Skocz do zawartości

Nowa 1 juz za 12 miesiecy :)


Mateush1685047805

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwszym szoku muszę stwierdzić, że nie jest tak źle jak mogło się wydawać. W ruchu wygląda zdecydowanie lepiej i na zdjęciach innych niż centralnie front/tył. Wersja M-pakiet wygląda bardzo dobrze na tym zdjęciu kilka postów wyżej. Jestem pewien, że na żywo będzie wszystko wyglądać lepiej - w końcu z co drugim nowym modelem BMW jest tak, że zdjęcia nie do końca oddają charakter samochodu. Ja tam trzymam kciuki za sukces nowej jedynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi już się zaczyna podobać - robie się coraz "starszy"

 

porównanie kilku "szczegółów

 

______________________________________F20 (2011)___E87 (2004)

Długość [mm]_____________________________4324_______4239

Szerokość [mm]___________________________1765_______1748

Wysokość [mm]___________________________1421_______1421

Rozstaw osi [mm]_________________________2690_______2660

Pojemność bagażnika [l]____________________360/1200___330/1150

Masa pojazdu gotowego do jazdy 116i [kg]_____1290_______1255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie po tym filmiku to trochę zmieniłem zdanie :mrgreen:

Sam już nie wiem, może te pierwsze odczucia spowodowane są tym, że człowiek jest delikatnie zazdrosny bo wyszedł nowy, świeży model :mrgreen: i dlatego tak krytykuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi już się zaczyna podobać - robie się coraz "starszy"

 

porównanie kilku "szczegółów

 

______________________________________F20 (2011)___E87 (2004)

Długość [mm]_____________________________4324_______4239

Szerokość [mm]___________________________1765_______1748

Wysokość [mm]___________________________1421_______1421

Rozstaw osi [mm]_________________________2690_______2660

Pojemność bagażnika [l]____________________360/1200___330/1150

Masa pojazdu gotowego do jazdy 116i [kg]_____1290_______1255

 

Zwiekszono dlugosc. Ciekawe czy dzieki temu udalo im sie znalezc miejsce na nogi dla pasazerow tylnej kanapy... :?

 

Na BMW Trends pisza wiecej o planowanych wersjach, silnikach itp.: http://www.trends.com.pl/BMW-Trends/Modele/Druga-jedynka.html

"Kiedy rozum śpi, budzą się demony" - Francisco Goya


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszono dlugosc. Ciekawe czy dzieki temu udalo im sie znalezc miejsce na nogi dla pasazerow tylnej kanapy... :?

 

gdzieś wyczytałem że miejsca na nogi z tyłu jest więcej bodajże o 21 mm, nie wiem czy to dużo czy mało, na rozmiarze buta wydaje się dużo ale na przestrzeni za fotelem?, nie wiem...

 

poza tym chyba ważniejsza jest odległość kanapy od środkowego słupka w wykroju tylnych drzwi bo to ma wpływ na komfort wsiadania i wysiadania, u mnie w E81 jak już usiądziesz na tylnej kanapie to miajsca jest wystarczająco dużo, poniewaz kanapa jest dosyć głeboka i przy 187cm wzrostu nie wadzę kolanami o przednie oparcie, mały jest tylko wykrój wnęki na stopy, mam tylna kanapę dwuosobową przez co wrażnenie ilości miejsca na boki też jest bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś przeglądałem ulotkę BMW o nowej serii 1, ciekawa jest paleta kolorów ...

 

http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/1series/5door/2011/_shared/catalogue_en/pdf/1series_flyer.pdf

 

Valencia Orange ma być dostępny od listopada 2011 - trochę słabo bo to unikatowy kolor z 1M Coupe a trafił do nowej 1'ki, drugi to bodaj z M'ki niebieski, też powinien być dostępny tylko w unikatowych modelach.

Ja tak uważam, jak bym kupił VO 1M Coupe to bym się wkurzył, że w tym kolorze może być 116i (bez obrazy) :nienie:

 

Zobaczcie na ulotce na 9tej stornie, całkiem fajnie wygląda srebrny w Urban Line. Szkoda że narazie wiadomo o jednym wzorze 18' felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F10 też mi się nie podobała jak widziałem ją na zdjęciach i przez pierwszy miesiąc w salonie , dziś wiem że chętnie bym ją kupił :) .

 

Ale czy tak będzie z jedynką hmmm , fakt filmik troszku zmienił moje nastawienie co do tego samochodu , ale wydaje mi się że stylistyka jest za "mocna" co może spowodować to że ludzie na ulicy będą mówić " jak można było takie auto kupić , chyba tylko dla znaczka lub musieli by mi dopłacić aby jezdzić tym modelem" . Ja tak sam mówię gdy widzę wypasioną furę w kiepskim kolorze :) .

 

Na dzień dzisiejszy po zdjęciach i filmikach mogę stwierdzić że według mnie to wtopa BMW :( .

 

Nie dziwie się że 1M zrobili jeszcze w "starej " budzie , bo gdyby wsadzili to do nowej jedynki to nikt by tego nie kupił :)

Takie moje zdanie .

 

Ale ten "telewizor" można domówić sobie zacny hah :)

 

Bardziej przypomina mi to auto hyundai i30 lub kia ceed - jedyną rzecz którą zauważyłem poza zapewne jakością i wykonaniem to jakieś 100 tys zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

też się bawię i 116i w porównywalnym wyposażeniem opcjonalnym jak u mnie kosztuje w salonie mniej wiecej tyle samo 120kzł, zatem w tej wersji silnikowej + doposażenie - poziom cen F20/E87 raczej nie uległ wiekszej zmianie. Z kwestii, za które nie każą teraz dopłacać to chyba tylko elektryczne szyby z tyłu :duh: i zwykła klima bo w E87 przynajmniej przed liftem za zwykłą klimę też się dopłacało :mad2:

 

Ciewkawe jak w Waszych wersjach silnikowych i lepszym doposażeniu będą jakieś większe różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120d jest chyba tańsze na dzień dobry o jakieś 4tyś.

 

Ciekawie wygląda Radio BMW Proff., albo jakiś błąd w konfiguratorze, bo jak dodałem to radio to pojawił się mały LCD w desce.

Druga rzecz to śmiesznie wygląda ogrzewanie tylniej szyby, paski ala tęcza a nie poziomo.

 

Ktoś jeszcze coś ciekawego zaobserwował? Co sądzicie wzorach felg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W sumie nie jest zła, zobaczymy jak będzie jeździć na drogach. Z tego co pamiętam to ja do obecnej jedynki nie miałem przekonania :D a teraz po prostu boskaaa jest dla mnie :P :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na moją "świerzynke", pozbywszy się uprzednio swojej pierwszej jedyneczki, planowany termin odbioru - pod koniec września, z chęcią podzielę się z kolegami pierwszymi wrażeniami. Dzisiaj rozmawiałem z bratem, który przejechał się nową 1-ką za granicą na terenie jakiegoś składu celnego, jego opinia była bardzo pozytywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Bardzo możliwe :D . W załączeniu link do zdjęć z ostatniej soboty w okolicach Stuttgartu: http://imageshack.us/g/703/mg4426y.jpg/ - jeszcze Werkstestwagen - czyli fabryczny samochód testowy :D. Zobaczcie znaczki na klapie. Przodu się nie udało cyknąć ale ma już normalne nerki z przodu. Zjechał z autostrady jak go mijałem. Zdjęcia robione przy 180 km/h przez pasażera.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe :D . W załączeniu link do zdjęć z ostatniej soboty w okolicach Stuttgartu: http://imageshack.us/g/703/mg4426y.jpg/ - jeszcze Werkstestwagen - czyli fabryczny samochód testowy :D. Zobaczcie znaczki na klapie. Przodu się nie udało cyknąć ale ma już normalne nerki z przodu. Zjechał z autostrady jak go mijałem. Zdjęcia robione przy 180 km/h przez pasażera.

 

Może testują jakiś "normalny" silnik który trafi pod maskę nowej 1er, bo na chwilę obecną to trochę przesadzili z downsizem jednostek napędowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.