Skocz do zawartości

m52 separator oleju -jak sprawdzic


ruti

Rekomendowane odpowiedzi

generalnie chodzi mi o to ze myślałem ze mam trachniety separator bo coś zaczął mi na wolnych obrotach falować czasami i jak jechałem na 1 biegu na wolnych obrotach np w korku to wtedy zaczyna auto jechać "kangurami". wzialem od kolegi ze sklepu nówkę separator i po wyciagniecieu mojego stwierdzilem ze obydwa działają identycznie. czyli zatykam dwa otwory a trzecim wciągam powietrze i membrana pracuje. wiec wydaje mi się ze mój jest sprawny- chyba ze jest jakas inna metoda sprawdzenia separatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Może mi ktoś doradzić co do odmy? Chciałbym ją wymienić, ponieważ wymieniałem wszystkie filtry to i ten by się załapał. Ale skoro to tylko kawałek szmaty, który łapie opary oleju ze skrzyni korbowej to czy stanie się coś jakbym się go pozbył całkiem i zostawił pustą obudowę? Oczywiście opary pójdą w silnik i się ładnie spalą i po krzyku. Ekologia dostanie ale nie tak jak wycięty kat. Przynajmniej odpadnie obawa o zatkanie separatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beton86 o ile się nie mylę, to sporo z tego, co się ma niby spalić w silniku poleci Ci w turbinę i IC. Na początku zacznie się lać tu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP01&mospid=47555&btnr=13_0652&hg=13&fg=20

pozycja nr 7, a potem kto wie gdzie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie opary idą na turbo jak filtr w odmie jest zatkany i zasyfiony olejem, bo ciśnienie wzrasta. Przy wywalonym wkładzie filtra nic nie będzie zatkane a przepływ swobodny, nic nie chciałem zaślepiać. A moje pytanie jest hipotetyczne. Jak ma to zaszkodzić to nawet nie próbuję takich eksperymentów i zaopatrzę się w tą szmaciankę za 110 pln ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.