Skocz do zawartości

[E36] Zapaliła się czerwona kontrolka "wykrzyknik w kółku"


GP-T1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi. Zapaliła mi się wczoraj czerwona kontrolka wykrzyknik w kółku. Mam instrukcje i przeczytałem że oznacza to niski poziom płynu hamulcowego, ale po sprawdzeniu jest na max. Co może jeszcze oznaczać ta kontrolka? Za niskie ciśnienie? Czujnik się na pewno nie zepsuł bo sprawdzał mi elektryk? Kable przetarte gdzieś, a może ta kontrolka oznacza coś jeszcze? Kontrolka raz świeci mocno, a nieraz przygasa, ale świeci cały czas.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolka jest od czujnika klocków.Pamiętaj ,że czujnik klocków masz jeden z lewego przodu ,a drugi z prawego tyłu.Ta sama kontrolka jest jeszcze tylko od płynu hamulcowego,ale z tego co pisałeś to masz poziom.

Jeśli cię denerwuje ta kontrolka to odetnij czujniki a przewody połącz ze sobą .

Do kolejnych klocków proponuje nowe czujniki,bo warto mieć je sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja miałem na myśli inną kontrolkę :D

Więc jeśli to kontrolka od poziomu płynu hamulcowego,a stan jest odpowiedni,to sprawdź (podmień) pływak w zbiorniczku(czujnik ilości płynu).

Sprawdź jak chodzi pływak ,wyczyść go,jeśli dawno nie był wymieniany płyn może być osad, budyń pod grzybkiem pływaka,wtedy zwiera kiedy chce.

Przetarta izolacja na przewodzie jeśli styka do masy może dawać też takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze dużego doświadczenia z BMW, ale może spróbuj podłączyć pod kompa, jeżeli masz możliwość jakoś niedrogo. Ta kontrolka może (tak zgaduję) być powiązana z czymś jeszcze i twój samochód to wie, ale Tobie nie mówi :) U mnie świeciła się kontrolka od airbagu a dopiero podłączenie pod komputer diagnostyczny pokazało - napinacz pasa pasażera. I rzeczywiście - przetarty przewód. Niestety ta informacja mnie kosztowała 50 zł oraz wypaloną dziurę papierosem w słupku (pan mechanik z niewielkim szacunkiem się obchodził z samochodami klientów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.