Skocz do zawartości

320d hałasująca dmuchawa - film


zielo

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu potrzebującego proszę o poradę. Ja się z takim problemem nie spotkałem osobiście, więc nie wiem, co odpowiedzieć ale może Wy coś poradzicie. Mianowicie znienacka (bez objawów zacierającego się łożyska itp.) pojawił się terkoczący hałas pewnie z wiatraka nagrzewnicy:

 

 

Właściciel auta raczej wyklucza możliwość wpadnięcia do wiatraka czegokolwiek. Ale nic nie wiadomo, ja właśnie to bym obstawiał, zważywszy, że stało się to nagle, w jednym momencie. Jeśli spotkaliście się z takim dźwiękiem, to proszę o zabranie głosu.

Ktoś pisał na forum o samym przesmarowaniu łożysk(a), ale bez szczegółów.

 

Pewnie bez wyjęcia nagrzewnicy się nie obejdzie, a jak znam życie, to ja to będę musiał zrobić :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest to wentylator, jak sam zresztą zauważyłeś. Co do przyczyny to tylko można zgadywać, teoretycznie wyrobiona piasta czy wałek i wentylator wpada w drgania. Możliwość jest też inna, może mało prawdopodobna, ale taka, że coś wpadło do nawiewu. Jeśli jest założony filtr to oczywiście nic takiego nie powinno się stać, ale jak wspomniałem jeśli jest...

Być może, że jeszcze coś innego, np. poluzowany jakiś element lub przewód. Jeśli wirnik byłby wybity, w co raczej nie chce mi się wierzyć to wentylator wpadałby raczej w drgania i byłoby słychać buczenie, a nie takie charakterystyczne terkotanie. Chyba, że ten dźwięk jest przekłamany. Przy małych obrotach wyrobiony wirnik miałby tendencję do zatrzymywania się, po prostu od czasu do czasu zacinałby się.

To tyle moich przemyśleń, może ktoś już rozbierał nadmuch w tym modelu to poradzi co i jak.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały skan, jakby ktoś miał zamiar to rozbierać.

http://img534.imageshack.us/img534/5600/dmuchawa1.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/9539/dmuchawa2.jpg

Z wymontowaniem nie ma jakiejś dużej filozofii, jest natomiast trochę odkręcania. Trochę spokoju i cierpliwości, żeby czegoś nie połamać lub śrubek nie pogubić i powinno być OK. Nie wiem czy sam się do niej nie dobiorę, bo czasem na małych obrotach delikatnie ćwierka.

A wszystko to przez REKINA ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
zielo problemem przedstawionym w filmie jest ocieranie RAMY któregoś z wiatraków [czarny lub biały] o obudowę. A spowodowane to jest nieprawidłowym ułożeniem się korpusu dmuchawy w łapie mocującej. Trzeba sprawdzić czy 4 wkręty posiadają luz i dokręcić je na maxa... u mnie było tak że prawa-dolna była wyosiowana i w ogóle nie dokręcona, natomiast trzy pozostałe miały luzy. Tak więc dokręć wkręty na max i będzie OK :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam problem, to po rozwiązaniu staram się wrzucić rozwiązanie dla potomnych. Tutaj nie ja robiłem jednak naprawę, więc jakoś mi potem umknęło. W każdym razie wg mojej wiedzy dmuchawa zostaal rozebrana zgodnie z opisem tutaj i okazało się, że jakimś cudem wpadł do niej kawałek biletu parkingowego :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Odświeże temat. U mnie tak jak u kolegi słychać swierszcza. Chciałem wyciągnąć silniczek i posmarować/ popsikac ale gdy sciaglem to korytko od filtra kabinowego na przeszkodzie stanął mi jeszcze jakiś plastik który idzie w dół samochodu. Te linki co kolega dodał już chyba nieaktywne bo nie chce mi się włączyć. Mógłby mi ktoś powiedzieć jak ten silniczek od dmuchawy wyciągnąć? Najlepiej jakieś foto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten plastik trzyma się na dwóch śrubach i wysuwa się go do góry.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik na scianie grodziowej trzyma sie tylko na 2 srubach.

Ta rzecz to proscizna.. trudniej jest zdjac oslone nagrzewnicy na silniczku. Latwo zdjac, ale trudno wyjac z tamtąd bo przeszkadzaja wycieraczki, sciana grodziowa, sama nagrzewnica. Ale sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na dole jest na jakiś zatrzaskach czy czymś co może go blokować przy demontażu?

Odkręć dwie śruby i wysuwaj do góry, to są tylko zaczepy ustalające.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem, nie ruszałem tego jeszcze, szukaj filmów na youtube.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z dmuchawą - piski na niskich obrotach wentylatora.

Wentylator kupiłem używany na allegro i wymieniłem w 2-3 godziny pod blokiem.

Posiłkowałem się poniższym filmikiem:

 

 

Najwięcej problemów sprawiło mi wyciągnięcie dmuchawy z podszybia i przykręcenie nowej - 4 śruby torxy (mało miejsca na ręce, żeby przytrzymać śrubę).

Poniższy filmik pokaże co i jak - w 320d praca wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.