Skocz do zawartości

[E39 525 tds] auto zgasło na drodze


DZWILU88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj wieczorem miałem problem z odpaleniam na zimnym silniku, kręcił chyba z 5 razy ale wróciłem normalnie do domu. Dziś rano też na zimnym silniku również miał problem z odpaleniem ale ruszył i przejechałem około 2 może 3 km i auto nagle zgasło. Teraz po odpaleniu jedynie rozrusznik uruchamia silnik i auto po sekundzie gaśnie:(. Co to może być. Pompę paliwa wymieniałem 2 lata temu wszystkie filtry wymieniałem w tym roku w lutym. Pompa była wymieniana na porządną ale firmy nie znam na pewno nie chińszczyzna. Dodam jeszcze ze akumulator jest dobry a rozrusznik kręci żwawo. Edytowane przez DZWILU88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpiąłem wężyk z filtra paliwa i odpaliłem auto i nic nie poleciało z filtra a chyba powinno. Jutro wyjmę pompę i zobaczę co się z nią dzieje. Jak ją podłącze do 12V w domu to powinna zadziałać? Wężyk nie był zapowietrzony zanim go odpiąłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim wyjmniesz pompę to w schowku w bagażniku po prawej stronie sprawdż bezpiecznik od pompy paliwa. jest tam też przekażnik od niej i łącząc odpowiednie przewody możesz sprawdzić czy pompka ruszy bez wyciągania jej z baku

http://img409.imageshack.us/img409/5036/zdjcie039w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czy pompa paliwa działa za pomocą INPY i za pomocą spięcia na krótko, czyli podpiąłem do niej kabelki prosto z akumulatora no i w obu przypadkach zadziałała, a auto dalej nie. Zrobiłem całkowity test auta i pokazało mi coś takiego. W necie znalazłem że to chyba nastawnik z pompy ale wtryskowej.

 

http://img205.imageshack.us/img205/3341/dsci0038d.jpg

 

Ida zaraz sprawdzić przekaźniki i bezpieczniki z tyłu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bezpiecznik nr 54 to ten trzeci od prawej (zielony) jest sprawny. Zamieniłem miejscami 3 jasnozielone przekaźniki, tak, aby żaden nie był na swoim pierwotnym miejscu i tak są takie same :). No i dalej nic. Sprawdziłem również bezpiecznik 31 jednak u mnie nie mam obsadzonego miejsca pod tym numerem jest najzwyczajniej pusty. Znalazłem przy okazji spalony bezpiecznik nr 22 ale to jakiś wentylator. Jednak po wymienia auto nadal odpala na sekundę po czym gaśnie.

 

http://img830.imageshack.us/img830/1616/dsci0041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem auto na warsztat, walczą z nim od poniedziałku, a jest już czwartek. Rozebrali pół auta żeby zdjąć pompę, potem stwierdzili, że koleś w czeladzi robi to bez zdejmowania pompy, po czym skręcili wszystko i chyba dziś auto zostanie zawleczone do czeladzi???? .Już sam nie wiem o co chodzi. Czy regeneracja pompy wtryskowej z demontażem to taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co trzeba zrobić, jeśli wymiana nastawnika to obejdzie się bez wyjmowania pompy, a dobry pompiarz zrobi to w 3-4 godziny. Ja wymieniałem nastawnik i trwało to mniej więcej tyle. A samo sprawdzenie czy pompa jest dobra to wystarczy dobry komputer nie trzeba wyjmować pompy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zatankować swoje auto tzn wlej z 20 literków i kręć aż zapali.Mi padła pompka paliwa wymieniłem ją na nową,ale pomimo wszystko musze mieć powyżej 20 litrów w baku,jak mam mniej to nie dostaje paliwa.Już nie wiem co mam robić,kupiłem te wężyki w baku i dalej to samo. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.