Skocz do zawartości

318ci CD Business - nie czyta wypalonych płyt


icotynato

Rekomendowane odpowiedzi

W moim radiu CD BMW jest problem, mianowicie taki, że radio nie czyta płyt wypalonych... jedynie oryginalne płyty.

Probowalem nagrywac muzyke na roznych plytach z roznymi predkosciami i wciaz jest to samo czyli płytę mieli po czym wyskakuje infomracja CD ERROR

 

Poradzcie mi jak moge zrobic by zaczely mi grac moje ulubione piosenki na CDkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna może być również nagrywarka. Nagraj tę samą muzykę na innej nagrywarce z jak najmniejszą prędkością i sprawdź. Ja nagrywam płytki używając nero i wcale nie są to płyty z górnej półki ostatnio nagrywałem na jakichś najtańszych i jedna nagrana u kumpla na kompie nie chodziła ale jak juz wypaliłem w domu na swojej nagrywarce to wszystko ładnie pięknie

 

pozdrawiam

BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak jeden z przedmówców zauważył, winna całego zamieszania może być płyta nagrana ze zbyt dużą prędkością, której nie ogarnia radio zaprojektowane do płyt z tłoczni. Ja u siebie nagrywam CD-R z najmniejszą prędkością jaką się tylko da (zależy od sprzętu lub programu, obecnie najmniej mogę ustawić 10x i jest ok). Jeśli po nagraniu płyta będzie odczytywana, ale w utworach będą dziwne przycięcia lub przeskoki - wtedy próbuj innej nagrywarki.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowałem na różnych płytach (fakt nie probowalem TDK) Nagrywam predkością 4x probowalem to robic na 2 roznych nagrywarkach i 3 roznymi programami. Efekt wciaz ten sam. Jutro sprobuje TDK moze to pomoze.

 

DOdam ze nei mam cheangera tylko zwykle CD radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby raczej nic nie dadzą mam TO SAMO. Odtwarza mi wyłącznie "tłoczonki" czyli płyty oryginalne. Testowałem różne płyty , prędkości nagrywania i wynik jest jeden - CD ERROR.

Pożyczyłem też nagraną płytke od kumpla który ma identyczne CD w swojej Buni - u niego śmiga u mnie NIE. :mad2:

Pozostaje wspomniany wyżej transmiter i słuchanie MP3 :D pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 lat później...

Też miałem ten sam problem. Musisz wyjąć radio zdjąć obudowę z góry (jest na zatrzaskach).Po zdjeciu obudowy odsłania ci się takie kółeczko co kreci płyty z takim mechanizmem . Weź wacik do uszu namocz w zmywaczu do paznokci bądz rozpuszlalniku i delikatnie wyczyść laser. żeby zobaczyć laser musisz troszeczkę wcisąć to kółeczko z mechanizmem i po lewej stronie u góry bedziesz miał szkiełko lasera wyczyść je i zobacz czy będzie chodziło :P.

To stare samochody a laser czesto jest tak zalepiony że zwykła płyta czyszcąca nie pomaga. Opisałem to dokładnie bo sam szukałem dostępu i lokalizacji lasera z 1h :D

 

Pozdrawiam i mam nadzieje że pomogłem :)

 

P.S. Jeżeli masz radio z napisem CD aby właczyć płytę to wiecej rad nie mam :) Ale jeżeli masz radio z napisem MODE to jest możliwość podłaczenia AUX pod te małe blaszane wyjście i wypuszczenia sobie gdziekolwiek :D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.