Skocz do zawartości

Mokra podłoga w e90


agang

Rekomendowane odpowiedzi

Hey dopadło i mnie. Dywanik mokry mniej wiecej na srodku. Podloga tez mokra, ale wydaje sie ze od dywanika.

 

No nic, do wymiany mam silownik drzwi, kupie wiec nowe klipsy i sprawdze pianke na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Jestem nowy na forum, ale problem mokrych dywaników rozwiązałem przez przypadek. Woda przedostaje się przez podszybie do wlotu nagrzewnicy. W dolnej części szyby jest uszczelka z rynienką w którą wpinamy podszybie. Jeśli jest one nie wpięte, a u mnie przez niechlujny montaż tak się stało woda wędruje przez kanały pod dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Jak kupiłem samochód, to zauważyłem, że od strony kierowcy dywanik pod lewą stopą jest mokry. Po dzisiejszej myjni okazuje się, że świeżo zamoczony jest również prawy dywanik od strony drzwi (spora ilość wody jeszcze nie wsiąkniętej w dywanik).

Jutro sprawdzę te kratki i podszybie. Dziwne, że leje się po obu stronach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy na forum, ale problem mokrych dywaników rozwiązałem przez przypadek. Woda przedostaje się przez podszybie do wlotu nagrzewnicy. W dolnej części szyby jest uszczelka z rynienką w którą wpinamy podszybie. Jeśli jest one nie wpięte, a u mnie przez niechlujny montaż tak się stało woda wędruje przez kanały pod dywaniki.

Czy mógłbyś zrobić zdjęcie, albo opisać o którą rynienkę chodzi; czy może tę z gumową uszczelką, którą przykrywa plastik od filtra kabinowego? Czy coś odkręcałeś, żeby dostać się do tej rynienki? O które "wpinki" chodzi?

 

Wyczyściłem dzisiaj zapchane kratki i podociskałem gumową uszczelkę gdzie się dało bez odkręcania czegokolwiek, czy coś jeszcze da się zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze nie wiem czy odkryłem przyczynę, ale dziś wyczyściłem małe kratki, które są po obydwóch stronach silnika tuż przy zawiasach maski. Były całkowicie zabrudzone i przez to odpływ nie był drożny.

Teraz trzeba czekać na deszcz lub pojechać na myjnie :)

 

W jaki sposób to czyściłeś ?? Przepchałeś jakimś drutem czy jak ?? Bo jak rozumiem przeczyściłeś do samego dołu czyki odpływu ?

 

 

Ja tez tak mialem w a4 kiedys, tez mialem zapchany odplyw. Przewaznie liscie jesienia je zapychaja. Sasiad mial taki problem tez mu to rozwiazalem w ten sam sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Wydaje mi się, że problem zniknął po tym, jak poprawiłem gumę, która zbiera wodę do kratki. W obu przypadkach (prawa i lewa strona) "dzyndzle", które trzymają gumę i zaczepiają o plastikowe elementy, nie wystawały w całości tylko były nieco schowane i przyciskały gumę tak, że woda zlewała się do środka zamiast do kratki.

Jak na razie mam sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po dzisiejszej myjni (a w sumie to w trakcje mycia) zauważyłem, że woda leje się dosłownie ciurkiem przez dolną krawędź drzwi w miejscu gdzie plastikowa osłona łączy się z tapicerką.

Po prostu załamka. :evil:

Wlewa się tak z prawej jak i lewej strony przednich drzwi.

Co to za bubel? Radził sobie ktoś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem mokrych dywaników niestety wrócił, a przyczyną jest przelewanie się wody z szyby bocznej drzwi do wnętrza drzwi (co jest normalne), jednak woda zamiast trafiać do odpływów w dolnych rogach drzwi, wylewa się spod plastikowej tapicerki na drzwiach i wzdłuż uszczelki spływa do przodu progu i dalej do środka na dywan.

Jadę z tym do serwisu, bo sam boczków nie rozbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary poczytaj dokładnie ten temat + poszukaj na forum, to z pewnością wina odklejonych mat wygłuszających pod boczkami tapicerki

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary poczytaj dokładnie ten temat + poszukaj na forum, to z pewnością wina odklejonych mat wygłuszających pod boczkami tapicerki

dokladnie,rozbierz boczek i bedziesz wszystko widzial,kup tylko wczesniej klej zebys nie rozbieral dwa razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem boczek (nawet nie jest to takie skomplikowane) i próbowałem poprzyklejać ten klej, który trzyma piankę (ciągnie się jak stara guma do żucia :lol: ), ale na niewiele się to zdało. Wygląda na to, że ktoś już wcześniej odklejał ten klej, a ten nie trzyma już tak dobrze jak założony fabrycznie.

 

Założyłem foliowe kurtyny do wnętrza drzwi, ale po myjni woda mimo wszystko dostaje się do środka. Fakt, faktem, że w mniejszej ilości, ale nie jest to tak, jak miało być (przy polewaniu z butelki, było ok).

 

Od kolegi mechanika dowiedziałem się, że takimi klejami, jakim przypięte jest piankowe wygłuszenie, montuje się szyby w samochodach.

Tak to wygląda:

KLIK

 

Jak nie znajdę na miejscu, to kupię przez alle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to kupilem w jakims sklepiku z czesciami do samochodow i za nie duze pieniadze , mi sie odklejala bo jak orzyciemniali szyby to je wyjmowali i chyba kleju im zabraklo :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj w dziale zrób to sam, jeden kolega z E46 podawał instrukcje co i jak zrobić, żeby było dobrze + dodatkowo mój opis, polecany klej to ktorys z produktów firmy Soudal do zastosowań profesjonalnych.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej, który jest użyty do przyklejenia pianki do konstrukcji drzwi, to "klej do montażu szyb", marka akurat nie jest istotna.

Klej na świeżo ma konsystencję rzadkiego silikonu (kolor czarny) i doskonale przykleja się do wszystkiego, zastygnięty, jak już wcześniej pisałem, przypomina w konsystencji gumę do żucia. Przy używaniu tego kleju konieczne jest założenie lateksowych rękawic, bo inaczej, to czeka nas mozolne czyszczenie dłoni z czarnej mazi, która niczym nie chce puścić, dosłownie niczym.

 

Po odtłuszczeniu lakierowanych powierzchni, test z myjnią jest na 5+. Wreszcie szczelne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem to samo mokry dywanik,pianka odklejona była pod boczkiem.

Trzeba zdemontować boczek i podkleić piankę,ja użyłem suszarki do włosów do rozgrzania starego kleju idzie idealnie i trzyma jak fabrycznie.

Po tym zabiegu zero wilgoci w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Potwierdzam rozwiązanie. Taka sama sytuacja pojawiła się w mojej e91 po przyciemnieniu szyb - woda dostawała się do kabiny i moczyła tapicerkę. Prawdopodobnie Panowie, którzy przyciemniali szyby za słabo się przyłożyli do ponownego przyklejenia gąbki.

Klej podgrzałem aż zrobił się moco lepki i przykleiłem od nowa. Musiałem niestety zrobić ten zabieg na wszystkich drzwiach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ludzie jakie boczki jakie gąbki ja się nie znam na tym mógłby ktoś wkleić jakieś foty u mnie pływa od strony pasażera

Co Ci pływa od strony pasażera? :lol:

Odkręcisz boczek (najpierw podłużna listwa wychodzi bez odkręcania), to zobaczysz ocb.

Nie sposób coś zepsuć.

A jak woda się wlewa, to znaczy, że są nieszczelności na kleju łączącym metal z gąbczastą wytłoczką od środka pod boczkiem.

 

Wesołych Świąt. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.