Skocz do zawartości

skrzypiące zawieszenie tył


malpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

Mam problem.Od czasu jak załozyłem 18 na nasze wspaniałe wrocławskie drogi coś zaczęło mi skrzypieć przy tylnym zawieszenie.Na [początku nasmarowałem wszystko co sie da smarem itd.Dobrze było przez kilka dni a tu znowu to samo i po obu stronach.

 

PYTANIE moje brzmi:

Czy można wymienić pojedyńcze gumy na wachczach,jak tak to które czy niestety zostaje wymiana całego wachacza??

 

z góry dzięuje za doractwo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy chuczenie przy jeździe to też oznaka tuleji ??? Powiem tak touring 2001 Zaczeło mi chuczeć krótko po zmianie na letnie, cały czas myslalem ze to opony chucza ale ostatnio zaczeło też skrzypieć gdy sie stanie i pobuja autem, podczas jazdy zresztą też, tylne lewe koło: przy skręcie w lewo chuczenie słabnie w prawo głośniejsze.

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy chuczenie przy jeździe to też oznaka tuleji ??? Powiem tak touring 2001 Zaczeło mi chuczeć krótko po zmianie na letnie, cały czas myslalem ze to opony chucza ale ostatnio zaczeło też skrzypieć gdy sie stanie i pobuja autem, podczas jazdy zresztą też, tylne lewe koło: przy skręcie w lewo chuczenie słabnie w prawo głośniejsze.

Dzięki za odpowiedz

To chyba raczej łożysko się rozsypało niż tuleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam problem ze skrzypiacym zawieszeniem z tylu. Dodam ze 2 tyg temu zmienialem gorne wahacze bo byl luz i mechanik nic wiecej z tylu nie stwierdzil, po wymianie wszystko ok a tu dwa dni temu slysze ze cos skrzypi, jak naciskam na tyl samochodu to skrzypi strasznie. Czy mechanik mogl przeoczyc te tuleje plywajace i czy siadaja one z dnia na dzien? Ktos sie orientuje jaki jest koszt tuleji. Aha jaki olej trzeba wstrzyknac zeby na chwile sie pozbyc tego skrzypienia a moze WD-40 pomoze?

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi z dnia na dzień tak zaczęły skrzypieć ze pół miasta słyszało jak jadę w jeden dzień nic nie było słychać a na drugi dzień z rana jadę do pracy to jak wozem drabiniastym po wymianie tulei na kolejny dzień znów auto cichutko chodzi :) z tego co czytałem na forum to olej wstrzykiwali gdzieś tam pod gumę na tej tulei ale uważam ze to pomoże na 1 dzień może ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleja pływające nie występuje z żadnym elementem chyba ze mocowanie ci padło mnie na mocowanie chcieli naciągnąć to powiedziałem ze jadę do innego zakładu i zaraz jednak nie trzeba było wymieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj bylem u mechanika zeby dla pewnosci sprawdzic czy to tuleja mi tak skrzypi no i on stwierdzil ze to amortyzator a jak stalem pod autem to dla mie skrzypienie bylo w okolicach tuleji a nie u gory przy amorze. Czy mechanik chce mnie naciagnac czy faktycznie amor moze tak skrzypiec z dnia na dzien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tuleje z tyłu skrzypią ja bym dla pewności pojechał do innego mechanika za diagnozie weźmie ci z 20 zł

ale wątpię aby amortyzatory skrzypiały bo niby dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Autko wróciło od mechanika.

Skrzypienie: wymiana tulei pływających 2 X

Szumienie : wymiana łożysk 2x

Dodatkowo:

Komputer, kasowanie błędów, zbieżność, dowiedziałem się który czujnik cofania nie działa (gdzie można dostać po dobrej cenie bo słyszałem 120 zł podobno za jeden, i dlaczego światła mi tak źle świeca) prawdopodobnie czujnik położenia na wahaczu, lub moduł co nie brzmi ciekawie bo podobno 700 stówek za taki zabieg ;0)

Dodatkowo wyciągniecie i pomalowanie progu który mój kochany tatuś załatwił pożyczając moją niunie )

Za całość 1670 zł jak myślicie ok??

 

Łożyska 850

Tuleje 400

Próg 300

Reszta komputer, i zbieżność. Wszystkie części producentów pod bmw nie jakieś chińskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny to części z robota? ja za tuleje zapłaciłem 70zł za sztukę z febi i robota 75zł za stronę plus zbieżność 70

 

Tak wszystko to części z robotą, z czego robota była robiona na 2 razy bo najpierw łożyska potem tuleje, samochód oddałem kumplowi który nomen omen pracuje u teścia więc też musiał coś teściowi odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.