Skocz do zawartości

Woda na dywaniku z tylu po prawej stronie


thenygoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow, wsadzajac dzis dzieciaka do tylu poprawialem dywanik i zauwazylem, ze wykladzina pod nim jest przesiaknieta woda. Zauwazylem tez nasiakniecie uszczelki ramy otworu drzwi TP na dole w czesci przedniej. Jak zajrzalem na spod drzwi to zauwazylem, ze woda musiala wyciekac spomiedzy tapicerki, a szkieletu drzwi, czyli miejscem teoretycznie suchym. Zapewne odkleila sie folia, ktora jest pod tapicerka i "puszcza" wode splywajaca po szybie prosto pod tapicerke, zamiast kierowac ja na zawnatrz folii.

Czy mial ktos kiedys podobny problem???

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kumpel mial dokladnie to samo a nawet gorzej bo jechal z dziewczyna w deszczu i nagle jak zatrzymywal sie na czerwonnym to dziewczyna powiedziala "slyszales tak jak by woda byla w aucie" no i sie obrócił i rzeczywiście po prawej stronie z tylu bylo "mokro". Tylko nie tak jak u ciebie ze dywanik byl mokry tylko bylo okolo 5cm wody. Zapytam czy odkryl co to bylo i dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osob mialo juz ten problem w e39, mnie tez to nie ominelo. Odkleila ci sie zapewne mata wygluszeniowa miedzy tapicerka a drzwiami. Poczytaj sobie napewno ci pomoze http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=6504

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba mam to samo w 520 d, tyle że od strony kierowcy. jestem w trakcie sprawdzania tego i czekam na deszczowa pogodę. U mnie zaczęło coś cuchnąć i odkryłem mokry dywanik za kierowcą, myślałem , że to był przemoczony parasol który rzuciłem dzień wcześniej do tyłu ale wody było za dużo. Więc pewnie to tak jak piszecie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpinam się pod temat.Wczoraj przesuwając tylny dywanik za fotelem pasażera poczułem że jest mokro(nie stoi woda ale naciskając na dywanik czuć i słychać wodę).

 

Po otwarciu drzwi zauważalna jest woda na listwie progowej.Czytając wasze opinie wychodzi na mate wygłuszającą w drzwiach.Tylko mam pytanie czy chodzi o tą mate co jest przyklejona bezpośrednio bod boczek drzwi (zasłaniającą dostęp do mechanizmu szyb itd czy o tą co są drzwi od środka wyklejone) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.Wczoraj przesuwając tylny dywanik za fotelem pasażera poczułem że jest mokro(nie stoi woda ale naciskając na dywanik czuć i słychać wodę).

 

Po otwarciu drzwi zauważalna jest woda na listwie progowej.Czytając wasze opinie wychodzi na mate wygłuszającą w drzwiach.Tylko mam pytanie czy chodzi o tą mate co jest przyklejona bezpośrednio bod boczek drzwi (zasłaniającą dostęp do mechanizmu szyb itd czy o tą co są drzwi od środka wyklejone) ???

Chodzi o ta matę, którą widzisz zaraz po zdjęciu tapicerki/boczka drzwi. Ona jest przyklejona do blachy drzwi taki kitem. Proponuję abyś do ponownego przyklejenie maty użył podobnego specyfiku bo niektórzy kleją to różnego rodzaju klejami montażowymi, silikonami trwałymi itp ale takie rozwiązanie będziesz przeklinał w dniu kiedy przyjdzie Ci ponownie zajrzeć do rzwi/bebechów drzwi i będziesz musiał praktycznie zniszczyć matę żeby to oderwać. Są różne tego typu specyfiki do klejenie - ja kleiłem to specyfikiem firmy BOLL - był to specjalny kit do klejenia uszczelek i reflektorów samochodowych.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeczytalem sobie ten temat i poszedłem sprawdzić u siebie i okazalo sie ze też mam mokre dywaniki z tylu i stąd moje pytanie - jak sie dobrać do tych drzwi (nie chciałbym połamać jakiś zaczepów czy coś urwać) gdzie są jakieś wkręty czy zatrzaski od tapicerki w tylnich drzwiach? a tak właściwie to którędy ta woda wlatuje do środka? dobra po tej nieprzyklejonej folii wlatuje do środka drzwi a później? ma może ktoś jakieś doświadczenia z obserwacją? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeczytalem sobie ten temat i poszedłem sprawdzić u siebie i okazalo sie ze też mam mokre dywaniki z tylu i stąd moje pytanie - jak sie dobrać do tych drzwi (nie chciałbym połamać jakiś zaczepów czy coś urwać) gdzie są jakieś wkręty czy zatrzaski od tapicerki w tylnich drzwiach? a tak właściwie to którędy ta woda wlatuje do środka? dobra po tej nieprzyklejonej folii wlatuje do środka drzwi a później? ma może ktoś jakieś doświadczenia z obserwacją? Pozdrawiam

W drzwiach przednich masz 2 śrubki do odkręcenia - jedna jest (po otwarciu drzwi) w kanale wentylacyjnym a druga jest pod zaślepką w klamce drzwi (zaślepkę w klamce podważasz jakimś cieniutkim śrubokrętem). W tylnych drzwiach na pewno masz śrubę w zaślepce klamki od drzwi. Nie wiem czy gdzieś jeszcze ale z tego co pamiętam to chyba nie - ale na wszelki wypadek obejrzyj jeszcze po otwarciu drzwi dookoła gdyby sie okazało, że jednak jest tam gdzieś jeszcze jakaś śrubka. Po odkręceniu tej śrubki podważasz lekko boczek (np śrubokrętem owiniętym w szmatkę żeby nie pokieraszować lakieru na drzwiach i tapicerki), wkładasz palce pod spód i z wyczuciem szarpiesz. Cały boczek jest na zatrzaskach dookoła plus jeden większy zatrzask na środku całego boczka. Jak podważysz ten boczek na brzegu to zajrzyj tam i będziesz widział gdzie mniej więcej są zatrzaski i wtedy w tych miejscach szarp w celu wypięcia go z zatrzasków.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.