Skocz do zawartości

e39 - funkcja radia REG i inne - krótki opis (INFO)


oggy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawien dawna zastanawialem sie, coz to za magiczna funkcja REG kryje sie w moim radiu (funkcje te na pewno dostepne sa w Business RDS i w Professional RDS) - poniżej krotki opis:

1. a. wersja Business RDS: Wciskamy na dluzej MID prawa strone przycisku pod RDS/TP - na wyswietlaczu pojawi sie REG ON lub REG OFF

b. wersja Profesional RDS: wciskamy prawa strone przycisku (na MID) pod AM/FM - na dluzej - na wyswietlaczu pojawi sie od lewej REG ON (lub OFF), dalej RDS ON etc. - wciskamy pod REG ON - funkcja REG zostaje wlaczona.

 

Opis dla przykladu RMF - przejezdzamy przez Polske - zmieniaja sie czestotliwosci dla tego radia. O ile funkcja REG ON jest wlaczona - radio postara sie automatycznie znalezc nasz RMF po zmianie czestotliwosci nadawania.

 

2. Autostore - w Business RDS istnieje funkcja AUTOSTORE dla stacji radiowych. Po wcisnieciu przycisku FM1/AM po lewej stronie odpowiednio dlugo na wyswietlaczu MID pojawi sie napis AUTOSTORE. Zapamietanych automatycznie zostanie 6 stacji o najwyzszej sile sygnalu w miejscu, w ktorym sie znajdujemy.

 

3. Ustawienie stacji radiowej poprzez podanie czestotliwosci (Profesional RDS)

wciskamy przycisk "m" - na wyswietlaczu pojawi sie napis "TUNE" - w przeciagu pierwszych 8 sekund od pojawienia sie napisu podajemy pierwsza cyfre czestotliwosci - z uzyciem klawiatury MID. Nastepnie wybieramy kolejne cyfry czestotliwosci.

 

Mam nadzieje, ze chociaz komus sie to jako maly Hinweis przyda. Jak widac nawet w prostych radiach mozna sie pobawic;)

 

BTW: jesli ktos wie co znaczy w gornym prawym rogu MID pojawiajacy sie napis "LOCAL" wraz z mrugajacym jakby 3-kreskowym wskaznikiem zasiegu - bede wdzieczny za podpowiedz (nie mam pojecia co to mimo przestudiowania kilku dokumentow...)

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wielkie dzięki za REGa :)

I dołączam się do pytania odnośnie LOCAL.

Mam wyświetlacz 16;9 i tam przy stacjach radiowych jest możliwość ustawienia LOCAL z różnymi znakami..literami alfabetu itp= ale o co z tym chodzi?

Dzięki i pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOCAL: Pozycja “Local” w obszarach z silnym sygnałem pozwala na zatrzymanie radia tylko na “silnych” stacjach podczas ręcznego strojenia czyli omija wszelki lokalne stacje ze słabym sygnałem.

Przeciwieństwem tego w radiach jest opcja “Distant”.

Mam nadzieję że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w kwestii dzialania radia bez kluczyka nie doradze - za to chetnie podlacze sie pod pytanie, bo faktycznie czasami przydaloby sie moc wlaczyc radio bez zabaw przy stacyjce.

 

Dzieki tez za info o Local.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie włączenia radia bez kluczyka to z tego co pamiętam to podłączało się zasilanie (czerwony +) na chyba pomarańczowy kabel (jeśli dobrze pamiętam to podtrzymanie radia) i wtedy wystarczy włączyć radio przyciskiem...ale mogę się mylić bo dawno tego nie robiłem..

 

Pozdrawiam

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

CZeść,

Odgrzałbym temat z "LOCAL" na dużym wyświetlaczu 16:9.

Niektóre stacje radiowe mają wyświetlone swoje nazwy, przy innych jest: "LOCAL-X", zamiast X są kolejne litery alfabetu. Wygląda to mniej więcej tak:

- LOCAL-1

- LOCAL-C

- LOCAL-3

- LOCAL-4

- LOCAL-B itp itd

 

RDS mam włączony i na samej górze wyświetlane są info o stacji ale tu gdzie wypisane są wszystkie stacje mam właśnie coś takiego.

 

http://img202.imageshack.us/img202/3508/x3ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie LOCAL to chyba tyle > viewtopic.php?t=63596&highlight=local

 

gdzieś to też było opisywane dlaczego tak zapisuje a nie inaczej, ale nie mogę znaleźć. Jedyne co pamiętam to, że jak miałeś wcześniej zapisaną stację i ją nadpiszesz inną lub tą samą to będzie miał napis local.

Ja raz zapisując stację jako nowa w puste miejsce na liście, wcisnąłem "zapamiętaj" jak na wyświetlaczu pojawiła się nazwa stacji i z tą nazwą mi się stacja zapisała, ale nadpisać nazwą innych nie mogłem.

 

Jak znajdę szerszy temat o tym Local - z innego forum - to wkleje

 

 

i jeszcze http://bmw-diag.pl/Thread-e60-Professional-nazwa-stacji-zamiast-napisu-local-jak

 

viewtopic.php?f=91&t=175091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić by radio grało bez kluczyka ?

ja , kumpel i jego szwagier mamy Business RDS

ja i kumpel musimy mieć kluczyk w stacyjce i to przekręcony w pierwszą pozycję a szwagrowi kumpla gra bez klucza w stacyjce !

 

Na radio podany jest stały plus do pamięci radia i drugi pojawia się po przekręceniu stacyjki w pozycje pierwszą i uruchamia radio, to ten kabelek trzeba zasilić na plus stały i będzie grało bez kluczyka w stacyjce. Wystarczy prosty miernik na prąd stały lub żaróweczka 12 V i pomierzyć. W radiach zazwyczaj są to kable o kolorach czerwony i pomarańczowy, nie wiem jak jest z kolorami w fabrycznych radiach bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zrobić by radio grało bez kluczyka ?

ja , kumpel i jego szwagier mamy Business RDS

ja i kumpel musimy mieć kluczyk w stacyjce i to przekręcony w pierwszą pozycję a szwagrowi kumpla gra bez klucza w stacyjce !

Ja mam u mnie tak :wchodzę wciskam to pokrętełko od głośności i radio się włącza. Radio oryginalne.Ale czy poprzedni właściciel coś tam przerabiał to nioe wiem,w poprzedniej beci tak też miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak kluczyk jest w poz 1 (tak mam w e38), przynajmniej posiadając BC i navi bo przecież jakbyś zapomniał wyłączyć radio np. na noc to akumulator umarł w butach. Ot takie zabezpieczenie przed rozładowaniem aku. No i chyba inaczej system w samochodzie by się nie usypiał, wzmacniacze radiatory i cała elektronika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.