Skocz do zawartości

Mycie silnika benzynowego!


BarTeeeK89

Rekomendowane odpowiedzi

Mycie każdego silnika jest problemowe, gdyż elektryka jest największym wrogiem wody... Jeżeli chcesz myć, to musisz wszystkie elementy elektryczne zakryć np foliową reklamówką i obkleić taśmą żeby nie spadło. Myłem kiedyś silnik w 740 i było sporo potem problemów. Odpalić odpalił wyjechaliśmy na zewnątrz, a kiedy przyszedł właściciel po odbiór( po około 7 godzinach auto nie chciało odpalić). Musieliśmy od nowa wszystkie kostki odpinać i dmuchać sprężonym powietrzem, oczywiście przewody od świec też... Udało się i efekt był ok, ale są przypadki gdzie coś padnie i wcale nie odpali, wtedy dopiero zaczynają się schody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod maską nie ma wody jak pada deszcz?? Jak wszystko jest OK to mozna myć śmiało i to bez żadnego zakrywania folią czy czymś takim. Ja tak robie i nie ma nigdy żadnego problemu
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie cisnieniowe ogolnie nie jest zalecane.Jesli juz to niskim cisnieniem(raczej splukanie niz mycie).Nie ryzykowalbym mycia na goracym silniku.

Potraktuj silnik srodkiem do czyszczenia silnikow i splukaj niskim cisnieniem.

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział ze nie jest zalecane gdzie to pisze tysiace mechaników spryskuje dms czy innym srodkiem silnik i spłukuje pod cisnieniem... zasada jest taka ze szrot szrotem pozostanie i jak ma sie zepsuc to i bez mycia sie rozsypie... gazowni bym nie mył wodą bo wtyczki od gazu sa naprawde marnej jakosci wogule nie są wodoszczelne jak w starym polonezie... teraz pytanie poco myc silnik... myja ci co maja wycieki i wstydzą sie swojego szrota.. albo mechnicy podczas naprawy zeby sie po łokcie nie upadzgac... zdrowego suchego silnika nie ma sensu myc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati-e28 E34 są już dość leciwymi samochodami i wszelakie uszczelnienia często sypią się w rękach, mycie pod ciśnieniem może nie zaszkodzić a może narobić kiły, BarTeeeK89 jeśli auta nie masz zamiaru sprzedawać itp to nie szukaj sobie biedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie cisnieniowe ogolnie nie jest zalecane.Jesli juz to niskim cisnieniem...

Potraktuj silnik srodkiem do czyszczenia silnikow i splukaj niskim cisnieniem.

 

kto powiedział ze nie jest zalecane... tysiace mechaników spryskuje dms czy innym srodkiem silnik i spłukuje pod cisnieniem...

 

Czytamy ze zrozumieniem?

Czyz nie to napisalem w swoim wczesniejszym poscie?

Death is easy-You don't have to do anything.Life is that You have to face.


bylo e39 m52b20,e39 m52b25TU,e39 m52b25,e36 m43b18,e39 m52b20TU,e39 m52b28TU,e46 m43b19TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zarzygany silnik?

Jeśli chcesz tylko go odświeżyć to możesz to zrobić szmatką np. Ja wczoraj w swoim e39 odkurzyłem pod maską, potem wydmuchałem co się dało sprężonym powietrzem, potem doczyściłem twardym pędzelkiem i szmatką, a na końcu szmatka i silikon w spraju (taki do uszczelek) ale to z braku laku :)

Tak to wyszło (fotka telefonem zrobiona więc nie zbyt jakość)

http://img18.imageshack.us/img18/9328/silnikks.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.