Skocz do zawartości

NightVision - doposazenie do e61


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
No czas na doposażenie w night vision :wink: , wiązkę już mam ( mam dokładny schemat podłączenia :) ) , dziś dałem koledze do sparowania kamerę i moduł ( moduł musi być z odpowiednim oznaczeniem mikroprocesora). Wiązka zamontowana w samochodzie , teraz czekam na sparowaną kamerę i moduł. Jak "odpalę " to dam znać . Podłączenie bardzo proste 6 przewodów z kamery "wchodzi" w moduł night vision i dodatkowo do tego modułu należy podłączyć CAN , dwa przewody do CIC , zasilanie, masa, włącznik kamery. Jakby ktoś z kolegów chciał dokładny schemat to służę pomocą :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brawo :cool2:

Do jakiego modelu doposaźasz?

Pochwal się koniecznie

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł+kamera to jeszcze nie wszystko,bo komplet jest też sparowany z CAS.Miałem komplet z innego auta dawcy NVE+NVK i niestety nie mogłem tego odpalić w aucie z uszkodzoną kamerą.Mam nadzieję że Ci się uda :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ten spryskiwacz gdzie jest podłączony do instalacji spryskiwania lamp? i czy ma podgrzewaną dysze? planuje taki spryskiwacz dołozyć do radaru
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1) Tak, jest podgrzewany itp itd. Kamerkę myje i po wyschnięciu faktycznie coś lepiej w niej widać. Podłączony jest do tego samego systemu ale uruchamia się chyba tylko przy włączonej kamerce - tak samo jak spryski świateł tylko przy włączonych światłach.

 

2) Pomijając ergonomię i komfort samego oglądania obrazu z kamerki czy też macie tak, że ciężko wyregulować jasność i ostrość obrazu ?? Ogólnie rzecz ujmując jestem mega zawiedziony tym rozwiązaniem i tak jak ktoś wcześniej pisał też użyłem tego kilka razy na kilka lat jazdy autem.

 

3) Po co ci taki spryskiwacz na radar ?? Mi działa nawet jak mam go zawalony syfem drogowym - łącznie z cienką warstwą śniegu. Daje też dosyć kierunkową i małą wiązkę płynu więc nie wiem czy umyje Ci cały radar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega mi mówił źe radar wariował ,w pewnych momentach auto hamowało nie potrzebnie.

Zjechał na CPN i patrzy na radar , a na nim jakiś robal rozmazany -wyczyścił kule i wszystko ok :D

Moźe i to zbędne skoro inźynierowie o tym nie pomyśleli to szkoda zachodu

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi czasami wariuje jak np. na autostradzie lub drodze ekspresowej są ekrany lub bariery przeciw oślepieniowe - wchodząc w łuk potrafi pomylić to z samochodem i zacząć hamować. Trwa to sekundę (jest jednak drażniące) i nie ma wpływu czy radar jest czysty czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

Odgrzeje kotleta

Udało się komuś doposażyć Night Vision w e60 ?

KTM71 ?

Bono ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są chyba emulatory na rynku bo NV z tego co kojarzę pod vin jest ale nie jestem na 100% pewny

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.