Skocz do zawartości

dołożenie PDC


PAVKO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto/ czy da się zakładać PDC do e60 i jaki w przybliżeniu może być koszt takiej operacji. Czaję się na jedną sztukę która nie ma tego w wyposażeniu, czy taki bajer jest rzeczywiście przydatny czy to raczej tylko gadżet i nie warto sobie zawracać gitary?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To były E60 bez czujników parkowania? Zdecydowanie przydatny. Może nie tyle z przodu co bardziej z tyłu auta. To bardzo ułatwia życie :)

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly e60 bez pdc ;) i oglnie warto miec ... dolozenie PDC to nie jest az tak duzo roboty jak sam tyl... ale jak jeszcze przod to trzeba pociagnac wiazke i kupic nowe zderzaki z PDC :) zalezy czy sie oplaca.. bo dolozenie tego PDC to operacja rzedu 3000zl pewnie.. jak oryginal ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ułatwia życie to prawda (w poprzednich 2 autach miałem) - moje E60 nie ma i też się zastanawiałem nad tym elementem ale z moich informacji wynikało, iż jest to koszt porównywalny do tego co Dajmon napisał - mnie krzyknęli 3500 PLN.

I przestrzegam widziałem we wtorek E60 z PDC "nieoryginalnym" wiocha jak trzeba - nawet się nie waż :D

 

Da się żyć bez :D tylko trzeba wytężyć uwagę i wzrok oraz wyczuć samochód.Póki co już się na nowo przyzwyczaiłem (pamiętam czasy kiedy pomykałem W124/ S350TD lub 735i bez i się jeździło w najlepsze). Najgorzej jest wieczorem/nocą gdyż (SICK) wsteczny w BMW to jest tak "silny" jakbym dziecka latarką się bawił ;) i naprawdę trzeba wtedy uważać.

Przy okazji - idzie jakoś wzmocnić światło wstecznego ? Póki co przy cofaniu moim E60 w automacie widzę czerwone światło lamp tylnych lub stopu które są 1453 razy mocniejsze od wstecznego (i nie mam spalonych żarówek).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item1180389107_bmw_545i_5_8_s_100_km_h.html

Chodzi mi o auto z linka, serce ma piekne ale wyposażenie takie sobie. Koledzy w innym dziale już mi na to zwrócili uwagę a w temacie e60 jestem na razie zielony. Dotąd moje auta nie miały czujnika parkowania i jakoś sobie radziłem ale w tej klasie auta może warto ny było go miec bo kiedyś przy sprzedaży ktoś będzie jęczał że straszna bida. Mam kolegę w ASO i może on po zniżkach coś by wykombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z opisu ,że auto ma fotele sportowe. Powiem szczerze, że sam takie posiadam i za każdym razem kiedy jadę w dalszą trasę klne na czym świat stoi. Radziłbym szukać komfortów- są naprawde bardzo wygodne .Sprzedający nie postarał się o dobre zdjęcia - fot wnętrza brak , jedna sugeruje jakby prawy refklektor był rozszczelniony choć to pewnie kwestia zdjęcia w pełnym słońcu.Ale generalnie auto ładne, cena też niezła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są fotele komforty - najlepiej to widać na zdjęciu numer 2 - samochód z przodu - przez szybę zauważ że zagłówki są komfortowe.

Z tego co sie orientuję sportowe nie miały takich zagłówków - i jest to element wyposażenia komfortowego.

 

Z pewnością zwróć uwagę na parujące lampy i halogeny.

 

Przy okazji - jak dla mnie coś tajemniczo cena za niska jak za 545i no ale może się mylę..

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilkę do tematu.. ja też w swojej e60 nie mam PDC i w poprzednich autach też nie miałem i zdecydowanie da się żyć bez tego nie wątpliwie przydatnego gadżetu.. Taka ciekawostka: jak kupowalem e60 i jezdzilem ogladac auta to ze dwie albo 3 e60 w automacie mialy jakąś skazę z tyłu, a miały PDC.. no i wlasnie sprzedający tłumaczyli sie ze wsteczny w automacie jest bardzo szybki z poczatku i kilka razy zwyczajnie nie okiełznali auta dzwoniąc w coś :( (dlatego też kupiłem manuala :norty: :norty: :norty: ) także jak nie masz problemu z cofaniem, kopertami itd to nie pakuj sie w taką kasę.. jesli juz mowimy o osprzęcie ORI.

 

Co do egzemplarza z allegro.. to faktycznie przyjrzyj sie przodowi.

Cena jak za 545 myśle atrakcyjna.. no i nie jest wcale taka biedna.. xenonki ma, skórkę, komforty z pamięcią, fajna kiera :lol:

Ogolnie auto ładne... ale osobiście bym mu się dokładnie przyjrzał.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechałeś z tym gwałtownym ruszaniem na wstecznym bo przypomnę, że zapinając bieg masz nogę na hamulcu i dopiero puszczając delikatnie samochód rusza, więc jak to możliwe...? Kolejny kit sprzedających???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pojechałeś z tym gwałtownym ruszaniem na wstecznym bo przypomnę, że zapinając bieg masz nogę na hamulcu i dopiero puszczając delikatnie samochód rusza, więc jak to możliwe...? Kolejny kit sprzedających???

mówię to co wciskali mi sprzedający :P jezdzilem automatem e60 ale tylko do przodu :D i to był mój pierwszy raz w życiu :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic mi nie wyskoczy to umówię się na oględziny w następną sobotę w jakimś częstochowskim ASO.Cena atrakcyjna, może ze względu, że kilka elementów było malowanych, co dla mnie ( jeśli nie był to dzwon czy coś w tym rodzaju) nie skreśla auta.Uciekła mi sprzed nosa podobna maszyna z Nowego Targu, którą ktos już kupił ( też miała coś malowane)

http://otomoto.pl/bmw-545-stan-idealny-wersja-europejska-C14232845.html - ta by mi bardziej pasowała ale nie zdążyłem :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dałem temat w odpowiednim dziale na dwóch forach czy ktoś te auta oglądał i zero odzewu jakby Częstochowa czy Nowy targ leżały gdzieś w Chinach. Miałem jechać do Nowego Targu ją sprawdzać, w ASO mi wyczytał że było kilka elementów robionych ale bez większych szczegółów. Być może stracę 500 zł na przegląd tej w Częstochowie, nie licząc podróży ale cóż nie mam wyjścia bo jesli sam nie sprawdzę to nikt mi nie sprawdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tej pory nie miałeś czujników i sobie radziłeś to nie będzie tragedii z jazdą - choć e60 do małych nie należy i trzeba będzie uważać szczególnie z cofaniem(choć wjeżdżanie do garażu też sobie wspomagam pdc).Gorzej jak byś był przyzwyczajony do tego systemu i przesiadł się na auto bez - ja wsiadając do innego auta bez pdc często się zapominam i czekam na pikanie a tu jakaś dziwna cisza! :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dałem temat w odpowiednim dziale na dwóch forach czy ktoś te auta oglądał i zero odzewu jakby Częstochowa czy Nowy targ leżały gdzieś w Chinach. Miałem jechać do Nowego Targu ją sprawdzać, w ASO mi wyczytał że było kilka elementów robionych ale bez większych szczegółów. Być może stracę 500 zł na przegląd tej w Częstochowie, nie licząc podróży ale cóż nie mam wyjścia bo jesli sam nie sprawdzę to nikt mi nie sprawdzi.

 

 

Obydwa samochody wisza juz na Allegro ponad rok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.