplikowane, trzeba odkręcić parę śrub podważyć wahacz i powinno wszystko ładnie wyjść. Czy wymiana wahaczy i tulei nie będzie za bardzo utrudniona jeśli chce dokonać wymiany za pomocą zwykłego lewarka, bez wjeżdżania na kanał.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

P.S Może posiadacie jakieś fotki z wymiany wahaczy i tulei, na pewno coś takiego by mi się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie musisz wybić inaczej nie wymienisz wahacza. Sworznie są integralną częścią wahacza. Jedynie wahacze meye HD mają możliwość wymieniania sworzni. Jak kupiłeś wahacz to w masz w nim już nowe sworznie więc stare musisz wybić

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/320d-M47/LHD/N/2000/november/browse/front_axle/front_axle_support_wishbone/

 

Na zdjęciu widać że nie ma oddzielnych numerów na sworznie tylko na sam wahacz (nr 5)

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jutro kupic ten komplet http://moto.allegro.pl/wahacze-wahacz-przod-bmw-e46-wzmacniane-wroclaw-i1253301583.html

 

To czyli nie jest taka jak mi sie wydawalo, ze odkrecam nakretki od sworzni i wyciagam normalnie wahacz, a potem wkladam nowy dokrecam nakretki i po wymianie. Te sworznie nie wyjda normalnie trzeba wybijac jes, cholera mam nadzieje ze uda mi sie to zrobic na lewarku bez jakiegos specjalistycznego sprzetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się raczej na to, że będzie cięzko to zdjąć na lewarku. U siebie próbowałem na kobyłkach + kanał. No i lekko nie było. A bez ściągacza to już u mnie w ogóle mowy nie ma.

Co do wahaczy i sworzni... ostatnio na innym forum BMW spotkałem się z tym, że chłopak normalnie z FABRYCZNEGO wahacza wybił sworznie i wcisnął nowe z Meyla. Wszystko pasowało bez problemów. Nawet zamieścił kilka fotek jak to robił. Pytałem go specjalnie czy wahacze Meyle czy inne. Mówił, że bankowo fabryczne. Więc się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym doplacil do tych http://moto.allegro.pl/wahacz-wahacze-przod-bmw-e46-e-46-z4-meyle-hd-i1219977515.html

raz lepsze dwa spkoj na 4 lata a nie na rok :twisted:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No tak ja też wymieniałem u siebie wachacze i niestety musiałem młotkiem przywalić tak łatwo to one nie wyjdą

skoro nowe leżały obok to nie musiałem się specjalnie przejmowac z góry od silnika przyłożyć długi mocny gruby pobijak i zdecudowanie uderzyć a wachacz puści oczywiscie raczej na kobyłce bo te fabryczne lewarki nie służą do tego i może on nie wytrzymać! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym wahaczu http://moto.allegro.pl/nowy-wahacz-wahacze-bmw-seria-3-e46-lewy-i1250321377.html gosc ma lewy i prawy, mysle ze sie oplaca bo nawet z dostawa wyjdzie mi mniej o 150 zl niz jakbym na miejscu kupowal

 

Odradzam :!: Miałem te wahacze firmy SH, jeden padł po 6 miesiącach, drugi po 9 miesiącach jazdy po naszych drogach... Totalna Porażka :!: Na szczęście kupowałem od znajomego wiec nie miałem problemu z reklamacją i zwrotem pieniędzy, dołożyłem i kupiłem Meyle HD i jest cisza i spokój.... Fakt że musiałem drugi raz zapłacić za wymian oraz sprawdzenie i ustawienie zbieżności... no ale tak to jest jak się chciało zaoszczedzic a wyszło tak jak wyszło że 2x płaciłem za te same czynności i 2x samochód musiał być w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ja jutro jade kupic zestaw melye hd, wahacze i tuleje za 925 zł. Do tego wymiana i ustawienie zbierzności. Mam nadzieje ze zamknie sie w 1200 zł. Chciałem kupic tańsze ale po przeczytaniu forum zdecydowałem sie na melye. Mam nadzieje ze bedą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.