Skocz do zawartości

Zaolejona skrzynia biegów manual


Michał735i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wymieniałem sprzęgło i przy okazji zleciłem wymianę uszczelniaczy 12 i 16 http://www.realoem.com/bmw/diagrams/k/g/1.png ,bo wcześniej trochę się pociła skrzynia.Po tygodniu od wymiany sprawdzam czy jest sucha skrzynia a tu wszystko zachlapane olejem(tunel wału,łapa skrzyni i cały tył skrzyni).Czy mógł się rozszczelnić simmering 12,od czego zacząć poszukiwania usterki? Druga sprawa to skaczący lewarek zmiany biegów,głównie przy hamowaniu silnikiem,przed wymiana sprzęgła nic takiego się nie działo.Poduchy skrzyni dobre,podpora wału nowa,przegub elastyczny wału dobry a lewarek ma duże luzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałeś takie powiedzenie - jak skrzynia biegów w bmw jest sucha, to oznacza, że nie ma w niej oleju :wink: Czasami dobrze to oddaje rzeczywistość. Jeżeli wycieki są minimalne, to nie ma się co przejmować, tylko okresowo sprawdzać stan oleju.

 

A co do lewarka - :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hehehe - mam ten sam problem, po wymianie sprzęgła i tych dwóch siemeringów, również mam wyciek oleju ze skrzyni. Dodam tylko, że dzieje się to głównie przy ostrzejszej, szybszej jeździe. Siemeringi oryginalne BMW z ASO, wymienione drugi raz po zmianie sprzęgła, bo pierwsze przeciekały, można powiedzieć, zaraz po założeniu.

Może ktoś ma jakiś pomysł na ten wyciek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co przychodzi na myśl to źle założone lub zostały "skaleczone" elementy które uszczelnia simering.Co do lewarka to wygląda to tak jakby obciążenia panujące na sprzegłe przenosiły się na drążek,ale co to może być to nie mam pomysłu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem z olejem na skrzyni jak na razie rozwiązany,oryginalny simering plus polerka flanszy i jest sucho.Żeby usztywnić lewarek trzeba by było znowu ściągać skrzynię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.