Skocz do zawartości

320i Zabezpieczenie w razie dachowania w cabrio-jak schować?


Fireball

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zakupiłem e36 cabrio w angielskiej wersji. Jest to auto powypadkowe, lekko uderzone w lewy przód, a z tyłu na wysokości szyby są wysunięte dwie podpórki. Nie poznałem jeszcze tego auta zbyt dobrze ale to zapewne zabezpieczenie przed zmiażdżeniem pasażerów w przypadku dachowania. Problem polega na tym że nie wiem jak te podpórki schować z powrotem do środka...

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąki wystarczy schować z powrotem ponoć i bez problemu zadziałają ponownie...

Tu masz kolego wszystko pięknie pokazane :

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1177979

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążki schowały się bez żadnego problemu i wcale nie trzeba zdejmować z nich plastikowych nakładek. Po prostu na krótko przed całkowitym schowaniem trzeba wyjąć narzędzie i po sprawie. Natomiast co do zagłówków to rzeczywiście trudno je wysunąć, ja podważyłem je deską owiniętą szmatą żeby nie podrzeć tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co je uruchamia w razie dachowania??

 

Niestety nie tylko w razie dachowania. Wystrzeliwują one również w przypadku zderzenia czołowego , uszkadzając z reguły przy okazji tylną szybę... :?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co je uruchamia w razie dachowania??

 

Niestety nie tylko w razie dachowania. Wystrzeliwują one również w przypadku zderzenia czołowego , uszkadzając z reguły przy okazji tylną szybę... :?

 

Dokładnie tak jak w moim aucie, uderzony lewym przodem i rozerwana od drążków tylna szyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.